svastara

Možda šuga krzna ili neki drugi parazit. Ja bih dao ivermektin za svaki slučaj, ne može da škodi.
 
Saradjuje li neko sa Veterinarskim zavodom Subotica ili nekim drugim otkupljivacima kunica na veliko, koje su cene u poslednje vreme, da li su redovni otkupi, da li ste zadovoljni uslovima i sl..?
 
Veliki pozdrav svim kunicarima!zbog posla nisam imao vremena da se druzimo vec duze vremena,nesto se utisalo druzenje, nadam se da ce se stanje popraviti i da malo vise razmenjujemo saznanja o ljubimcima.
 
Utihnuo je forum, svaki dan dodjem da obidjem, ljudi se ne javljaju, nema nikakvih diskusija, nema nikakvog druzenja.. Nadam se da ce se to promeniti u nekom skorijem periodu :D
 
Konas ovako zavadi da ne razmenjujemo misljenja o nasim ljubimcima.Veliki pozdrav svim Kunicarima i da se nase prijateljstvo dalje siri ma gde bili.
 
36467257_2133995216868962_521847575960092672_o.jpg
 
Поздрав друже уживао сам гледајући овог лепог буцкана,ја сада имам мало мешанаца овнолики и холандски шарац,лепо ми напредују.
 
Kunicari moji mili u svijetu ma gde bili,javljaj te se druzimo se.S ljubimcima ponosimo se.Razmenjujmo znanja slike,kad imate vi prilike.
 
Al je utihnuo deo foruma o kunicarima.. Kako napredujete, imate li mladih, ima li kobasica ili drugih gurmanluka, niko nista ne spominje :D
 
Kod mene kobasica nema ali mladih 12.komada ima ako ih ne unisti zima.Pozdrav svim Kunicarima i srecna Vam 2019 nova.Zelim Vam ostvarenje svih zela i planova.
 
Nedavno sam pričao sa jednom osobom iz Veterinaski zavod Subotica u vezi seruma protiv miksomatoze. Imaju sojeve i sve što je potrebno da proiozvode serum ali ih koči pravna regulativa. Da li je to istina, ne znam, tako mi je rečeno. Neću da se uplićem u politiku al to je žalosno bre.
 
Bilo je sigurno, ali to niko ne prijavljuje, jer dobiješ zabranu držanja kunića na određeno vreme (mislim da je u pitanju nekoliko meseci). Zbog toga što je niko ne prijavljuje, država misli da kod nas i nema miksomatoze, pa zbog toga (za razliku od zemalja EU), kod nas vakcinisanje protiv miksomatoze nije zakonom obavezno.
 
Nije bitno da li je u pitanju hobi ili posao ali bez ''špricanja'' protiv miksomatoze nema ozbiljnog bavljenja kunićima! Skoro sve ostale domaće životinje se vakcinišu protiv zaraznih bolesti, čak i kokoške, te ne razumem zašto bi kunići bili izuzetak? Komaraca ima jako puno, barem kod mene u okruženju i koliko mi je poznato oni su jedni od glavnih vektora (prenosioc) mnogih zaraznih oboljenja kako za životinje tako i za ljude, pa valda je to svakome iole informisanom danas jasno ali nadležni to tako ne vide......
 
Nazad
Vrh