svastara

Moji su mesanci,sada ih hranim,kukuruzom,psenicom suncokretom,sojom,senom.tov traje 4.meseca.Leglo od 6.malih koje odvajam posle 45.dana.U toskove uracunata hrana zenke i 1/5 muzjaka
plus vreme rada.Tezina tovnih do klanja, bude od 2.5 do 3.kg. zive mere.
 
Juce spazim male kako izlaze iz zemlje. Jednog malog su odma ubili veliki.... Da li ce ih sve pobiti ovi veci? kako sad da ih razdvojim kad ne znam ni koji su ciji, koja je majka kojem.... ima par legla
 
Zato je kavez neophodan...
Znaš cnda koliko je star , uz majku uče da jedu čvrstu hranu ,bezbedni su od drugih zečeva ,možeš onda da kontrolišeš zdrastveno stanje ,odvajanje kasnije muško-žensko i mnogo toga....
 
Sad ni vamo ni tamo. Nisam pametan... Zecici su velicine pedalj recimo. rekao bih da su vec koliko toliko veliki. da li da ih razdvojim takve ili oni i dalje sisaju?
 
Oni budu agresivni , po mom nekom iskustvu u drugo - trećem mesecu...tad se i lakše vidi šta su...neznam kakvo je iskustvo kod drugih.Primetim da su osetljivi ako ih odvajam a malo ih je onda im treba 2-3 dana da prebole promenu.

Sa majkom ih puštam40 - tak dana...navikavaj se na čvrstu hranu....i tako pratim.Neznam kako drugi...
 
Srecna Nova 2018 godina, svim kunicarima Srbije i sirom sveta.Neka nam se kunici namnoze da ih nista unistiti nemoze.Veliki pozdrav svima po celom svetu gde nas ima.
 
e4Zxc
https://www.dodaj.rs/image/e4Zxc
https://www.dodaj.rs/image/e655R
Danas sam klao zeceve i na zeca sam primetio neke izrazline,poput bradavica, na kozi. Od 10 komada samo dva su imala to,ostali su bili cisti. U gore okacenim linkovima mozete videti kako to izgleda ispod koze. Ako neko zna sta je u pitanju da me posavetuje sta da radim,posto ne znam sta je to i da li da bacim to meso ? I da li postoji mogucnost da su i ostali time zarazeni,samo nisu u toj fazi. Unapred hvala !
 
Meni to liči na gnoj. Možda su se tukli, ujeli ili ogrebali jedan drugog, pa se inficiralo i zagnojilo.
 
Uzrok gnojnih cvorova je ujedanje medjusobno.Kada se primeti moze se uspesno leciti sa ubrizgavanjem nafte u zagnojeno mesto ,tako sto se spricem ubrizga zavisno od velicine cvora ili rane oko 0.5 do 1.ml.Kasnije se gnojno mesto isprazni i rane zarastu.Treba povremeno kontrolisati jedinke posebno kada su zajedno.
 
Dodjem juce da naranim i imam sta da vidim.15 komada ubijeno. Lisica preskocila ogradu neke podavila neke nacela malo...ostala 3 ziva, steta ogromna...
 
Men su ovih dana Pacovski teroristi,potamanili 6.legala, 40 malih.Ostao mi samo 1 mali kome sam dao ime Srecko.Prava najezda pacova,potrovo sam dosad desetak komada
vise dajem za otrov nego za hranu kunicima,koris imaju samo Veterinari i pacovi.pozdrav svima.
 
Ljudi danas mi uginuo jedan mlad hajkom, sada su već pred klanje, imaju skoro tri kilograma. Hranim granulama i vrežom od graška. Bili juče svi zdravi jutros odem i imam šta da vidim. Ono što mi je bilo čudno je da je imao krv na njušci. Znate li možda o čemu je reč?
 
Da li se mogu konzumirati zaklani kunici koji su imali blagu usnu sugu pre nego sto su zaklani ? Hvala
 
Nazad
Vrh