Čerupanje tovljenih brojlera

Propadanje o se sprecava tako sto se donji red guma na buretu ili red guma po obodu ploce skrati za nekih 20 mm. Skracuju se ili jedne ili druge a nikako i jedne i druge. Okrugla ploca treba da je manja od precnika bureta za 80 do 100mm po precniku a razmak izmedju ova dva reda guma treba bude oko 10mm.



Na ovaj nacin ne dolazi do propadanja i loma nogu ili krila kod cerupanja a dobro je napraviti i levke za klanje jer se cesto desava da pile polomi noge ili krila prilikom klanja.
 
robins koji ti je promjer bureta i koji broj okretaja imaš na okrugloj ploči?
 
Ljudi zasto vas mrzi da malo izlistate temu jer sam se trudio da iznesem konkretne podatke o svemu sto pisem. Na 5. strani ove teme imate i o broju obrtaja i razmaku guma a vidi se da je bure od goriva (takodje pisano vise puta). U ovoj i temi Uradi sam ima toliko podataka da svako moze da napravi i cerupaljku a i druge masine. :sta: :sta: :sta:
 
Odg: Čerupanje tovljenih brojlera

malo sam bistrio na tu temu sto kazu i poceo da pravim čerupaljke radim je od cevi 20 x30 mm i pocinkovanog bureta u kompletu sa surilicom zapremina surilice 140 litara duplo dno zbog grejaca da pile nebi doslo u kontakt sa njima grejaci 2x po 3 kw+ termostat temperatura se podesava po zelji i u zavisnosti sta se suri sve to osigurano sa kontrolnim lampicama i automatskim osiguracima za svaki grejac poseban osigurac i grebenasti prekidac, čerupaljka zapremine 70 litara ili 5 pilica po 3 kile zajedno 140 duram prstiju motor trofazni o,75kw trofazni iz razloga podela faza po grejacima ko se razume znace da je tako bolje i sigurnije za svaku fazu na motoru poseban osigurac i kontrolna lampica i naravno grebenasti prekidac dva smera motora sve zice silikonske zbog vode i grejanja kontrolni ormaric gde je sva struja upakovana, masina je mobilna na dva punjena točka od kolica moze da se kaci za auto teska je oko 150 kila po zelji pravim i cele plastificirane cena sve komplet 700e
Post je spojen: [time]1299689750[/time]
_________________________________________________
postavicu slike masine mi smo radili u toj masini prasice nikakav problem ocisti prase kao u kasapnici.Potreban materijal
cev kvadratna 20x30mm 12m
L proofil 30x30mm 2m
cev 3/4cola 1m
cev1/2 cola 3m
lim pocinkovani 1 tabla
pocinkovano bure 200lit
kuciste bubnja i nosac bubnja i remenica sa 5 kraka od ves masine
orman za struju
motor o,75kw 380v
grejac 3kw dva komada i termo prekidac za kontrolu temperature manuelni sa hermetickom kutijom i sondom
osigurac automatski 16a 5 komada kontolna lampica 5 kom
grebenasti prekidac jednostrani 2 komada dvostrani 1 komad
duram prsti 140 kom
apsorber udara 3 kom
tockovi gumeni punjeni 2 kom
i jos dosta sitnica zica buzira srafova i najvise zivaca pa izracunajte koliko kosta samogradnja
 
Odg: Čerupanje tovljenih brojlera

Evo sklapam svoju čerupaljku, jedino što me brine je što imam trofazni motor koji ima 2840 o/min i sa remenicama mogu da spustim broj obrtaja na nekih 500 o/min na ploči sa gumama .... Znam da je Robins pisao da je idealno 250 o/min, ali ovaj motor mi je "zaludan", a da ne bih kupovao drugi sa manjom brzinom, da li je neko probao sa većom brzinom i da li može da prođe a da se pile ne ponaša u čerupaljci kao da vozi "zid smrti" u luna parku... :sta:
Pozdrav svima

@lovac luka, šta bi sa slikama ?
 
dal neko moze da mi pomogne imam elektro motor od ves masine i njega sam ugradio u cerupaljku al sada ne znam kako smanjiti broj obrtaja i kako da povezem i koliku remenicu da stavim da smanjim broj obrtaja hvala unapred
 
levak-maltret

dajte neke dimenzije levka....da isecem od lima i zavarim kod majstora na brzinu 5/6 kom.... dajte dimenzije otvorenog levka,ne savijenog,da se ne maltretiram da pravim sablone od novina i to....
 
Evo po ovim dimenzijama sam napravio sebi levkove od pocinkovanog lima

unled3k.jpg
 
motor od ves masine je cista glupost a vidim da neki govore da moze da se koristi za cerupanje pilica , moze samo ako su u pitanju "vrabci"
 
Slazem se sa prethodnim kolegom,a dodatna stvar je sto je taj motor otvoren i nije zgodno da dodje u dodir sa vodom i mokrim perijem.Ljudi moze neko da strada za sitne pare.Zatvoreni motor 950 obrtaja 0,75kw moze se naci za 30 tak evra.Vredi li zivota.Isto je i sa kosacicama za travu.Jeste:off_topic:,ali neki ga koriste,radi,ali dokle ce.
 
[Cemu ti sluzi onaj plasticni obod od creva?QUOTE=robins;249275]Propadanje o se sprecava tako sto se donji red guma na buretu ili red guma po obodu ploce skrati za nekih 20 mm. Skracuju se ili jedne ili druge a nikako i jedne i druge. Okrugla ploca treba da je manja od precnika bureta za 80 do 100mm po precniku a razmak izmedju ova dva reda guma treba bude oko 10mm.



Na ovaj nacin ne dolazi do propadanja i loma nogu ili krila kod cerupanja a dobro je napraviti i levke za klanje jer se cesto desava da pile polomi noge ili krila prilikom klanja.[/QUOTE]
 
Taj plasticni obod je voda,koja se pusta s vremena na vreme,da spira perije koje se nahvata na obodu cerupaljke.Na njemu ima rupice,a na dovodu kuglicasti ventil.Kad se pilici izvade,pusti se voda,spere cerupalka,pa jovo nanovo.Nije neophodno,ali je jako prakticno.
 
Pozdrav društvo. Pravim čarupaljku za piliće pravimo od kade veš mašine stavljačemo ravnu ploču dole pa me interesuje kolilo treba da bude debljina ploče i koliko treba da bude taj krug manji od kade.
 
Pozdrav društvo. Pravim čarupaljku za piliće pravimo od kade veš mašine stavljačemo ravnu ploču dole pa me interesuje kolilo treba da bude debljina ploče i koliko treba da bude taj krug manji od kade.

Pozdrav kolega i dobro nam dosao. Prelistaj malo unazad stranice ove teme i sve ces lepo naci. Potrudi se malo.:ppozdrav:
 
i ja bih pitao kao i clan - Beca (Evo sklapam svoju čerupaljku, jedino što me brine je što imam trofazni motor koji ima 2840 o/min i sa remenicama mogu da spustim broj obrtaja na nekih 500 o/min na ploči sa gumama .... Znam da je Robins pisao da je idealno 250 o/min, ) mene samo zanima dali moze da se cerupa sa 500 o/min ili ne.
 
Nazad
Vrh