svastara

Ovih dana mi neko cudoviste potamanilo 20 komada malih od 20 d0 30 dana starosti,pojedeim samo glavu ostalo ostavi.otvori na zice na kavezu su toliki da nemogu prst provuci kroz njih a ono udje i kasapi po 1-2 komada za noc.Nikad mi se ovako nesto nije desavalo.Postavio sam mamce za pacove i lepak samo se misevi lepe.Dali ima neko iskustvo sta moze biti pacov,tvor ili lasica sta se moze provuci kroz tako male otvore na zici? Unapred hvala svima.pozdrav.
 
Moguce da je lasica, znam da je drugu potamanila dosta kunica dok je nije uhvatio.
 
Poz ljudi :) Da li neko moze da mi kaze da li je na kotilici obavezno da otvor bude u obliku kruga?
 
Hvala na odg :) ovo me je interesovalo jer vidim da vecina pravi sa okruglim otvorom :)
 
Ako je kotilica izvan kaveza sa spoljne strane onda se obicno prave okrugle rupe. Tada zenka lakse moze da prolazi sa stomakom pre kocenja.
 
hvala na pomoci :ppozdrav: samo me jos interesuje da li neko moze da mi kaze koliku kotilicu da pravim msm dimenzije
 
Ako je onako kao grozd, to je normalno i takav izmet kunići jedu, jer ima vitamina B i poboljšava im probavu.
 
Deluje onako malo kao proliv al nmg sad tacno da procenim jer nuzdu obvljaju u jednom delu kaveza
 
Jel moze neko da mi kaze da li kunici smeju da jedu kukuruznjak(suvu stabljiku od kukuruza)?
 
Smeju,samo nema neke velike koristi u vezi hranjivosti, jedino da se zanimaju i da grickaju ,a ujedno i smanjuju stres.:ppozdrav:
 
Hvala na brzom odg :) pa to me interesovalo jer gledam da im dajem jos nesto sem granula da imaju malo raznovrsniju ishranu :ppozdrav:
 
Ja im uz pelete dajem seno i po malo grancica od kruske i malo svezeg maslacka al ne svaki dan.
 
Nazad
Vrh