svastara

Pozdrav svima,
Danas sam u Krusevcu obisao i pijacu i poljo apoteke jecma ni za lek nema a ovas sam nasao u jednoj poljo
apoteci 42 din/kg. Ukoliko neko uzgaja jecam ili ovas i ima na prodaju neka pusti poruku na pp isporuku mozemo obaviti
brzom postom ja cu platiti.
 
Odvojio sam one zenke sto ste mi rekli,ostala je sama novozelandka,i okotila se, 23.2,mali su svi dobro,a one dve zenke sam prebacio u kavez,ali ce na klanje,ne svidjaju mi se!Hvala vam ljudi na savetu :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Da li je potrebno davati kunićima neko sredstvo za prevenciju bolesti? Da li im se bilo šta daje od lekova, praškova...?
 
Ja im samo po nekada dajem Sulfadimidin u vodu,a ranije sam po nekada davao malcima i A+D kapi,kazu da su dobre... Ali sada ne dajem,i ne vidim nikakvu promenu... A sulfadimidin je kokcidiostatik tako da dajem zenki u vodu prvih 5 dana posle okota,a ona preko mleka prenese malima,pojacava im imunitet...
 
Da li mislite da je ishrana samo senom i kukuruzom losa,skoro sam ih skinuo sa mesanog koncentrata i cini mi se(mozda gresim) da malko sporije napreduju?
Pozdrav :cao:
 
igorp93 je napisao(la):
Da li mislite da je ishrana samo senom i kukuruzom losa,skoro sam ih skinuo sa mesanog koncentrata i cini mi se(mozda gresim) da malko sporije napreduju?
Pozdrav :cao:
Jel to skrivena kamera??
 
Pozdrav ja sam nov , zeleo bi da gajim kunice tek sam poceo da skupljam informacije u vezi njih , o svemu.Videcu za cega cu se odluciti.
pozdrav

inace listam forum par dana pa sam odlucio da se pridruzim
 
Drugovi imam problem ::lose::
Moja zecica je bila ''Skotna'' i treba da se koti na 14.3.2011,na 11.3.2011 pipnuo sam je po trbuhu i osetio sam da ima mali.Danas (13.3.2011) pipnuo sam je po trbuhu i nema nista,nema mladi u trbuhu.
Vidicemo sutra sta ce se dogodi.
Ako moze neko da mi kaze sta je problem. :sta: ::lose::
 
Samo strplenje. Sačekaj i sve će biti u redu.I nije dobro da je sada pred koćenje stalno uznemiravaš. Trave dosta za gnezdo. Sveže vode redovno i biće ok.
 
Venčanje zečeva u Hong Kongu

Događaj je održan da bi se zaštitili zečevi, budući da su u godini zeca oni čest poklon. Borci za prava životinja su zabrinuti da će te životinje biti napuštene ili zlostavljane kada moda poklanjanjanja zečeva prođe. AFP/Antony Dickson




:ppozdrav:
 
Ima pitanje za svi vas forumashima.... Ovako Dali je dobro da uradis brasnest koncentrat koj sodrzi sve u sebe(lucerkino brasno, jacmen , premiks i td.) da navlaznis sa voda i da dajes kunicima. dali neko od vas je imao ove iskustvo ili ima nesto mi reci
 
Ja dajem mljeveno ali ne vlažim-ječam,kukuruz,sojina sačma a ostalo ne meljem(zob,peleti.lucerkini peleti)ali ne sitno mljeveno,nesmije biti prašine.
ako ti nije problem da uslikaš taj premix-onaj dio sa podacima
pa mi pošalješ na pp,unaprijed hvala zemljak
 
Zeco !! Nemaju li probleme sa kivanje t.e. prashina . Ja vlaznim za prasina da nestaje. Inaku Premiks ti je vitaminska mineralna smesa koja ide 1.5 % u vkupna koncentratna smesa. ja sam uradio koncentrat koj sam peletirao ali sad je skupo i planiram da ne peletiram ami samo da navlaznim smesa i tako da dajem kunicima. Mislim da ne bi imao problema.
Koliko kunica gajes i imao li si zdravstveni problema sa prolivom.
 
Nazad
Vrh