Čerupanje tovljenih brojlera

M

midami

Guest
Zanima me kolika treba da bude temperatura vode u kojoj se pare pilici pre cerupanja koji su stari oko 55 dana? I koliko vremena treba da provedu u njoj? Ako neko zna..... Hvala unapred
 
midami je napisao(la):
Zanima me kolika treba da bude temperatura vode u kojoj se pare pilici pre cerupanja koji su stari oko 55 dana? I koliko vremena treba da provedu u njoj? Ako neko zna..... Hvala unapred
60-80C0~10-20"
 
Gde mogu da kupim cerupaljku za tovne pilice, i kolika joj je cena.
 
Sve zavisi koji ti treba kapacitet.
Takođe zavisi odakle si.
Ovde u ST. Pazovi ima dosta žena koje se bave time. Koliko je meni poznato sve su čerupaljku kupile u Temerinu.
SZR "Balaž", Čaki Lajoša 64, . :D


Edit by novii
Izbriso sam brojeve telefona, mislim da je i adresa dovoljna.
 
Cerupaljke se mogu kupiti kao gotove ali se veoma lako prave i potrebno je pola bureta od 200l (najbolje ako je pocinkovano) i stara ves masina od koje se koristi zadnji deo koji sluzi za postavljanje bubnja. Koristi se nosac bubnja sa tri kraka, vratilo sa plocom koje prolazi kroz njega i remenica. Na vratilo se povezuje kruzna ploca debljine 5mm ciji je precnik za 100mm manji od unutrasnjeg precnika bureta. Ploca se kruzno (4 do 5 koncentricnih krugova na svakih 100mm jedan od drugog ) izbusi rupama za par mm manje od precnika guma . Gume mozete naci na svakom vasaru ili cak naruciti postom od proizvodjaca iz okoline Indjije ili Pazove i kostaju 20tak dinara komad. Bure po oboru takodje izbusite u nekoliko nivoa opet na 100tinak mm razmaka izmedju redova ( 5 ili 6 redova ). Na bure postavite tri nogara i za njih spojite tri kraka od drzaca iz ves masine a pored postavite nosac na koji se postavlja motor. Motor moze biti snage od 0,75kW (moze i od mesalice za beton ako se ne koristi ) a remenicom na motoru regulisete broj obrtaja kruzne ploce koji treba da bude izmedju 150 i 250 o/min. Da bi dobro radila vazna je temperatura vode za surenje koja bi trebalo biti od 65 do 70 stepeni i u njoj ih drzati od 5 do 10 sekundi.
 
120 eura kosta napravljena cerupaljka , a gume 15 din. ili 25 din mekshe po komadu . Sve to sam video u Smederevsku palanku 15. 3. na vasharu.Ja sam kupio 100 kom. ali mi je jedan prijatelj rekao da treba 140 komada za jednu cerupaljku,tako da kad je pravim videcu bash koliko treba guma.
 
U vodu se dodaje i kuhinjska so, nemam pojma zašto ali čovek koji nama radi uvek je dodaje. Ima i termometar i nemože da omane, nisam 100% siguran ali i ja mislim da je 65-70 stepeni. Moji roditelji tove piliće već 15-ak godina i stalno nam isti čovek radi. Ima odličnu mašinu, ostane bukvalno 2-3 perca ispod krila nekad ni to. On dolazi sa mašinom kod nas a ujedno i radi tako da smo odustali od pravljenja mašine. Neznam koliko bi to sada bilo para ali kada smo mi planirali da pravimo nisu bile male pare.
 
Temperatura vode u intervalu od 60-63 stepeni maksimalno, a vreme provedeno u vodi oko 2 do 3 minuta, odnosno probati da se perje sa krila lako čupa. Ovo je 100% proveren recept.
 
Stavim 5 zaklanih u kazan (temperatura vode je 60 oC) za to vreme uhvatim,stavim u fišeke i zakoljem 5 komada, pa onda vadim iz kazana ošurene piliće. Probam da li im se lako kidaju pera od krilaca što je siguran znak da su spremni, ako se ne kidaju lako sačekam još pola minuta. Ne plašite se kada je voda na 60 oC vrlo teško se prepare. Ovako sam potamanio bar 10000-12000 komada.
 
Posto sam novi na ovom forumu,hteo bi pitati nekog ko ima iskustva sa klanjem brojlera:na koji nacin je to naj prakticnije u pogledu cistoce,humanost i higiene..
 
Ne razumem baš najbolje tvoje pitanje.
Humanosti kod klanja pilića sigurno nema, nego je u pitanju proces proizvodnje hrane.
 
Tacno Branko mozda sam se lose izrazio.. Pitanje je bilo oko procesa klanja u svrhu prizvodnje hrane.
Po onome sto sam do sad procitao na forumu ,vidim da imate veliko iskustvo oko zivine.Hteo sam u stvari da pitam dali ima jos nacina osem onog domaceg(sekirom) :sta:
 
ima, na linijama klanja pilici se provlace kroz galvanski odvojen strujni krug gde su nogice na jednom potencijalu a glava na drugom obicno se glava provlaci kroz kadicu sa vodom napon koji omamljuje ja u zavisnosti od pilica, zaprljanosti.. regulisan do 130-140v nakon omamljivanja im se ispusta krv i nakon toga idu u surac u zavisnosti od duzine surenja zavisi i temperatura i obratno i jako bitno voda u suracu mora konstano da se mesa najbolje da je u njega ugradjena turbina koja vrti vodu
 
Za malu kolicinu zivine su prakticne krompirske vrece,omotas zivinu preko krila da ih ne otvori jer ce ih polomiti.
 
Da li neko zna nekoga ko radi usluzno sredjivanje (masinsko klanje i cerupanje) tovnih pilica,kojih istina nemam puno,cirka 45 komada,a nalazim se u Zemunu,a koji bi dosao sa masinom da to odradi i koja je cena za takvu uslugu?!
 
Pozz,potrebna mi je informacija,da li neko zna da li ima neko ko vrsi usluzno klanje i cerupanje tovnih pilica (masinski), a da je u mogucnosti da dodje do Zemuna. Napominjem da se ne radi o velikoj kolicini,cirka 40 komada.
 
Brate to se ne isplati ni onom ko zivi 10km od tebe, a ne nekom ko je dalje!!!! :ppozdrav:
 
Obicno se ide to toga ko ima masinu, nisam cuo da dolaze na kucnu adresu
 
Nazad
Vrh