Odg: skotnost

Meni 3 zenke se okotile u nepune 2 nedelje prva 32 dan ova pre 4 dana 31 dan i ova jutros 31 dan isto. Svim zenkama je prvo kocenje.
 
Meni se prošli tjedan prvi put desilo da je prenesla i to nekoliko dana... Rezultat su bili veliki, preneseni i mrtvi mladunci. Kod pojedinih se već vidjela i dlaka...
 
kopajko je napisao(la):
Meni 3 zenke se okotile u nepune 2 nedelje prva 32 dan ova pre 4 dana 31 dan i ova jutros 31 dan isto. Svim zenkama je prvo kocenje.
Svaka cast.Nekasu zivi i zdravi!Koliko ih je ukupno? :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1289404680[/time]
_________________________________________________
Toma13 je napisao(la):
Meni se prošli tjedan prvi put desilo da je prenesla i to nekoliko dana... Rezultat su bili veliki, preneseni i mrtvi mladunci. Kod pojedinih se već vidjela i dlaka...
Bas steta.A jesi li saznao uzrok zbog cegase to desilo?Pozdrav.
 
Posto je moja kunica okotila prije tjedan dana i doji i ponovo je sktna vec 3 dana, sto mislite jel moguce da ce ovi mladi u njoj biti krzljavi? Da li ce se dobro razviti. Pitam jer je kunici ovo prvo leglo i jako je mala, skoro kao patuljasti ( a cistokrvni kalifornijski :sta: ). I da li ce moci othraniti ove 1. dok nosi druge? Vidjet cemo sutra je li uopce skotna, vjerujem da je er je dala 3x bez muke :D Pozdrav
 
Što je nisi pustio da naraste još malo? Meni su rekli kad sam počinjao da i nije bitno koliko je stara već da dostigne barem 80% uobičajene težine za svoju rasu. Zato svoje kalifornijke ne parim dok ne dostignu otprilike 3,5 kg. I evo, do sada nije bilo problema... A ovaj sistem parenja odmah nakon okota je obično na farmama ali ženke ne traju dugo, oko 1 godinu i jako je važno omogućiti im prvoklasnu ishranu....
 
@akacija
Prva 5 komada ali nije bio srecan kraj mojom krivicom jer nisam znao da je skotna pa nisam stavio kotilicu, slamu ....
Druga 8 komada i 1 je u medjuvremenu ugazila.
Treca 9 komada i isto 1 ugazila.

Sve tri su se prvi put kotile. Prva i treca zenka su samo jedan naskok primile muzjaka pri ponovnom parenju kroz 8h nisu primile kao i na kontrolnim parenjima za 5 dana a eto ostale su skotne.

Hvala na cestitkama :ppozdrav:
 
Samo da se zahvalim svima, evo popodne se očupala i okotila. :ppozdrav:Danas je 32. dan,nisam dirao gnezdo, i ako sam znatiželjan nekako ne bih rizikovao,odnosno što manje bih je uznemiravao.Sad sam napravio vanjsku kotilicu sa vratancama i vidim da ih je lepo pokrila ne samo čupicom nego i slamom. Kod mene su inače napolju,ali kotilica je od daske,izolovao sam je pravo,pa mislim da zima neće biti problem,naročito po ovim letnjim temperaturama.Interesuje me kako vi proveravate gnezdo, da li razgćete čupu,koristite li neke rukavice i slično kako ne bi bilo,eventualnih posledica. I kakva su vam iskustva na tom polju. Prehodno leglo sam imao unutrašnje kotilice,zatvorene,te nije bilo mogućnosti kontrole bez većeg uznemirenja.Još jedna stvar,posle okota nije popila ni decilitar vode.Prošli put jedva 3 deci,a sad ni to.Stavio sam dve pune pojilice od po pola litre.Hvala
 
Ja imam unutarnje i kad pregledavam ženka se malo uzbuni ali ništa strašno. Prvo ih nahranim i dam im vode, onda ruke temeljito operem, prođem dlanovima kroz krzno ženke, podragam ju i onda razmaknem dlaku i mogu i dirati mlade. Ja ih nisam dirao, nego samo prebrojao i natrag pokrio dlakom. Neki kažu, pa to se treba štapićem, ili ne uopće pregledati. Ovako ja ljepo nju podragam, pregledam i odem da ju ne uznemirim previše. Moji su danas stari 8 dana i očekujem da izađu van drugi tjedan :D
Malo mi je sada krivo što sam je opet pripustio, ::lose:: budala ja. A što sad, kako bude bude. Ako će leglo biti slabo, slijedi smrt :sta:
 
