svastara

Odg: Svaštara

Cekaj malo, ti to ozbiljno pitas?
Pogledaj jos koji put, mozda primetis da je film pusten "unazad", tj. da film pocinje krajem i zavrsava pocetkom!
:haha:
 
Odg: Svaštara

Covecee :haha: :haha: Pa ja nisam ni primetio verovatno, verovatno zato sto nisam ni dugo gledao nego sam premotavo video... joj bas sa mentol :haha:
 
Odg: Svaštara

jel zna neko orjentacionu cenu novozelanskih zeka. dal po mesecu starosti il po kilaži ? :sta:
 
Odg: Svaštara

Na forumu postoji carobna stvar, a ta stvar se zove:

:zli:
PRIVATNE PORUKE !!!!
:udri:

Slobodno ih koristite !!!

PS: narocito dobro za reklamiranje, prodaju i preporuku!
 
Odg: Svaštara

@ zid-024

Pa zato je i svastara da se na forum iznesu i ovakve stvari. Naprimer i ja procitam i dal odgovorim ili ne ali protok informacija je vazan. Ako se pise na PP onda samo dvoje dele neku informaciju. Jedino ako pisu nesto licno to je druga stvar, ali ovo dosad je se o kunicima.
 
Odg: Svaštara

I ja tako mislim... ja sam samo hteo coveku da iznesem ono sto ja znam, pa ako jos nekog interesuje cena i naide tu, onda moze i on da vidi! Ja sebe nisam reklamiro, samo sam hteo da pomognem.
 
Odg: Svaštara

kolege kunicari da postavim pitanje moji kavezi imaju plasticne resetke i zeke to grckaju vidim opiljke da li oni to i jedu posto mi uginu mladi od oko dva meseca sa nadutim stomakom a sada jedu novu detelinu kukuruz i to dajem im svenutu
 
Odg: Svaštara

:cao: jel bio neko na sajmu ima nekih kaveza i po kojoj ceni i kakva je izlozba na sajmu ima kvalitetnih jedinki :sta:
 
Odg: Svaštara

adamov zoran je napisao(la):
kolege kunicari da postavim pitanje moji kavezi imaju plasticne resetke i zeke to grckaju vidim opiljke da li oni to i jedu posto mi uginu mladi od oko dva meseca sa nadutim stomakom a sada jedu novu detelinu kukuruz i to dajem im svenutu

U svakom slucaju plastiku ne valja da jedu ali verovatno su uginuli od kokcidoze.7,8 nedelja je najrizicnija za njih, meni je sda isto uginulo dosta nisam na vreme reagovao.
 
Odg: Svaštara

Bio ja na sajmu ali iskreno da kazem nisam puno ni trazio kaveze nasao sam na dva tri standa pojilice/sisice/ali su skupi do zla boga. Za sisicu sa navojem traze 200 dinara a one obicne koje se ubodu u cev 100-150 dinara. Tako da daje nisam ni gleao sta nude.
 
Odg: Svaštara

peto1

Pa i ne znam da li postoje negde jeftinije pojilice tako se krecu svuda uglavnom.
 
Odg: Svaštara

Sutra cu obici neku prodavnicu da vidim tacno cenu i javicu. Sigurno su jevtiniji nego na sajmu. Na sajmu prodaju skuplje jer kad dodu iz unutrasnjosti neznaju cene i kupe sretni da su nasli.
 
Odg: Svaštara

Za Adamov Zorana:

Kako vidim da pricas o nadutom stomaku, ja ti samo jedno mogu preporuciti, al ne moras da me slusas, to je vec na tebi. Detelinu nemoj da im dajes do drugog meseca zivota, kad budu stari tu oko 70 dana onda pocnes malo deteline da im dajes, al i to postepeno! Kad pocnes postepeno da dajes nemoj toliko da im das da stoji ispred njima ceo dan, nego samo das ujutru malu kolicinu, tokom dana neka jedu samo suvu hranu, i to tako praktizuj do klanja. Ako hranis domacom suvom hranom zevece preporucujem ti mesavinu zobi,jecma,trikitala, i zimi kukuruz.Ta smesa treba da je pred njima tokom celog dana i noci, a detelinu too izbaci od malih kunica i kao sto rekoh tu kad dostignu 70 dana das njim jednom na dan najbolje ujutru malu kolicinu. Ovako ces najverovatnije spreciti uginuce, ako zajedno i sa ovim pripazis na opasnost kokcidioze, da ne bude oko njih vlage i tako dalje! Ako primetis slucajno kod njih proliv, da se ne ponasaju kako treba, ne unose toliko hrane i vode, onda im kupi lek neosulfox P i to im das 5-7 dana u vodu, ako ne nades neosulfox p, onda uzmi sulfamidin. Eto to bi bilo to, ja sam ti otkrio ono sto ja znam i sto sam naucio od drugih, a ovako pristupam i ja prema mojim kunicima. Eto puno srece, i samo napred :cao:
 
Odg: Svaštara

što se tiče lekova zasigurno znam da je dobar ENROCIN-energofloksacin. (antibiotik) zaustavlja proliv i malte ne vadi zečiće iz mrtvih ako ga primeniš na vreme. (to je moje iskustvo)
 
Odg: Svaštara

zima je napisao(la):
:cao: jel bio neko na sajmu ima nekih kaveza i po kojoj ceni i kakva je izlozba na sajmu ima kvalitetnih jedinki :sta:
Ja sam bio na sajmu,kaveza skoro da i nema,na jednom mestu sam video kod nekog Futožana ali mi je nešto malo po dimenzijama pa za cenu nisam ni pitao.Što se tiče kunića,izlagalo novosadssko udruženje sa lepim ali dosta skupim jedinkama.
Post je spojen: [time]1274301974[/time]
_________________________________________________
Za Adamov Zorana:Gabesz20 je potpuno u pravu,kokcidioza ti je potamanila kuniće.Ja isto ne dajem detelinu dok ne navrše min 2meseca ai posle samo suvu,a kao lek dajem Neokokcin.
 
Odg: Svaštara

E vidiš a mali kad počnu da izlaze, prvo detelinu počnu da jedu pa tek onda zrnasto....
 
Odg: Svaštara

Pa naravno kad im je to prirodna hrana,bar tako mislim itreba da je dobrano suva.A i kokcidioza zavisi od dosta faktora.
 
Nazad
Vrh