Novozelandski beli kunici

Posto je srednja rasa mozes i sa 4 meseca da je pustis a ako nemas muzjaka pusti je sa sarcem a mozes i sa panoncem ako ga imas posto imas panonku ili i nju paris sa sarcem.
 
Ja sam pario zenku nzb sa cetri meseca i super se okotila . mozes je pariti ali nemoj odma sa sarcem jel je sarac velika rasa. tako da moze doci do komplikacije i zbog toga sto je zenka malda i zbog toga sto je sarac vci samim tim i plod je malo veci.
 
deve
Imam zenku sarca,jednu mesanku,panonsku sve ih pari sarac,a imam i jednog crnog zekana mesanac lici na beckog plavog star je oko 8 meseci kratak je a nabiven nije pario mozda njega pustim na novozelandsku :cao:
 
Sta mislis da ti je najbolje tako uradi, pokusaj sa tim mesancem onako radi zezanja. :D
 
Novozelandska bela zecica koju sam dobio na poklon danas sam je pustao kod sarca nije htela da se pari :nono:
30t5es0.jpg
 
Pozdrav svima ja sam nov ovde imam neke kunice vec neko vreme mesanci novozelandskog i kalifornijskog pario sam ih zadnji put sa orijasem okotile su mi jedna 9 jedna 11 kunica interesuje dali je to dobra kombinacija za ukrstanje rase,posto bi hteo da proizvodim za licne potrebe.UNAPRED HVALA
 
Hvala na savetu mnogi su mi tako rekli da bi zenka posle imala problema oko kocenja jedno leglo od 11 zecica mi je odma uginulo na kocenju posto su kunici bili mlogo krupni zenka se sve pocepala i verovatno je i mrtve okotila to jest da su uginuli u toku kocenja misleo sam da bi mozda sa ovim ukrstanje dobio nesto vise na tezini i brzini rasta posto je zekan iz kvalitetnog legla kupljen od coveka koji gaji orijase i zekan je sa tetoviranim usima i papirima placen je 50 eura
 
tomobanja je napisao(la):
momci,pozdrav, 1 pitanje:koliko treba da je stara n.z.zečica da bi mogla na parenje?
4 MESECI I PUSTAJ NA SEKS

Pisanje velikim slovima znaci vikanje a nema potrebe.
 
Nazad
Vrh