Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

25iq360.jpg


Evo i moja prva kunica..neka mješanka..kupita je u zoo shopu i bila je kod moje sestricne i ja ju uzeo i odmah upario.

Evo i njezinih malaca..ovdje su stari 4 dana..

53sgfm.jpg


2500zk5.jpg
 
Poslednja izmena:
Čestitam vam slima na lepim leglima... Samo tako nastavite
Ja nemam čime se pohvalit jer mi je poplava sve podavila....
20 komada žečeva je podavljeno, bilo priplodnih bilo mladih, tovni pilici, tovne curke, rasne kokoške, jedno svince, prepelice...
Verujte niko to ne može vam nadoknaditi, puni zamrzivači mesa.... Jedino mi je ostalo 30 golubova juniora od ove godine sto je uspelo da izleti ... Sav priplod i teraci za ovu godinu su podavljeni.....

- - - - - - - - - -

8fb6f2341590040.jpg
[/URL] [/IMG]
12497e341590042.jpg
[/URL] [/IMG]
ecacb9341590049.jpg
[/URL] [/IMG]
0ae74e341590053.jpg
[/URL] [/IMG]
Čestitam vam slima na lepim leglima... Samo tako nastavite
Ja nemam čime se pohvalit jer mi je poplava sve podavila....
20 komada žečeva je podavljeno, bilo priplodnih bilo mladih, tovni pilici, tovne curke, rasne kokoške, jedno svince, prepelice...
Verujte niko to ne može vam nadoknaditi, puni zamrzivači mesa.... Jedino mi je ostalo 30 golubova juniora od ove godine sto je uspelo da izleti ... Sav priplod i teraci za ovu godinu su podavljeni.....
Samo neke od slika poplave mog dvorišta
 
Čestitam vam slima na lepim leglima... Samo tako nastavite
Ja nemam čime se pohvalit jer mi je poplava sve podavila....
20 komada žečeva je podavljeno, bilo priplodnih bilo mladih, tovni pilici, tovne curke, rasne kokoške, jedno svince, prepelice...
Verujte niko to ne može vam nadoknaditi, puni zamrzivači mesa.... Jedino mi je ostalo 30 golubova juniora od ove godine sto je uspelo da izleti ... Sav priplod i teraci za ovu godinu su podavljeni.....

- - - - - - - - - -

8fb6f2341590040.jpg
[/URL] [/IMG]
12497e341590042.jpg
[/URL] [/IMG]
ecacb9341590049.jpg
[/URL] [/IMG]
0ae74e341590053.jpg
[/URL] [/IMG]
Čestitam vam slima na lepim leglima... Samo tako nastavite
Ja nemam čime se pohvalit jer mi je poplava sve podavila....
20 komada žečeva je podavljeno, bilo priplodnih bilo mladih, tovni pilici, tovne curke, rasne kokoške, jedno svince, prepelice...
Verujte niko to ne može vam nadoknaditi, puni zamrzivači mesa.... Jedino mi je ostalo 30 golubova juniora od ove godine sto je uspelo da izleti ... Sav priplod i teraci za ovu godinu su podavljeni.....
Samo neke od slika poplave mog dvorišta

Ја ти чувам пар немачких шараца (црнаца).Тренутно су 2.5 месеца стари.Стани на ноге,са смештајем и храном ,доносим ти их.Таман од септембра да се паре.
 
Hvala druže.... Kupimo ja i brat dve mlade žečice-kalifornijske u somboru u januaru i taman ih cuvali sada za septembar da se pare i podavile se....
Šta da se radi, idemo dalje, snalazimo se.

- - - - - - - - - -

Mora sve to dobro da se dezinfikuje, sredi, opere, prepravi što je uništeno....
Mnogo ima posla...
Video si golubove po krovu, ovih dana smo im ja i brat sredili trem i ćumez pa da ih prebacimo tu da bi osale delove sredjivali.
Do sada su samo na kukuruzu i ječmu. Moramo kupiti sada i drugo zrnevlje pa da ih malo oporavimo sa boljom hranom i vitaminima, da ih očistimo sa gorkom solju, žutog dugmeta i ostalog.
Moramo kupiti i tovne piliće bar nešto da imamo za zamrzivač.
Mnogi ne veruju ali u Obrenovcu je jako teška situacija.
 
Javi se kad mozes da prihvatis kunice :cool:.Kod mene ima saraca cistih,Panonca malih a mesanaca za klanje poprilicno..smatram da bi ti znacilo....
 
Hvala Poni i drugari svi na pomoći.
Bitno je da ima finih ljudi koji znaju da pomognu.
Glupo je da od ikoga uzimam jer prvo želim da se sve sredi pa posle u nabavku.

Ne znam odakle je ali na sajmu u Somboru sam od njega uzeo kalifornijske ženke ali nazalost su i one poplavljene, znam da se zove Miroslav Plavšić. Ako čita ovo puno ga pozdravljam a i vas sve drugare puno pozdravljam.
Hvala vam...
 
Drugari evo da vam javim da je i kod mene pocelo da kocenjem za 3 dana okotilo se 6 Kalifornijskih zenke>Cekam jos 3 panonke da se okote oko 13.09 ....Ako sve bude kako treba bice na zimu punooo kobasica od kunica :)

1
img20140901151512.jpg


2
img20140902190142.jpg


3
img20140902190210.jpg


4
img20140902190232.jpg


5
img20140904151405.jpg


6
img20140904151446.jpg
 
Jedno pitanje malo pre mi se zecica okotila vidim da se mrdaju dva mala zeceta jel ce ona jos koje da okoti ili nece vise?
Inace sad se prvi put okotila mlada je.



Verujem da si sretan zbog prinove ali to netreba pisati u svim temama.
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo mojih usonja na slici su mladji 15 dana ...ukupno oko 50 kalifornijskih i 10 cistih paanoskih kunica(Inace su sve zenke i muzjaci od kalifornije od drugova iz Hrvatske a od jednog mi je i panonka zenka koja je dobila male sa mojim medvedom :) )

img20141016204503.jpg

Tu je bilo 50(+-5) komada vec se nesto i prodalo :) a u drugom kavezu imam jos 8 ali nisam ih stigao uslikati :)
 
Sto su ovi ovnoliki malci simpaticno smesni :osmeh:

a evo i moja mesanka uhvacena danas u akciji,bice joj prvo kocenje,nadamo se da ce sve da protekne kako treba

p1260053-small.jpg


i naravno dzabe farbanje,nacela je kotilicu :osmeh:

p1260060-small.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Hvala Vruljanin na cestitkama,ali izgleda da je ova moja zakazala,
pratili smo je ceo dan,bila je sama nekih sat vremena i i gleda da se bas tad okotila
kad sam dosao kuci nasao sam jedno malo van kotilice,nije se mrdalo,i jedno manje parce "necega"pored njega,sad da li je ona to nesto "pojela" ne znam,uglavnom izbacio sam ih,i od tada tj,od nekih 17 h vise nema ni jednog

a kako se samo klinci obradovali kad sam rekao da treba da stignu malci,u svakom slucaju ako je to sve od nje idemo dalje,opet parenje za neki dan
 
Nazad
Vrh