Vage

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.438
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
Mislim da nema slicne teme na ovom forumu.Konkretno mislim na vage koje mere velike terete,a ne na male stocne.

Na kojim vagama najcesce merite vase prikolice,masine... One stare sa tegovima,digitalne kao sto ima vecina silosa ili imate ovakve pokretne.

Ovo nije moja vaga vec ZP instituta koju koriste za merenje prinosa na terenu.
339ni1k.jpg

n3vslw.jpg

2mpymmr.jpg

34ecln6.jpg
 
Takvu pokretnu vagu je imao jedan otkupljivač suncokreta u mom kraju, da ne pričam u detalje, dokazano je da je merio 350 kila manje po prikolici, iako se vadio da je vaga nova i baždarena, ali ipak je odustao od nje i sav otkup je išao na stabilnu vagu koju je iznajmio za korišćenje.

Ni jednoj digitalnoj vagi neverujem, jer je povezana sa kompjuterom, a tu se može neograničeno manipulisati.
 
Bila je skoro neka takva vaga u oglasima i kolko se sećam dosta je traženo za nju. Inače ovakve vage imaju sve semenske kuće koje obilaze teren, i dosta su praktične.
Kako je ta vaga merila 350 kg manje, pa to znači kad stanu 4 čoveka na nju, ajd da kažemo prosečne težine ~ 85kg , ona na displeju pokaže nulu?
 
@ Farmer II
Farmer II je napisao(la):
Kako je ta vaga merila 350 kg manje, pa to znači kad stanu 4 čoveka na nju, ajd da kažemo prosečne težine ~ 85kg , ona na displeju pokaže nulu?
Nije tako pokazala. Prijatelj je prvo izmerio taru na drugoj vagi (u hladnjači) koja je pouzdano precizna, jer se tu stalno mere kamioni iz inostranstva, proverava se tačnost i nesme da bude odstupanja, zatim je napunio prikolicu suncokretom, izmerio opet na istoj vagi i znao je tačno koliko ima neto suncokreta. Kad je dotični otkupljivač izmerio, bilo je 350 kg manje. Drugar mu je pokazao odvagu iz hladnjače i ovaj je pristao da prizna tu odvagu, a ne ono što je pokazala njegova vaga.
Ja ne govorim da te vage nisu precizne i da ne mogu tačno izmeriti, već navodim samo primer šta sve sebi dopuštaju "sitni" otkupljivači i kako otimaju našu muku.
To se isto dešava i sa merenjem vlage. Izmerite vlagu nekog uzorka na više mesta, nigde nećete dobiti iste vrednosti, iako su navodno vlagomeri baždareni, ali to već nije tema ove oblasti.
 
Koliko sam pratio ovde su vagu posle svakog sipanja kombajna resetovali na 0.Stalno je bio jedan isti covek u prikolici da uzima uzorak i razgrce kukuruz. :cao:
 
topalovic je napisao(la):
ovake imaju panduri pa kad vide kamione onda na merenje pa ::jako_besan:: ::novac:: ::novac:: ::novac::
Slicne su al nisu iste , oni imaju samo za jednu osovinu pa sabiraju jer uglavnom imamo osovinsko preopterecenje
Post je spojen: [time]1289347933[/time]
_________________________________________________
ponekad dozvoljenu nosivosti negledaju , tafograf vaga i kraj i jebe.. stangla za vucu , bazdarenje tafa
a saobracajnu i vozacku i netraze :zli: :zli:
 
Mislim da nema slicne teme na ovom forumu.Konkretno mislim na vage koje mere velike terete,a ne na male stocne.

Na kojim vagama najcesce merite vase prikolice,masine... One stare sa tegovima,digitalne kao sto ima vecina silosa ili imate ovakve pokretne.

Ovo nije moja vaga vec ZP instituta koju koriste za merenje prinosa na terenu.
339ni1k.jpg

n3vslw.jpg

2mpymmr.jpg

34ecln6.jpg
Interesuje me dali neko zna gde može da se kupi ovakva mobilna nagazna vaga , koliko košta i dali neko ima iskustva sa njom? Mislim da je odlična stvar za svoje potrebe nezauzima veliki prostor a deluje mi odlično
 
Nazad
Vrh