svastara

Poz svima,crni sve ovo što su ti rekle kolege možeš im davati. Samo nemoj davati grančice jasena i vrbe ženkama koje imaju mlade zato što im smanjuje mlečnost.
Ja mojima redovno dajem seno i detelinu, sve ostalo ubacim s vremena na vreme.
 
Mikash toji kunici su bili jako ukusni, sledeci put kad budem dolazio kupujem obavezno ponovo pozz,
 
Drugari pozdrav :cao:
Može li pomoć? Da li neko zna jesu li ovo na slici patuljasti kunići? Hvala.


cam01111.jpg
 
Pozdrav ljudi :cao:

Da ne znate slučajno nekog ko prodaje novozelandske crvene? Htela bih da kupim jednog malog za držanje u kućnim uslovima. Doduše, malo znam o kunićima ali pošto ga tražim za razonodu, verujem da ću brzo naučiti sve što se tiče ishrane/nege.

Takođe, htela bih da znam šta je zahvalnije za držanje, mužjak ili ženka? Hvala unapred :cao:
 
Bolje je za ljubimca zenka jer se manje oseti urin..a brzo nauci na jedno mesto da sve obavi..

Za zeceve u kavezu smatram da nisu patuljasti jer imaju velike usi naspram glave.Nisam neki strucnjak..
 
Pozdrav. Da li mi neko moze reci kako se susi meso od kunica? Koliko stoji u salamuri i koliko je potrebno dimljenja?
 
Poslednja izmena:
Takodje i tebi Nikola i svim ostalim kunicarima zelim dobro zdravlje i ostvarenje svih zelja. Neka ti ovi klempavi ljepotani daju puno potomstva i pehara.A malenom Nasledniku da se srecno igra i uzuva sa njima.pozdrav svima.
 
Sretna nova godina svim clanovima foruma i sve najbolje u 2016 godini! :ppozdrav:
seljak%20veseljak.gif
::novac::::traktor::Pune kaveze i sto manje problema.
 
Trebam savjet. Nameravam da kupim još par kunica, ovaj čovjek ima belgijske orijaše i nemačke šarce, sta mi je bolje da uzmem ? To ću ja za sopstvene potrebe, nisam nikad drzao velike rase pa me interesuje vaše mišljenje sta je bolje ?
 
Po meni je bolje uzeti Nemacke sarce nego orijasa. Sarci pre dostizu kilazu za klanje i mogu se pre pariti od orijasa.
 
Za kilažu ne znam, ali sumnjam da je velika razlika u dostizanju polne zrelosti. Inače, rase se zovu orijaš i orijaški šarac, bez "belgijski" i "nemački".
 
Da li znate koliko je potrebno ženki u proseku za jedno domaćinstvo, tj. nameravam da uzgajam kunice srednje velike rase isključivo za meso, pa me zanima broj ženki koji je dovoljan za takvu namjenu? :sta:
 
Ako računaš da su ženke dobre, i da kote 7-8 mladih po leglu prosjecno. Ocekuj 6 legala godisnje, bez forsiranja, to ti je 35-40 mladih godisnje po zenki, bez forsiranja. Sa 2-3 zenke bi jedno domacinstvo moglo godisnje imati dovoljnokomada, za 1-2 puta tjedno
Naravno, ako se odlucis za hibridne kunice, broj legala i broj mladih po leglu mogu biti dosta veci
 
Postovani drugari-ce,kunicari.Dali mi neko moze dati savet sta je najbolji efekat protiv lopova? Pacove sam potamoanio otrovom ali protiv lopova ni brave ni katanci ne pomazu.
Provalili su mi u kunicarnik i pokrali mi nabolje kunice 4.zenke i 1 muzjaka.Napravili mi nered i nestali. Sta je najefikasnije za otkrivanje provalnika,imali neko iskustva da mi pomogne.
Unapred hvala i pozdrav svima.

- - - - - - - - - -

Da li je potrebno stavljati prostirku u letnjim danima.

Moj savet ti je da,ali u manim kolicinama,za svaki slucaj ako se zenka ne ocupa.
 
Nazad
Vrh