Može to ispasti i dobro,nikad se ne zna.Da ne odemo u off,ali ukratko.Sadili smo kod komšije neke boriće 7 komada,ali kad je ovaj doterao u prikolici samo 6.Nigde sedmog,aj šta ćeš odradimo to. Nakon 5-6 dana vozim ja nekom poprečnom ulicom u komšiluku i primetim neki borić spresovan ko za herbarijum polu izlomljen,kola ga gazila x puta ,nikakav.Skontam da je to sedmi borić koji je ovom ispao i donesem komši,on ga gleda smeje se,onako iz zajebancije presadimo i njega. Epilog: jedino se on primio ,ostalih 6 su se osušili. Priča malo neverovatna,ali 100% istinita.Tako da šta je tu je rikverc ne radi, polaku u prvu,pa će mo šaltati dalje.Hvala na brzom odgovoru.Ja pamtim neke priče da se takve posete gnezdu ne završavaju dobro,ali tvoj me primer demantuje.
 
@choopo

Zenka sto mi se zadnja okotila je bojazljiva kad sam pregledavao male prvo sam nju izvadio iz kaveza i dao sam je da jede negde da se zanima. Za to vreme sam male pregledao uz pomoc stapica i vrlo malo rukama sam dirao. Ali sam predhodno nju dirao tako da su mi ruke bile od njenih dlaka i mirisa. Kad sam zenku vratio u kavez odmah je otisla da zavirne kdo malih. Videla je da su pokriveni dlakom kao i pre i vratila se da jede u kavez. Mislim da je ovako najbolje jer ko zna kako ce zenka da reaguje ako bude prisutna dok diras male. Moze da te napadne da brani male, moze da se uzbudi, a moze cak kao i meni zenka pre dve nedelje da potamani male ::lose::.
 
Imam jedan problem .. Gajim 30 zenke i ovako:
Pustim zenke da se pari i ona prihvata parenje. Posle 5 dana pravim kontrolno parenje , a isto i treti put na 10 dana. Ostavim sa parenje jer mislim da je skotna. Posle mesec dana kad mislim da treba da se okoti, nema nista. Stvarno nema nikakve mladi a isto i na kontrolne datumima. Pisite sta mislite....
 
A jel svih 30 zenki paris sa 1 muzjakom? Ako je 1 muzjak isti probaj da promenes muzjaka ako imas vise muzjaka i sa svima se isto dogadja onda ne znam sta je problem.
 
m-kunic
puno kunićara ove godine se žali na iste probleme,imaš 30 ženki pa reci ti nama zašto je to tako ::namigivanje::
:ppozdrav:
 
Neznam.... pomislio sam da su jalove ili slicno.. Ali neke zenke ostane i rode mladi ali neke promasu i to mnogo puta. Neznam. Promenio sam maski kunice . Momentalno imam 5 puno zreli kunice (muski) i videcemo. Znas kad promasi zenka gubis mnogo vremena ,a ja gajim isklucivo za prodaje mesa i imam zagube i to strasne zagube....
 
Odg: skotnost

A da ti nisu one navodno zenke muzjaci pa nikad da se okote. Trebo si ih odneti na Paradu Ponosa. :haha: :haha:
 
Kako prepoznati znake teranja kod zenke jer svakako postoje(sem racunanja i crvene vulve):haha:
pozdrav iz ivanjice :cao:
 
Ako misliš na prvo parenje-sačekaš potrebnu starost i težinu,najbolje je ako se drže dvije ženke zajedno jer tako prije potraže.Tražila ili netražila ide kod mužjaka kad ja to odlučim a ne ona.Kad ispuni uvjete starosti i težine ide svaki dan dok ne primi,a rijetkost je da neće primiti prvi put. A ako misliš na ženke koje su se kotile za to imaš točno određene dane kad najlakše ostaju bređe.Osobno samo kod nekih mladih ženki koje se nisu kotile pregledam vulvu a kod starijih ženki nikada to negledam.Mada će neki reći da će više mladih kotiti ako je vulva ljubičasta(nevjerujem u to)
34-ti ili 35-i dan odbijanje mladih a treći dan nakon odbijanja parenje i nema da fula,ono 14 dan od koćenja pokušao i neuspjeva kod svih,poremeti im se ritam i onda problemi poslije.
preko zime nije poželjno praviti "pauzu" jer se ženke "pokvare",parite ih bez obzira hoće li mali preživiti hladnoću.
pozz
 
Nazad
Vrh