Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Samo nek su zdravi i nek ih othrani ::namigivanje:: danas sam prebrojio moje, 6 komada, stari su 3 dana i poceli su dobivati dlaku. Mlada majka se dobro brine za njih. Nemogu slikati jer je mracno.kad malo porastu i izadu van, postavit cu slike. Jos ocekujem jedno kocenje za 3 tjedna :D Pozdrav :ppozdrav:
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

@ nebojsa
super slike svaka cast na lepoj porodici
da nije to malo tanka zica za odrasle kunice jeli dovoljno jedno ojacanje u sredini?
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

zima je napisao(la):
@ nebojsa
super slike svaka cast na lepoj porodici
da nije to malo tanka zica za odrasle kunice jeli dovoljno jedno ojacanje u sredini?
ti mislis na ovu zicu sto je gaze novozelandski??, pa vidis, treba prechaga na svakih 40-50 cm, i to zavrsava stvari, ja sam tu cuvao po 15 kom bez ikakvih problema. zica je zashtichena nekom kao pocinkovanom bojom, koja ne rdja. provereno. e sad , ko ne voli prechage ispod da stavlja, kao kod mene ( mada mislim da moraju da idu verovatno i na neku jachu zicu zbog rizika) onda mora da nadje neko drugo reshenje.
inace zecovi se ne zale :haha: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1288978315[/time]
_________________________________________________
Zima, pazi, zica koja ide sa strane nije ista , ako ti mozda povezao da je to jedna ista zica. ova sa strane je neka mnogo tanja zica , skoro 1 mm, a ova na podu je 1.4mm.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Danas mi se jedna zenka okotila prvi put. 31 dan od naskoka muzjaka. Vidim lepo se ocupala pokrila ih dlakom i izasla iz kotilice u kavez. Nisam ih brojao jer ih je lepo spakovala vidi se samo da se dlaka malo pomera. Za koji dan ako sve bude OK bice i nekih fotografija :ppozdrav:
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

qx9zjc.jpg
...Grofica zecica :)
Post je spojen: [time]петак, 05. новембар 2010. 20:59:14 CDT[/time]
_________________________________________________
n6ui2r.jpg

Post je spojen: [time]субота, 06. новембар 2010. 04:00:56 CDT[/time]
_________________________________________________
2je49xl.jpg
..Ovo su njena zecad iz treceg legla..
Post je spojen: [time]субота, 06. новембар 2010. 11:02:13 CDT[/time]
_________________________________________________
m79yjd.jpg
..ovo je njihov otac .. Grof ..
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

@ dino

Koko to malih kunica imas u okotu.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Ovako ovo su zechad iz treceg legla znate ono kad sam postavio u nekoj od tema da su mi crkla 2 muzijaka e iz tog legla ostale su ove 2 male zecice a muzjaci su mrtvi .Prvo i drugo leglo je udavila e sada je skotna i treba da se okoti za par dana pa kada se okoti ja ako budem mogao slikacu jer ne zelim da uznemiravam zechice dok imaju mlade. Veliki pozdrav od dina :cao: :cao: :cao:
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Tražim, a spominje se na raznim temama upotreba neosulfoksa p kao preventivom, ali nemogu da nađem podatak dali je dozvoljeno davati ga i ženkama koje imaju mlade, dakle doje. Ja sam danas počeo da dajem, ono ciklus 5 dana , ali sam preskočio dve sa zečićima, za koje neznam dali im šteti ili možda prenosi zaštitu putem mleka i na malce?
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Neosulfox p - davati mesečno pet dana preventivno po jednu supenu kašiku na 10 l vode, pa kako ispadne ako ima mlade tad ima ako nema nema. Mladima kad odvojis od majke svakako nastavljas da dajes.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Znam ono kada odvojiš mlade odmah. Nisasm znao za ženke koje doje. Ako je tako sutra i one dobiju. Hvala.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Evo moje mješanke šarca i kalifornijske kunice. Prvi okot, 9 mladih, otac šarac... Šarena družina :cool:

2ak01np.jpg
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Lijepi nema sta a posebno ovo bijelo zeche. Da nije mozda malo mali ovaj kavez ili je to samo dio kaveza jer oni su mali mislim da bi trebali da se krecu jer znamo kakvi su zecevi dok su mali zele sve da vide, svuda da se provukuju.Veliki pozdrav :cao: :ppozdrav:
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Dio je kaveza na slici, sa strane je još i malo veća kotilica nego što inače prakticiram. A da je gajba malo skučena, to je istina. Ovo su mi "zimske" gajbe koje su u zatvorenom. Veći dio godine su na otvorenom (poluotvorenom) i u svojim, malo većim gajbama. Preko zime veličina objekta i namjena diktiraju raspored pa zato jedva čekam da snijeg prođe...
Post je spojen: [time]1289155243[/time]
_________________________________________________
Inače, mladi su već odbijeni i sad su u svojoj gajbi...
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Ženka kalifornijska i šarac, mužjak šarac a pola zečića crni. Sličnih kombinacija i ja imam ( doduše bez šarca ). Možda je interesantno pratiti i pre i posle odvajanja, dali ima razlike između onih koji sliče ili su isti roditelji i onih koji totalno odudaraju. Ili je to samo u boji.
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Pa evo i ova ženka na slici je mješanka između šarca i kalifornijske kunice. Po veličini naginje više na šarca, dosta je veća od majke. Ali ima "šiljatiju" i manju glavu od šarca. A kao majka se pokazala odlična. Mirna je i umiljata kao kalifornijka, gotovo plaha. Gnijezdo odlično a i mliječnost bi trebala biti dobra budući da je odgojila 9 komada bez problema i razlike među mladim kunićima...
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Danas sam pregledao male cini mi se da ima 8 komada svi se nesto bacakaju. Nisam ih dirao rukama nego sam dlaku sa stapom razgrnuo i pogledao da vidim jel su svi zivi. Majku sam im izvadio iz kaveza i podmitio detelinom njenom poslasticom. Vratio sam dlaku kako je bila i usput uslikao ovu fotografilu dok su bili otkriveni :D

33auveb.jpg
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Jaoooo maleni :bravo: :bravo: :bravo:.Kopajko koliko rece da ih ima?
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

Mislim da ih ima 8 ako sam dobro izbrojao nisam nista od jutros konzumirao alkoholno pa da brojim duplo :haha:
 
Odg: Koćenje- broj malih - fotografije legla - odgajanje do odvajanja

8 je super.Aj sad da konzumiramo :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh