svastara

Pitao sam i tamo ali niko nedaje odgovor ::pomoc:;
 
Imam problem,3 zecke,majka i dve cerke,u zatvorenom prostoru,sa kucicama unutra za kocenje,kad se okoti jedna od te tri ove dve ili joj pobacaju mlade ili pojedu,vec treci put se kote i sve isto,molim za pomoc...Hvala :sta:
 
Najbolje da ih odvojis ili pokusaj da im pregradis tako da svaka bude sama.
Mozda su pojele mlade zbog stresa ili manjka vode. poz
 
Post je spojen: [time]1297400767[/time]
_________________________________________________
SasaK je napisao(la):
Imam problem,3 zecke,majka i dve cerke,u zatvorenom prostoru,sa kucicama unutra za kocenje,kad se okoti jedna od te tri ove dve ili joj pobacaju mlade ili pojedu,vec treci put se kote i sve isto,molim za pomoc...Hvala :sta:
Svakako odvoji, bez razmišljanja...
 
Jesi siguran da to nije napravila sama jer mozda je po sredi kanibalizam.
Obicno zenka brani svoje mlade, kunic je po prirodi grupna zivotinja zive u vecim stadima da tako kazem,i mislim da to sto su zajedno nebi trebao biti problem.Naravno ako nisu u nekom skucenom prostoru.
 
BRZI je napisao(la):
Jesi siguran da to nije napravila sama jer mozda je po sredi kanibalizam.
Obicno zenka brani svoje mlade, kunic je po prirodi grupna zivotinja zive u vecim stadima da tako kazem,i mislim da to sto su zajedno nebi trebao biti problem.Naravno ako nisu u nekom skucenom prostoru.
Nije,kad sam juros otisao da ih nahranim,video sam zenku koja se okotila,bila je krvava,i stojala je ispred kucice,a druga je grickala noge od jednog malog mrtvog kunica,kad sam video odmah sam ga izbacio napolje!!Ali te iste zenke su se kotile prosle godine,cak su dve zenke imali dva gnezda u jednoj kucici,jedna 6,druga 5 i svi su lepo preziveli,ne znam sta im je sad... :sta: :sta:
 
Druze pregradi ih ako nemozes da ih odvoijs tako neces uspeti da sacuvas ni jedno leglo.
 
edmon je napisao(la):
Peto nisi valda ti kokoska, pa kunica covece.

Obracaj mi se vise postovanja jel ja tebe ne uporedujem nisacim.

Moze da napise cega deset komada pregledo sam unazad njegove poruke i nigde ne pise da trazi kunice. Koje rase ili bilo ste jedino je pisao u ovcarstvu. A ti posto si mu adjutant fala na obavestenju.
 
To nebi trebalo da je problem jedino sto se tice vozaca.Ja sam uzeo orijase u Somboru,do Ivanjice 7 sati voznje,nije im nista falilo. :cao:
 
Peto1

Kad budes zasluzio postovanje dobices ga, a dok budes brisao moje postove koji ti ne odgovaraju dobices ono sto zasluzis.
 
U vezi cene za ovas i ječam,pa ovde u Jagodini na apijaci ječam je 30 dinara, a ovasa uglavnom nema,a kad ga i bude cena mu je 70 din što je katastrofa. Ja sam uzimao u radnjama Gebijevih zastupnika pakirane po 1kg za 30din,ali više ih nema.
 
Nazad
Vrh