svastara

Lepo je to sve ispalo na kraju...:osmeh: Samo nemoj puno tog kupusa nije bas dobar za zeke...
 
Ma glavna hrana im je seno.. dajem im po nekad jedan list, ovo za slikanje sam morao :osmeh: A procitao sam negde da im ne smeta dok doje, jer mleko neutralise to.. ali posle ne sme, da li je to tacno?
 
Odoh i ja u kunicare.. haha.. :osmeh: Danas napravih neka jasla, mora da se stedi seno,nabavio sam pojilice neke obicne da ne prljaju vodu.. sad je vec velika porodica. Ajd me malo poducite sta dalje. Ovako.. mali su rodjeni 28-29 avgusta. Vec lepo jedu itd.. i dalje su sa majkom. Nisam im davao nikakve hemikalije, samo cisto seno, povrce, vodu.. e sad citah da se svasta moze desiti ako se prerano odvoje itd, da prilikom odvajanja treba da im se daje nesto u vodu i jos sto djavola procitah.
Zanima me, ako ne zelim neki preterano velik uzgoj kunica(ipak su ukrasni), i ako ne zelim da forsiram zenku, da se cesce pari, ne zelim da odvojim prerano kunice, jer kazu da su onda sa slabim imunitetom..itd. Kad je normalno odvojiti male i pustiti zenku da se ponovo pari, znaci jedan veoma lagani tempo hocu?
P1090043.jpg
P1090067.jpg
 
E moj druze,od prevelike zelje za Evropom dobili smo to sto smo hteli(umesto Fabrika i lepog zivota -spomenike i skupu sahranu)Nemam gde da radim a sahranu nemam cim da platim. Tako se mucim vec 4.godine ,niko me nece,ni ovi nasi ni oni iz mile nam evrope.

Aoj muko nisam te zeleo, a jos manje ikom pozeleo.
U zivotu nisam ni mrzio iskreno sam svakoga voleo.
Pomagao kolko sam mogao,da bi sada bednik gladovao,
U bogove nisam verovao,jer nigde ih nisam ugledao.
Kad nevini po svetu sradaju,zasto slepo nato svi gledaju.
 
Poslednja izmena:
Tako je druže šta drugo da kažemo na sve ovo , ti si to sve lepo rekao i sročio možemo samo da se sećamo tih lepih dana, neko će reći možda drugačije ali smo ipak lepo živeli, a ovakvih spomenika komunizma veruj mi ima ih mnogo po Srbiji.
 
Ako se po jutru dan poznaje, onda ce ovo biti zaj...a zima :haha:...
Kod mene sneg napadao 45 cm :sta:...kad ce ....:cool:
 
Kod mene je nekih 10-15 ak cm napadao,ali vec se vise od pola otopio,ali noces je bas steglo i sve je pocelo da smrzava...Trenutno imam 2 okota po par dana zenke su se lepo ocupale i nadam se da ce malisani biti dobro ugrejani...

- - - - - - - - - -

A evo juce poceo svinjokolj,a ja svojih 7 usinja zamenio sa svinjama:haha:cekam jos nekih 10 komada pa da pravimo kobaje jos malo...:osmeh:
dsc0580.jpg

komada vise a jedan je ostao u vodi nije se dao namestiti za slikanje...verovatno se stideo:haha:...
 
Imam opet jedno pitanje posto sam pario kalifornijisku zenku sa mesancem muzijakom kaze jedan poznatiji kunicar da zenka narednih 3 puta ne okoti kalifornijiske iako je paris u cistoj rasi.. pa mi ovo nije jasno kakve veze ima to sto se parila pre sa drugim muzijakom? hvala
 
Lep ti svinjokolj...Radio, trudio pa neka zasluzeno se i pohvali a ja ti cestistam domacine...Kod mene konacno zecica.Okotile se sest zecica. Jedna je prosla lose mali nisu preziveli i pati se sa upalom jako je sklupcana najezena i trazi ih po gnezdu.Uparena ponovo...Za parenje mesanaca pa, ciste rase nevidim nikakav problem.Sta ce ostati od mesanca ako se upari kasnie sa cistom rasom..?
 
To ce ostati mesanac sigurno :) cim se izmesali.. nego mene ovaj zbunjuje kaze zenka izbacuje mesance naredna tri puta pa nikako ne vidim mogucnost kako i zasto.. nije mi logicno uopste
 
Nazad
Vrh