svastara

Ti druze imam problem sa kontrolisanjem i besom. To bi trebalo hitno leciti.

- - - - - - - - - -

Meni se desilo da mi komsijski macak odnese 2 zenke teske 2kg. Jedna je bila skart pa nije strasno, ali ova druga je bila savrsena ostavljena za priplod. I sad treba da potrujem macke i pobijem?
Psi, macke se kategorisu kao kucni ljubimci i pogotovo ako imaju ogrlicu, prilicno sam siguran da mozes da popijes debelu kaznu za izlivanje besa. Javi komsijim nadoknadi ti stetu, nema prijava nema nista. Taj haski kao i moj je kriv, ali isto tako ti nisi adekvatno ogradio te kokoske verovatno.
 
@DACHA SMEDEREVO Upravo tako puska u ruke i 2 patrona, bez preteranog nerviranja nego ubijes ga i cao. Meni je pre neki dan komsijini haskiji udavili 2 kokoske, ja se jos lako iznerviram, jso ako su u pitanju zivotinje koje gajim psnem skroz, hteo da idem kod komsije i da mu pred oci pobijem go*na, nego mi majka nije dala, nego ona otisla na finjaka da kaze da se zatvore dok sam ja kuci lupao pesnicama o zid, pomodrele mi ruke, zglobovi krckaju... 2 veceri posle vracam se iz skole i vidim komsiju, i kaze moram da dodjem da ti nadoknadim stetu, ja mu rekao nije meni stalo do para, 2 kokoske ne vrede mnogo, relativno nista, budi srecan sto ti nisam pobio kucad, ali sledeci put se nece izvuci, a ako nesto se protivis nije problem da dobijes budak po sred cela. Covek cuti ne progovara. Ja sam 1000 puta rekao moja kucad kad naprave neku stetu odmah ubij nemoj da mi se zalis, nego sekiru, pusku sta god i ubij, ne bunim se. Ali nemoj da mi pustas kucad po selu da mi prave stetu.
Srecom meni NLT bio zatvoren inace kokoske bi mi bile jos uvek u punoj nosivosti, a haskiji bi bili na oporavku kod veterinara ili uveliko zakopani.[/QUOTJa sam smiren kad je upao nisam cuo odmah nego baba dotrcala rekla ja sam odmah uzeo pusku 4 patrona otisao u svinjac kad ono kao tele kuce , napunio pusku i otkino ga sa dva patrona.Komsija izasao napolju i video kad sam ga izvukao iz oibora rec nije smeo da kaze samo sam dosao i rekao ako ne kupi odmah praci da ce i on da zavrsi kao i njegov ker.Odmah je dosao i doneo pare stim sto sam mu rekao da ako jos jednom drzi ovakve kerove da cu mu licno ja sasuti patron u grlo.Evo sad razgovaramo normalno i ima psa issto al pikinejzera koji ne moze da preskoci ogradu i da napravi stetu.

- - - - - - - - - -

Ti druze imam problem sa kontrolisanjem i besom. To bi trebalo hitno leciti.

- - - - - - - - - -

Meni se desilo da mi komsijski macak odnese 2 zenke teske 2kg. Jedna je bila skart pa nije strasno, ali ova druga je bila savrsena ostavljena za priplod. I sad treba da potrujem macke i pobijem?
Psi, macke se kategorisu kao kucni ljubimci i pogotovo ako imaju ogrlicu, prilicno sam siguran da mozes da popijes debelu kaznu za izlivanje besa. Javi komsijim nadoknadi ti stetu, nema prijava nema nista. Taj haski kao i moj je kriv, ali isto tako ti nisi adekvatno ogradio te kokoske verovatno.
Drug to si ti kriv to znaci da ti kunici nisu bili zassticeni jer ako ti macka odnese zeca to znaci da ti nisi obezbedio sigurnost,jer macka ne moze da provali niti zicu niti vrata da se ne zavaravamo ,a ker je drugo sta da su nam deca u dvoriste i da preskoci kuce neko i da nam pocepa decu pa sta je bolje da ubijes kuce ili da ti napravi katastrofu.Taj ker koji napravi malu gresku trba ga ukloniti da nebi napravio jos vecu od testo je napravio i ja imam psa koji seta pored kokos i pore zeceva i ostalih zivotinja i nikad nije napravio stetu.A da napravi i moj ker neku stetu odmah bih ga uspavao mada ovaj ker je vise koristan nego sto pravi sranja.Onaj ker je bio mnogo agresivan ,i na decu je nasrcao tako da mi upste nije palo na pamet da ga postedim.
 
Ivan Stanojevic
Komsija slazem se sa tobom.
I nemogu da se slozim sa nikim drugim granica se zna izmedju komsija, imao ja nemao ogradu pas ili macka ili bilo koja zivuljka nema sta da trazi u mome dvoristu ako predje moja je volja sta cu ja ciniti sa njim ili sta ce on ciniti sa mojom zivuljkom ako predje.Ako ces da ti bude pusten pas mora da imas vrhunsku ogradu.
 
