pasirke za paradajz

Mislim da je bolje da stavis kod mene nema nista mada ja i nekoristim pasirku u te svrhe ali bolje je staviti gumene prstice cuvas dobos hoce kada vecu kolicinu radis da se nagomila kostica a kod mene je motor 4kw pa roka sve zivo drobi zulja tako da je bolje nesto postaviti da ga skida sa dobosa
 
ja imam na ulazu de ubacujem na toj osovini jedno 10 nozeva navarenih duzine 5cm tako da kad ubacim u nju oni sve rasčerupaju tako da nema gomilanja i sito ništa ne trpi mada sito mije malo deblje baš zbog toga da nebi bilo problema
 
@reggacci
Koliko vidim na slici kod tebe je sito spolja(donja polovina)ako nemas nista unutra sta melje paradajz?

@skal
Jos je onda bolje tako odraditi. Na ulazu staviti gumene prste da zdrobe voce pre nego sto udje u dobos,a da ne polupaju kostice pa onda ostaje da kasa prodje kroz rupe na situ,a kostica polako da izadje na drugi kraj.
I meni je sito debelo 2mm,a rupe su msm 7 ili 8mm
 
Bogi unutra postojedve udarne letve koje su na prohronskoj osovini i koje se kace na dva leptira i mogu se stelovati u zavisnosti sta se melje
 
Ja imam tri letve al su fiksne bez štelovanja.sito debljine 1.2mm a rupe 2mm, jer cediljka je predvidena samo za paradajz ,al tu samse mozda zeznuo al većje gotovo.
 
Nisi skal jednostavno napravi jos jedan dobos i kod mene je ovaj na slici za paradajz,inace menjam kada treba za sljivu ili ti nesto drugo
 
Nazad
Vrh