Pelagićev narodni učitelj

Mali medved

Član
Učlanjen(a)
18 Okt 2010
Poruka
146
Lokacija
Novi Sad
Skoro sam imao ovu knjigu u rukama, uspeo sam da je na brzaka prelistam i imao sam utisak da je knjiga baš dobra!
Imala je savete o zdravlju, lečenju bolesti kod čoveka, bolesti životinja, legovita bilja, pogodno vreme za setvu raznih kultura, politike, etike i još mnogo sitnih mudrosti koje je izgleda godinama skupljano...

Šta vi mislite o ovom delu? Imate li ga?
Čitate li Pelagića?

5157_1.jpg
 
Više preporuka sam dobio za tu knjigu, svi je hvale. Pokušao sam da nađem na netu, ima nešto malo na scribd ali čim naletim, uzeću je. :ppozdrav:
 
Kupio knjige od gazda Pelage
15yspap.jpg
, "učitelja i lekovito bilje"

r0rywo.jpg


Našao sam i ovu malu a ostalih knjiga od interesa nije više bilo, biće od nedelje.

hryopi.jpg
 
saveti iz 'pelagića' su zasnovani na poznavanju lekovitih svojstava različitog bilja i mešavina.
takođe i na narodnim tj. tradicionalnim,proverenom pristupu potrebi, životu ili nekom oboljenju. pelagić nas uči i opštoj kulturi življenja i potreba, naročito na selu. i ne samo pomenuto, 'pelagić ' je filozofija života opisana u knjizi.
svakako je treba imati. stara izdanja su retkost ali se mogu naći i nova npr. mono@anana alnari book-print iz 2001.g.
''stavljam u amanet prijateljima da ovo delo preštampaju u dopunjenom izdanju, koje treba da bude udešeno prema razvitku nauke i životnim potrebama narodnim'' V. Pelagić
 
Ja imam tu knjigu i zaista mogu da potvrdim da ima svega i svačega za pročitati u njoj.Veoma je korisno imati je.
 
Ja sam imao i delimično fotografisao izdanje iz 1940 godine.
Odlična knjiga, mada ima nekih nebuloznih stvari koje su tada bile normalne ali većina je još uvek aktuelna.

2550rvl.jpg


Ako nekoga baš zanima mogu da okačim mada ima preko 160 MB.
 
Deda Lala je napisao(la):
Синко, купи је!

Časni Deda Lala zna da očinski pouči sagovornike i usmeri razgovor u pravom smeru !!! ::svaka cast::

Na TV-u čuo sam da je gospodin Vasa Pelagić i danas sahranjen na zatvorskom groblju požarevačkom.
Ukoliko je ovo istinita informacija, pod hitno treba mošti ovog velikana humane misli dostojno sahraniti na pogodnijem mestu.

~ Vasa Pelagić - Život i delo
 
Gosn Vasa je bio radikalan kada su popovi u pitanju, nije ih nikako mirisao tako da me ne bi začudilo.
Zaista nedolično prema piscu našeg prvog bestselera.
 
На жалост истина је.
Али,истина је и да свако ко у овој Србији и околним земљама којима Срби, и "браћа" им, ходе
умни људи и они који имају смисао сагледавања ближе и мало даље будућности нису нешто на цени.Другим речима овај свет баш не воле такве,одмах их обележи,скрајне и отера од себе.Без пардона и сажаљења.Пуј-пуј,далеко им лепа кућа.Шта они нас имају да уче ко да ми ништа незнамо! БРРРР....!
 
@dzionik, a koliko od knjige si uslikao? evo ja sam zainteresovan, zanima me sadrzaj
 
Verovatno će biti i novo izdanje ove kultne knjige.
Po mojoj proceni, cena bi trebala da bude od 5-6 eura po primerku (uzevši u obzir da knjiga odavno nije na našem čitalačkom tržištu, a da tiraž ne bi smeo da bude manji od 50.000 knjiga).

Do tada, braćo skeneri i pirati: :ppozdrav: !!!
 
Nazad
Vrh