Ja sam ubedjen da meni komsija namerno pusta nlt u kunicarnik pre neki dan 1 zenku ovnolikog zaklao pre mesec dana 3 zenke i 1muzijaka zaklao obecao sam mu cim njegov nlt predje u moje da cu da ga oteram u vecna lovista............nemam nista protiv nlt cak sta vise drzim ih ali ovaj ga je preterao :zli::zli:
 
@okram_ca Nije problem ako on pusti psa da ide i ako udje u dvoriste kod mene nije problem oteram ga i kraj, ali da mi pravi stetu ne moze. On je pusten samo kad sam ja tu, kontrolisem ga i nema problema, a i ostavljam ga pustenog u ogradjen deo dvorista(odnosno gde mi je stala, kokosar, svinjac) i moze da preskoci ali retko kad to uradi, jedino ako neka kokoska ne preleti ogradu pa krene neko kuce da je juri. Komsiji sam obecao da cu mu pobiti kucad prvi put kad ih vidim da su pusteni bez njega, bili u mom ili u tudjem ubijam.
Meni je NLT naviknut na domace zivotinje, svu zivinu, svu stoku, nista ne dira, nemam problema sa tim, jedino sto hoce da se bije sa drugim psima i da davi macke od toga ne mogu da ga odviknem.
@Iksi Puska u ruke i pljas u glavu pred komsijom, nece smeti taj nista da kaze a kamoli da prijavi policiji.
 
@okram_ca Nije problem ako on pusti psa da ide i ako udje u dvoriste kod mene nije problem oteram ga i kraj, ali da mi pravi stetu ne moze. On je pusten samo kad sam ja tu, kontrolisem ga i nema problema, a i ostavljam ga pustenog u ogradjen deo dvorista(odnosno gde mi je stala, kokosar, svinjac) i moze da preskoci ali retko kad to uradi, jedino ako neka kokoska ne preleti ogradu pa krene neko kuce da je juri. Komsiji sam obecao da cu mu pobiti kucad prvi put kad ih vidim da su pusteni bez njega, bili u mom ili u tudjem ubijam.
Meni je NLT naviknut na domace zivotinje, svu zivinu, svu stoku, nista ne dira, nemam problema sa tim, jedino sto hoce da se bije sa drugim psima i da davi macke od toga ne mogu da ga odviknem.
@Iksi Puska u ruke i pljas u glavu pred komsijom, nece smeti taj nista da kaze a kamoli da prijavi policiji.
Ma gde sme ja sam mu upucao kera na njegove oci nije rec smeo da kaze jer je znao da je on kriv da je nesto iskomentarisao dobio bih takve batine da bih se usrao,ZNAJU ONI KAD JE KO KRIV.Nego daj menjajte temu,sta je bilobilo je steta je za crnog ako mozemo da mu pomognemo to je da mu damo po jednog zeca i to je to.
 
Hvala drugar na ponudjenoj pomoci.Srecom komsije su me zvale na vreme pa je steta svedena na minimum (1 priplodna zecica i 11 malih).Imam hvala Bogu jos "materijala"za rad,tako da - idemo dalje!:ppozdrav:
 
Hvala drugar na ponudjenoj pomoci.Srecom komsije su me zvale na vreme pa je steta svedena na minimum (1 priplodna zecica i 11 malih).Imam hvala Bogu jos "materijala"za rad,tako da - idemo dalje!:ppozdrav:
Ma ako treba ima ih koliko hoces sada trenutno imam 31 mlado i 4 zenke priplodne pun mi je kunicarnik,ima i za davanje i za prodaju i da se zakolje treba da slikam male al me zezaju baterije na aparatu,nikako da se setim da kupim pa cu naj verovatnije sutra da kupim i da ih slikam pa cu da izbacim slike.
 
Danas uradjena vakcinacija pa se nadam mirnoj godini...

dsc0888-2.jpg
 
Glupo je svadjati se sa komsijom ako mu je pas usao u tudje dvoriste,mozda ni komsija nije to zeleo,zato treba fino i kulturno itici kod coveka,objasniti mu situaciju i ako je doslo do stete onda traziti nadoknadu.Siguran sam da veliki broj ljudi u takvim situacijama nece praviti problem oko nadoknade stete,ako kojim slucajem spada u manjinu koja se pravi pametna,onda ga treba prevaspitati da se tako nesto drugi put ne ponovi.
 
Kod mene moze i slon da udje,ali kavez je skroz metalni i nema sanse da se otvori na bilo koji nacin i jos je u supi koja je zatvorena. Imam NLT i bogami je svaki put zagrejan za zeceve kad ih oseti,ali ne moze da im pridje!
 
Ne znam gde da pitam pa hajd' ovde. Zecica treba prvi put da se okoti, parila se 28.03.. Evo danas vuce detelinu u kotilicu, cak se malo i ocupala. Prvi mi se koti zecica od kad imam zeceve pa ne znam sta bi moglo biti da ona 9 dana pred termin pravi gnezdo?
 
Hristos Vaskrse zelim svima srecan Vaskrs sa foruma ko ga slavi.
Kolege vracam se u igru za spremanje kunica buduci da sam postio ceo post a imam da smaknem kunica bice zanimljivo spremati ga na razne nacine.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh