Poljoprivredna enciklopedija Uljana repica - KWS
Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Vage

Super Moderator North ARMY avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Poruka
    22,389
    Zahvalio se
    1,686
    Zahvaljeno 5,480 puta na 2,645 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0

Vage

Mislim da nema slicne teme na ovom forumu.Konkretno mislim na vage koje mere velike terete,a ne na male stocne.

Na kojim vagama najcesce merite vase prikolice,masine... One stare sa tegovima,digitalne kao sto ima vecina silosa ili imate ovakve pokretne.

Ovo nije moja vaga vec ZP instituta koju koriste za merenje prinosa na terenu.

Član Okrim avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Poruka
    659
    Zahvalio se
    2,088
    Zahvaljeno 88 puta na 53 poruka
    Downloads
    22
    Uploads
    0

Odg: Vage

Takvu pokretnu vagu je imao jedan otkupljivač suncokreta u mom kraju, da ne pričam u detalje, dokazano je da je merio 350 kila manje po prikolici, iako se vadio da je vaga nova i baždarena, ali ipak je odustao od nje i sav otkup je išao na stabilnu vagu koju je iznajmio za korišćenje.

Ni jednoj digitalnoj vagi neverujem, jer je povezana sa kompjuterom, a tu se može neograničeno manipulisati.
    Nikad bolje!

Moderator topalovic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    2,540
    Zahvalio se
    37
    Zahvaljeno 284 puta na 208 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0

ovake imaju panduri pa kad vide kamione onda na merenje pa
    Samo šest miliona ljudi ima čast da živi u Srbiji, ostali nemaju tu čast ali imaju sve drugo!
    Jednostavne ideje najduze traju...

4. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku topalovic na ovoj poruci:

Boris_PA (16-07-12)

Član Farmer II avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Poruka
    4,416
    Zahvalio se
    299
    Zahvaljeno 388 puta na 298 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0

Bila je skoro neka takva vaga u oglasima i kolko se sećam dosta je traženo za nju. Inače ovakve vage imaju sve semenske kuće koje obilaze teren, i dosta su praktične.
    Kako je ta vaga merila 350 kg manje, pa to znači kad stanu 4 čoveka na nju, ajd da kažemo prosečne težine ~ 85kg , ona na displeju pokaže nulu?

Član Okrim avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Poruka
    659
    Zahvalio se
    2,088
    Zahvaljeno 88 puta na 53 poruka
    Downloads
    22
    Uploads
    0

@ Farmer II
    Citiraj Citiram: Farmer II

Kako je ta vaga merila 350 kg manje, pa to znači kad stanu 4 čoveka na nju, ajd da kažemo prosečne težine ~ 85kg , ona na displeju pokaže nulu?
    Nije tako pokazala. Prijatelj je prvo izmerio taru na drugoj vagi (u hladnjači) koja je pouzdano precizna, jer se tu stalno mere kamioni iz inostranstva, proverava se tačnost i nesme da bude odstupanja, zatim je napunio prikolicu suncokretom, izmerio opet na istoj vagi i znao je tačno koliko ima neto suncokreta. Kad je dotični otkupljivač izmerio, bilo je 350 kg manje. Drugar mu je pokazao odvagu iz hladnjače i ovaj je pristao da prizna tu odvagu, a ne ono što je pokazala njegova vaga.
    Ja ne govorim da te vage nisu precizne i da ne mogu tačno izmeriti, već navodim samo primer šta sve sebi dopuštaju "sitni" otkupljivači i kako otimaju našu muku.
    To se isto dešava i sa merenjem vlage. Izmerite vlagu nekog uzorka na više mesta, nigde nećete dobiti iste vrednosti, iako su navodno vlagomeri baždareni, ali to već nije tema ove oblasti.

Nikad bolje!

Super Moderator North ARMY avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Poruka
    22,389
    Zahvalio se
    1,686
    Zahvaljeno 5,480 puta na 2,645 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0

Koliko sam pratio ovde su vagu posle svakog sipanja kombajna resetovali na 0.Stalno je bio jedan isti covek u prikolici da uzima uzorak i razgrce kukuruz.

Prijatelj Foruma Rale 83 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    3,718
    Zahvalio se
    154
    Zahvaljeno 186 puta na 129 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0

Citiraj Citiram: topalovic
    ovake imaju panduri pa kad vide kamione onda na merenje pa
    Slicne su al nisu iste , oni imaju samo za jednu osovinu pa sabiraju jer uglavnom imamo osovinsko preopterecenje
    Post je spojen: [time]1289347933[/time]
    NE PRIHVATAM NIKAKVE AUTONOMIJE

Član mikulaš avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Poruka
    829
    Zahvalio se
    996
    Zahvaljeno 513 puta na 180 poruka
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: North ARMY Pogledaj Poruke
    Mislim da nema slicne teme na ovom forumu.Konkretno mislim na vage koje mere velike terete,a ne na male stocne.

Na kojim vagama najcesce merite vase prikolice,masine... One stare sa tegovima,digitalne kao sto ima vecina silosa ili imate ovakve pokretne.

Ovo nije moja vaga vec ZP instituta koju koriste za merenje prinosa na terenu.

Interesuje me dali neko zna gde može da se kupi ovakva mobilna nagazna vaga , koliko košta i dali neko ima iskustva sa njom? Mislim da je odlična stvar za svoje potrebe nezauzima veliki prostor a deluje mi odlično