svastara

Može biti i jedno i drugo.
 
Imam jedno pitanje. Ovaj zecic je star 25 dana, i jedno oko kao da mu je stalno na pola koplja i kao da je suzno, drugo oko je normalno, o cemu se radi?Bolest? Inace vidim ga jede zajedno sa zacicom, sisa...



 
Poslednja izmena:
Ako je suzno, može biti od promaje ili amonijaka. A može se desiti i da se češao, pa malo povredio.
 
Pa prvo moraš pronaći uzrok. Ako je promaja, moraš ih skloniti sa promaje, ako je amonijak, moraš češće čistiti. Ispiraj čajem od kamilice ili 3% rastvorom borne kiseline. Ako to ne pomogne, maži hloramfenikolom.
 
Uzmi nafte,dve kapi nakapaj mu u oko ne vise,ponivi to 2 i 3 dana.Ja sa mojima to tako resavam kad imaju te probleme.pozdrav.
 
Sta je potrebno da bi sa kunicem izasao na izlozbu ili drugu manifestaciju? Neka specijalna registracija ili?? pozd
 
Sve što te interesuje oko izlaganja na izložbama možeš saznati u najbližem udruženju odgajivača sitnih životinja.U Beogradu imaš udruženje koje ima dosta aktivnu sekciju kunićara i sigurno će im biti drago da dobiju još jednog člana.
 
Da bi mogao da izlažeš kuniće na izložbama, kunići ti moraju imati poreklo, tj. biti tetovirani. A da bi bili tetovirani, moraš biti član nekog udruženja odgajivača. Član udruženja može biti svako, bez obzira na godine.
 
O pa super, hvala Vam... al nisam bas upucen pa Vas moram pitati, da li se to nesto placa i odrzava to ,,uclanjenje,, jer ja se u principu da kazem bavim njima i volim ih mnogo, svestan sam da sam dete ali zelim poceti ranije :/ Pozd
 
Uglavnom se plaća, mada deca ili ne plaćaju ili plaćaju nešto simbolično. Zavisi od udruženja do udruženja.
 
Hvala ti, izv ako sam dosadan, ali koliko bi bilo simbolicno palcanje i koliko bi se cesto placalo, msm vidim da si vise u tim vodama pa pitam...
 
Već sam ti rekao da to zavisi od udruženja do udruženja, a plaća se jednom godišnje.
 
Ja od njega nizsam uzeo jer je iz Lazarevca, daleko mi je puno inace na fb-u je upisan kao Branko Kwazi Pantic, ima samo patuljaste...::samo bes::
 
Nazad
Vrh