Stvaranje "Farma Kunica"

I da ti sredim opet nemas gde te zeceve da zakoljes da bi moglo da se legalno proda i jos da se odrade papiri da odu preko granice :osmeh: Lako ce se proizvesti kunici, eto vidis ti bi hteo da tovis ja opet za sat vremena mogao bi nadjem bar jos 10tak ljudi koji bi isto bili raspolozeni da to rade no postoje mnogo veci problemi od toga a to su klanica i jos ovakvih kupaca koji bi uzimali vece kolicine kunica.
Da se covek zaleti i da se upusta u masovnu proizvodnju kunica ili bilo cega drugoga a da ima samo jednog kupca to je besmisleno. Sta bi ti radio kada posle 2 3ce isporuke ti kupac npr kaze vise nisam u mogucnosti da ti otkup placam 3,5e po kili nego recimo ponudi 3e a recimo tebe kilogram kosta 3,2e? Imao bi tonu kunica sa kojom ne bi znao sta da radis ako mu das bices u gubitku ako mu nedas sta sa tim mesom da radis? Opet za jos mesec dana ti pristize jos tona sta tek sa njom da radis? Nije to rakija pa lako ce moci da saceka u buretu da se nadje neki drugi kupac :osmeh:
Kompleksna je to stvar i prvi korak mora biti klanica da bi se otislo napred onda ce i novi kupci da se pojavljuju a samim tim rasce i potreba za novim i vecim odgajivacima.
 
Recimo da je klanicu moguce resiti. Druga stvar. Da mi ponudi 3 evra a mene proizvodnja kosta 3.2 e odmah bih ugasio masovnu proizvodnju i dao mu tu i mozda sledecu isporuku po toj ceni. Dok sam u sto manjem gubitka. Valjda bih bio u zaradi do tog trenutka. Naravno mene bi troskovi proizvodnje bili minimalni jer imam sve svoje. Obavestio bih ga da njegova ponudjena cena ne odgovora tj ne pokriva same troskove proizvodnje i ako nije u stanju da povisi prestaje mu isporuka itd itd. To stvara njemu probleme. Verujem da bilo koja mesara koji ima HACCP standard za klanje pilica/svinja bi rado pruzila usluge klanja za iste kunice.
 
Posto je tema u razbuktavanju da se malo i ja nadovezem. Za tako nesto od 1 tone mesecno nije problem naci ljude i utoviti pogotovo kad se radi za poznatog kupca, ali sa druge strane koliko tura njemu treba to se resava nije problem i nema otkazivanja, pre ulaska u posao morali bih da se potpisu ugovori koliko meseci ce da otkupljuje po kojoj ceni i ne treba nikog da interesuje da li ce na kraju tova imati kome da proda, bitno je samo da dostignu tezinu, nije to mala stvar sakupiti 350 kunica i neko da te zavrne sta sa njima. Gde je tu hrana preventiva i ostalo nego ima da plati a nemora da ih uzme. Dosta je prevare u ovoj zemlji nadam se.
 
Ja bih bio veoma srecan da se tako neki kupac pojavi. Onda bih se 100% posvetio kunicima i uzivao. Zamisli da ih pustim 300 (kao spartanci :D) da trckaraju po dvoristu :D hehe ko bi ih onda skupio :D.
sa tonom cistog mesa po mesecnoj proizvodnji i da recimo primera radi epajko ti obezbedis pola, ja pola.. to je 500 kg mesa mesecno sa nekom cenom od 5e kg ocisceni, 1 e za kozu, sa iznutricama jos nisam razmisljao... itd. neka bude tezak prosek 1.5kg . to je 8.5evra po kunicu bez iznutrica. 2500 evra mesecno. Neka utrosak hrane, klanja, svega.. bude 1500 evra. mesecna plata od 1000 evra je sasvim fino
Izvinjavam se moderatorima na velikim i malim slovima
 
Ja bih bio veoma srecan da se tako neki kupac pojavi. Onda bih se 100% posvetio kunicima i uzivao. Zamisli da ih pustim 300 (kao spartanci :D) da trckaraju po dvoristu :D hehe ko bi ih onda skupio :D.
sa tonom cistog mesa po mesecnoj proizvodnji i da recimo primera radi epajko ti obezbedis pola, ja pola.. to je 500 kg mesa mesecno sa nekom cenom od 5e kg ocisceni, 1 e za kozu, sa iznutricama jos nisam razmisljao... itd. neka bude tezak prosek 1.5kg . to je 8.5evra po kunicu bez iznutrica. 2500 evra mesecno. Neka utrosak hrane, klanja, svega.. bude 1500 evra. mesecna plata od 1000 evra je sasvim fino
Izvinjavam se moderatorima na velikim i malim slovima

A kavezi, prostorija u kojoj će da budu kavezi, matično stado... To će da ti padne sa neba? ;)
 
I zamisli uvale ti skart vakcine u apoteci i udari ti miksomatoza na tu kolicinu zeceva...
 

