pasirke za paradajz

skal

Član
Učlanjen(a)
8 Avg 2010
Poruka
1.295
Lokacija
Padina
Zna li neko nešto o tome??
 
mene zanima cediljka nešto većeg kapaciteta a ne ona za hobi pasiranje
 
Ja sam prošle godine našao neku , ako se dobro sećam radila je 500kg za 1h a cena prava " sitnica " 2.5oo e
Imaš po oglasima koliko hoćeš :ppozdrav:
 
to sam sve već proverio ali nesto puno oće para jasam jednom čoveku nosio paradajz pasam imao priliku da bacim pogled na tu pasirku ,i pitam ga šta ovde košta 1200eu a on kaze 500eu košta materijal a 700 eu sam dao za znanje tj bacio u vodu onda sam ja zvao na par mesta da proverim cenu prohrom sita i svega ostalog tako da došao sam do cifre od nekih 50000din ali treba mi ako neko zna još nešto o tome pošto sam odlučio daje napravim sam trebale bimi samo par crteza
 
nema kupovine po ovoj ceni idem da vidim jednu čovek je reko daće dami pokaze,i pasirku i mašinu za pranje
 
Malo je stara tema ali ako nije resen problem mozda mogu da pomognem!

Nasa je radila oko 1000l na sat laganini, pun gas moglo je da se izgura i malo vise, a sopstveni prizvod je bila.
 
Vidi nemam slike pokojni matori je prodao masinu :zli: :zli: :zli: :udri:, a nikada je nismo bas fotkali, neznam mozda bas i nije bila fotogenicna ali je bila korisna :haha: ::novac:: ::novac::

Ipak drage volje cu objasniti masina je bila krajnje jednostavna. Mogu pokusati ovih dana uraditi i neke 3d crteze, neznam tacne dimenzije ali ne mozes tu mnogo promasiti.
Napravljena je pre oko 25 god radi i dan danas kod coveka koji je kupio. Radjena je od prohroma i to je sigurna jedini pravi materijal za nju, sve ostalo je generalni zajeb.
 
ja moju kompletiram za koji dan još moram naći majstora za varenje prohroma inače marerijal od prohroma +el.motor izlazi oko 55000-60000din a kapacitet ogromam znači majstori kad prodaju gotovu zarade do 500eu po jednoj mašini
 
Pa vidi prohrom jeste skup (ne znam tacno trenutne cene) Ali nema tu mnogo prohroma. Bure ili sito kako ga vec nazvati i tepsija niz koju se sliva sok. dekle koje zatvaraju siti na pocetku i na kraju su metalne ploce u kojima su kucista lagera i to je to.
 
zorancile je napisao(la):
Skal, jel to neka velika pasirka u pitanju? Koji joj je otprilike kapacitet?
Pa duzina sita je 80cm prečnik 20cm a kolko mi reče čovek koji mije dao patent onje radio 5000kg dnevno al kaze guta kolko mozeš da sipaš paradajz u nju
Post je spojen: [time]1296645472[/time]
_________________________________________________
Optimista je napisao(la):
Pa vidi prohrom jeste skup (ne znam tacno trenutne cene) Ali nema tu mnogo prohroma. Bure ili sito kako ga vec nazvati i tepsija niz koju se sliva sok. dekle koje zatvaraju siti na pocetku i na kraju su metalne ploce u kojima su kucista lagera i to je to.
jeste al to sito je oblozeno u prohrom da nebi paradajz prsko na sve strane+centrifuga ili puz+dekle sa strane toje sve prohrom znači cela mašina mora biti od prohroma jedino postolje moze biti od crnog metala ali mora se farbati ....a sama osivina ima oko 7-8kg prohromska naravno..ima slike na internetu kako izkledaju pasirke ovi što prave al su jako skupe moze se ona napravit i za manje novca al od tanjeg i manje kvalitetnog materijala al kakva para takva muzika :cao:
 
2dre053.jpg
evo konačno i slike moje mašine koju sam radio odradila je sezonu dobro jedina mana stavio sam motor 1.5kw a bolje bijoj bio od 2.2kw ovako ima kapacitet oko 500kg za 1h. mada za moje potrebe je dovoljno::novac::
 
pasirka

Evo moje malo ozbiljnije motor je 4kw radi vec 10 godina moze vagon da samelje
2qst2zt.jpg


---------- Poruka napisana u 14:13 ---------- Prethodna poruka je at 13:16 ----------

Deo programa koji radim
inz534.jpg


---------- Poruka napisana u 14:14 ---------- Prethodna poruka je at 14:13 ----------

Kiseli program deo asortimana
11uervd.jpg


---------- Poruka napisana u 15:12 ---------- Prethodna poruka je at 14:14 ----------

Punilica 6000lit/8casova
i258k7.jpg
 
Dobra masina :ppozdrav: Ja planiram da pravim pasirku za sljivu i kajsiju. Nabavio sam materijal,ali trenutno radim druge masine za lesnike. Nesto ovako

 
Ovo je super...........jesil je vec napravio.................. a ova moja masina moze da radi i sljivu i kajsiju
 
Nisam jos poceo mada imam sve delove od prohroma. Samo me jos muci dal da stavljam nesto unutra ili ne. Vidim da neko stavlja gumene prste ili kako se vec zovu za cerupanje pilica,neko stavlja cetke u dobos,a neko ne stavlja nista nego sve odradi centrifugalna sila :sta:
Za rakiju super stvar mada i za sve ostalo
 
Nazad
Vrh