svastara

Kojih krajeva, ja sam u ravnici. ::namigivanje:: U Rumi imamo jedno malo veštačko jezero, za koje postoji opasnost da potopi celu Rumu ako popusti brana, ali ta opasnost nije toliko velika. Međutim, nekim okolnim selima se ne piše baš dobro, kao ni Sremskoj Mitrovici.
 
U Mitrovici je sve pod kontrolom,voda je opala oko 20cm od sinoc.
Ovim putem zelim da se zahvalim svim ljudima koji su dosli u pomoc odbrani grada,ima ih sa svim strana,da nije bilo njih bilo bi kriticno!
 
Pozdrav drugari,evo mene....Veliko hvala sto ste se setili i zabrinuli za mene,zaista drugarski i prijateljski gest. Bogu hvala,sve je u redu sa mnom i mojom porodicom a ni zekama ne fali ni dlaka sa glave.Zapravo u samom gradu nije bilo nikakve velike poplave jer su korita Drine dosta duboka ovde ali je veliki problem sa prilaznim putevima i okolnim selima gde je prava katastrofa.Klizista i odroni su na sve strane,na pojedinim mestima nabujale pritoke Drine su odnele citave deonice puta a vecina mostova je takodje poklekla....Juce i danas je smanjen intenzitet padavina tako da se ceka da se vode povuku pa da se popravlja sto se popraviti moze.Nisam bio par dana na forumu jer sam bio utucen novonastalom situacijom i nije mi bilo ni do cega.Mali je ovo grad i svi se bukvalno medjusobno poznajemo a dosta mojih drugara je ostalo bez kuca na selu (klizista) a 99% malinjaka i useva je stradalo.Takodje ne vidim neko brzo resenje za spajanje okolnih sela sa Bajinom Bastom jer ce biti potrebno mnogo vremena i novca da se sve vrati u normalu.... Jednom recju-katastrofa!
 
Hval bogu tusu vecina a gde je zexy ne javlja se sta je sa ostalima

- - - - - - - - - -

Sve ce da se nadoknadi al zivot ne moze kod mene je unisteno sve sto smo posejali hvala bogu kuce su nam dobro al poljoprivreda unistena skroz.
 
10356354_10203684409372811_1886428598738776936_n.jpg

Ovo je logo za televiziju iz BG, radili su snimanje neko sa mojim kunicima, reklama ili film nisam siguran :).
Ako bude na TV taj sam :D
 
Danas sam video na pijaci da u prodavnici mesa prodaju meso kunica po neverovatnoj ceni od 780 dinara kg. Nije bas neka navala.
 
Moja računica laika kunićara u pokušaju(da se ne ponižavam više od ovoga) kaže da me 1kg ušatog mesa košta oko 270 dinara (sa koskom razume se).Bilo bi prelepo da je neko voljan da plati 500 din/kg.780 din/kg je veoma loša cena za promociju mesa kunića.
 
Pa ja ga cenim 100din/kg. Jednostavno imam teoriju bolje da ga ja pojedem nego pokloniti, ali svako ima svoje misljenje.

Jeste li culi za Trikital? I sta mislite o njemu za ishranu zeka?

- - - - - - - - - -

Nije 100 nego 1000din/kg o ove tastature.
 
Dobra je zitarica tritikal ali sto se tice brzog i isplativog tova- samo granula. Sto se tice neke cene kunica ja sam nesto prodavao po 1200 din/komad (uredjeni 1800 g).Neke sam prodavao zive - 500din/mesec starosti a 64 kg uredjenih kunica sam spakovao u zamrzivac.Ono sto sam prodao uredjeno i zivo mi je pokrilo svu hranu za tov,tako da su mi ovi u zamrzivacu dosli gratis. Naravno tu se ne racuna moj rad i trud oko njih itd...itd...Sve u svemu ja sam zadovoljan.Sada imam jos 16 komada u tovu (7 komada starih 2meseca i 20 dana i 9 komada starih nepuna dva meseca).Vise necu pustati zecice da se pare,krenulo je sparno,toplo vreme a i nemam potrebe mesa imam do daljnjeg :osmeh:. Napravio sam dijetalnu (letnju smesu ) za pripodnjake (6 zecica + 1zekan):10 kg granule II-16% PROTEINA za jagnjad+ 10 kg jecma (obicnog)+ 10 kg zobi. Uz to cu im davati malo sveze trave i deteline + seno na volju. U septembru ponovo startujem sa parenjima i proizvodnjom.:ppozdrav:
 
Pre mesec dana dobio sam od drugara na poklon 2 mlade zenke mesane rase. Slabije su hranjene pa su malo mrsavije, sve sto drzim od stoke volim da bude lepo debelo pa tako i ove zecice pokusavam da popravim. Forsirao sam hranu kukuruz i kukuruznu prekrupu + seno. Hranio sam ih tako 20 dana i vrlo malo su se popravile po meni nedovoljno, pre nekoliko dana poceo sam da im dajem peletiran koncentrat koji dajem i svinjama.
Hocu da vas pitam da li neko od vas daje kunicima koncentrat za svinje, i koliko je to dobro? Nikad ranije nisam hranio kunice koncentratom uvek sam davao kukuruz u zrnu i svi su bili lepi i buckasti :osmeh:
 
Nazad
Vrh