Jako lepo samo nzm kako bi ta klanica dobila dozvolu za rad, kod nas jer postoje propisi koji imaju propisanu minimalnu visinu objekta u ovom slucaju klanice mislim da je sigurno negde oko 3 m sto ova na snimku nema. Sigurno bi bilo nekih peripetija sa papirima da bi se nesto ovakvo moglo pustiti legalno u rad valjda bi se nekako do dozvole doslo :osmeh:

- - - - - - - - - -

Ja bih bio veoma srecan da se tako neki kupac pojavi. Onda bih se 100% posvetio kunicima i uzivao. Zamisli da ih pustim 300 (kao spartanci :D) da trckaraju po dvoristu :D hehe ko bi ih onda skupio :D.
sa tonom cistog mesa po mesecnoj proizvodnji i da recimo primera radi epajko ti obezbedis pola, ja pola.. to je 500 kg mesa mesecno sa nekom cenom od 5e kg ocisceni, 1 e za kozu, sa iznutricama jos nisam razmisljao... itd. neka bude tezak prosek 1.5kg . to je 8.5evra po kunicu bez iznutrica. 2500 evra mesecno. Neka utrosak hrane, klanja, svega.. bude 1500 evra. mesecna plata od 1000 evra je sasvim fino
Izvinjavam se moderatorima na velikim i malim slovima

Ti si ga odmah sve izracunao samo jos penziju da izracunas koliku ces imati i onda je sve kompletno :osmeh: Salim se malo, takav sam ti ja nema nikakve zle namere :haha:

Malo da ti svedem racunicu na realnost tj sadasnje cene na trzistu ziv kunic kad se prodaje na veliko cena mu je od 250 do 300din po kili i to racuna se ponekad samo do 3kg a preko toga se zanemaruje i ne placa se. Citao sam studije i preporuke vezano za kunicarstvo sa stranih farmi i kazu da je najisplativije zaklati kunica sa neka 2,5 meseca starosti eventualno do 3 meseca sve sto se tovi preko 3 meseca starosti stvara vecu stetu nego korist ekonomski je neisplativo. Maticno jato mora biti kvalitetno, kvalitetna hrana i uslovi drzanja i klanje sa 2,5 meseca mogu doneti profit pri masovnom uzgoju i onda se komotno moze uklopiti u ovu gore pomenutu cenu u protivnom docice do pucanja balona i farma nece opstati i bice kao u onoj paroli dzba ste krecili :haha:
 
Nije to baš tako kako neki to zamišljaju.
Najeksplatuviji kunić pr.Eu.a i kod mene je
to dokazano je od 2.9-3.2 kg.
Pakovanje,klanje kvalitet mesa i mnogo dr.stvari
propisano je zakonom i standardom,
pa kad se uzme još uz to uslov i zakonitosti
držanja kako tova tako i m.jata dolazimo
do zaključka da za 1000 kg mesa je potrebno
malo više od ovakvih računica.
Dolazimo do cifre da 100 majki treba
da se okoti u roku od 3 dana.Cifra za
klanje negde cirka 650 komada ujednačene
težine sa ne većim odstupanjem od 150-200 gr.
po komadu što nedopušta gore pimenuti standard.
Trenutno raspolažem sa 100 majki i još oko 400 majki
u kojekakvim kooperacijama pa nisam
siguran da bi nekom smeo da obećam 1000 kg mesa.
Tako da dobro proverite šta pišete
možda vas neko uzme i za ozbiljno.
Možda nije tema ni mesto za ovo što ću
napisati ali od danas na tržištu i nova
hrana koju sam vrlo dobro usaglasio.
U hrani prisutni fitobiotici i kokcidiost.
koji nemaju karencu.Receptura će biti
veoma ozbiljna cena veoma pristupačna.
Danas se prave prve 2 tone za probu.Nadam se
u skorije vreme će biti dostupno i široj javnosti.
Ova hrana bi bila jedan od preduslova za proizvodnju tone mesa o kojoj je ovde reč.Čika moderatoru ti ovo negde premesti ako mu ovde nije mesto.
Mislim da sam donekle pojasnio oko proizv.mesa,što se tiče cene od 250 din je veoma nerealna i dobro naduvana međutim biće i kratkog veka,realna i sasvim korektna cena žive vage je 220 din što obezbeđuje po kuniću 3evra čiste zarade a pri tome pričam o 3 kg žive vage.Što po jednoj ženki čini minimum 150 evra po godini.Ovo je ponavljam proverena računica uz minimalne i optimalne uslove koji su po propisu i standardu normalno uz odgovarajuću rasu koja je takođe propisana standardom o radmanu i kvalitetu mesa.
Ja ga oduži izvinjavam se zbog toga ali ovo čitaju mnogi a po postovima mogu da zalutaju tamo odakle nema povratka.
 
Nazad
Vrh