Poljo wiki KWS uljana repica
Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Rezultati 81 do 100 od 109

Tema: Stvaranje "Farma Kunica"

Član Drobac avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Poruka
    814
    Zahvalio se
    109
    Zahvaljeno 178 puta na 145 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Druže, ja nikoga nisam hteo da vređam, ali kao što sam već rekao, organski kunić je jedno, ukusnije meso je drugo.
    To što si sad napisao jeste organski kunić, ali pod još jednim uslovom - da nije u kavezu. Kunić hranjen domaćom hranom (dakle, zrnom koje nije organsko), nije organski kunić i tu je nastala zabuna.
    Ja volim preciznije izražavanje, bez da neko misli šta je pisac hteo da kaže, jer da je tvoj post čitao neko ko se ne razume, mogao bi da shvati da je organski kunić onaj kunić koji jede zrno, bez granula, a tako sam i ja shvatio, jer tako i piše. Opet kažem, bez ljutnje, nisam mislio nikoga da vređam, samo kažem kako jeste.

Moderator peto1 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Poruka
    6,627
    Zahvalio se
    24
    Zahvaljeno 332 puta na 249 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: deve Pogledaj Poruke
    Sto se tice mog posta vidim da nekima treba detaljno objasniti a neumeju da skontaju malo iz teksta neke stvari i dodju do zakljucka. Da sam pisao sve i objasnjavao bila bi to malo veci komentar, ali evo da pojasnim. Kad sam napisao organski kunic mislio sam na kunica koji jede stogo selekcionisanu domacu hranu, koja nije tretirana hemijskim sredstvima vec iskljucivo prirodna a to da bi se sve proizvelo i doslo do toga treba ja mislim bar 3 godine da se na zemljistu na kome proizvodimo organsku hranu proizvodi hrana bez pesticida pa nakon toga dobije sertifikata za proizvodnju organske hrane i tek onda poceti sa proizvodnjom organskog kunica. To u vremenu bi trajalo nekih 4 godina do prvog klanja za trziste ali i ne samo to nego i posle treba dobiti sertifikat da je to organski kunic. Cena ....din/kg??? ko hoce neka racuna pa neka odabere sta mu se svidja vise.
    Samo jos nisi napisao za koliko vremenski dostizu kilazu od 3kg. Od te organske hrane.

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Poruka
    140
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 52 puta na 20 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    I organska hrana je granulirana.
    Proizvode ih firme koje za to imaju komponente i Licencu.
    Poslednji put kad sam se susreo sa njom otprilike kad sam preracunao u dinare
    bilo je 170 din po kg granula,u pitanju je bilo inostranstvo,kod nas nepostoji.Komponente su indenticne onima koje se stavljaju u
    recepturu ali ne svih granula kod nas.
    Tov takodje kao i sa ovom hranom traje 3 meseca za 3.2 kg zive vage s tim da je potrosnja nesto veca.
    Otprilike kunic izadje tada a to je bilo pre dve godine oko 2000 din po komadu.
    Interesovanje nije poveliko tako da nije nesto posebno rasprostranje uzgajanje i farme takvih kunica.
    Odgajivacnica & farma kunića Doknić

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Poruka
    18
    Zahvalio se
    4
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    https://www.facebook.com/pages/Kunici/776865659009337
    Lajk novi smo na fb.

Pojavi li se ova poruka u jos kojoj temi slede sankcije.
    Poslednji uredio peto1; 03-03-14 u 23:48.

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Poruka
    168
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 6 puta na 5 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Sve zavisi ko je pokretac price i koliko je ozbiljan ali nista bez ugovora i njegovog ulaganja u proizvodnju, a ne ulozi neko para za 100 komada u tovu i kad dodje otkup i preuzimanje nema ga nigde, nije uzlozio dinara a sta raditi sa 100 komada sve u zamrzivac a troskova koliko hoces.

6. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili deve na ovoj poruci:

Barbarianac (12-07-14), kikonije (09-05-14)

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Poruka
    76
    Zahvalio se
    8
    Zahvaljeno 20 puta na 17 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Član miroslavp avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Poruka
    88
    Zahvalio se
    12
    Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Čini se da si debelo zagrizao u ovo.Ako ne spada u poslovnu tajnu ili ne bi da o tome diskutuješ:kako je cena od 250 din/kg žive vage interesantna za masovniji uzgoj?
    Vera mi ne dozvoljava da koristim velika slova,Nada je kriva za gramatiku.

Moderator peto1 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Poruka
    6,627
    Zahvalio se
    24
    Zahvaljeno 332 puta na 249 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Vrlo je prosta matematika jedan kunic da bi dostigao 3ili 3.5kg treba da pojede oko 10 kg granule koja je recimo 450 dinara. kunic od 3 kg x 250 = 750 dinara ostaje ti od svakog kunica orjentaciono 300 dinara. A ako to pomnozis sa kapacitetom koji imas od par stotina komada ti vidi racunicu. I da ih vakcinises opet se nakupi. Ne zaboravi i da kapljucama voda mozes napuni kantu.

Zhexy sam proizvodi hranu to mu je jos jevtinije pa mu se sigurno isplati.

10. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku peto1 na ovoj poruci:

Član
    Datum pristupanja
    May 2014
    Poruka
    105
    Zahvalio se
    29
    Zahvaljeno 23 puta na 22 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Interesuje me samo sta rade kunicari sa juga srbije i da li i kome ih uopste predaju ili se snalaze kud koji. Ja treba uskoro da krenem sa uzgojem kunica i planirao sam da uzmem barem pedeset priplodnih zenki, po ovome vidim da bez obzira sto sam ulozio za adaptaciju objekta (klima, ventilacija, grejanje , materijal za kaveze) moram uzeti priplodno jato samo za svoje potrebe, bez obzira sto imam svoju hranu.

Član
    Datum pristupanja
    May 2014
    Poruka
    105
    Zahvalio se
    29
    Zahvaljeno 23 puta na 22 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kod nas u Nisu nema bas nesto kunicara koji se profi bave uzgojem, jedan do dva, uglavnom ih cuvaju za svoje potrebe i izlozbe a i udruzenje ne funkcionise nesto. Uglavnom sam mislio za bolnice l domove, ali kakva je situacija resio sam da prikocim jer i ono sto sam obavljao neke preliminarne razgovore uglavnom pada u vodu. Tako da necu uzimati vise od sest jedinki jer za moju porodicu to je imnogo.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Poruka
    15
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Klanica zeceva

Koliko bi kostalo otvoriti,izgraditi ovakva jedna klanica zeceva?

Citiraj Citiram: ePajko Pogledaj Poruke
    I da ti sredim opet nemas gde te zeceve da zakoljes da bi moglo da se legalno proda i jos da se odrade papiri da odu preko granice Lako ce se proizvesti kunici, eto vidis ti bi hteo da tovis ja opet za sat vremena mogao bi nadjem bar jos 10tak ljudi koji bi isto bili raspolozeni da to rade no postoje mnogo veci problemi od toga a to su klanica i jos ovakvih kupaca koji bi uzimali vece kolicine kunica.
    Da se covek zaleti i da se upusta u masovnu proizvodnju kunica ili bilo cega drugoga a da ima samo jednog kupca to je besmisleno. Sta bi ti radio kada posle 2 3ce isporuke ti kupac npr kaze vise nisam u mogucnosti da ti otkup placam 3,5e po kili nego recimo ponudi 3e a recimo tebe kilogram kosta 3,2e? Imao bi tonu kunica sa kojom ne bi znao sta da radis ako mu das bices u gubitku ako mu nedas sta sa tim mesom da radis? Opet za jos mesec dana ti pristize jos tona sta tek sa njom da radis? Nije to rakija pa lako ce moci da saceka u buretu da se nadje neki drugi kupac
    Kompleksna je to stvar i prvi korak mora biti klanica da bi se otislo napred onda ce i novi kupci da se pojavljuju a samim tim rasce i potreba za novim i vecim odgajivacima.
    Poslednji uredio peto1; 27-12-16 u 23:02.

Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja