Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ljudi platili smo pošteno pdv na gorivo,đubrivo,seme, hemiju im opraštamo a platili smo je bogovski i još po 50 hiljada za pio i sad kao samo do 10 hektara, e pa tu su se malo gospoda prešla jer pare smo mi uplatili i kako ih nije sramota da nam nedaju pa to je svuda u svetu normalna stvarjer mi smo pokretačka snaga jednog društva i države hranu neko mora proizvesti i na ovakav način su povukli poslednji potez da mi nemamo deci za hleb,knjigu,igračku ,odelo.razumeo bi da to nisu naše pare ali mi smo napunili buđžet koji oni sada pokušavaju da opljačkaju.i da kažem samo ovo nadam se da će neko od tih usijanih glava još večeras da razmisli šta radi istaviti prst na čelo pa dodeli po 14000 dinara do 100 hektara zemljišta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Još jedna gnusna laž
Profesor Poljoprivrednog fakulteta u Zemunu Zorica Vasiljević navela je da analize koje su radjene poslednjih dana oko efekata mera subvencioniranja u prethodnim godinama, pokazuju da je najveći broj korisnika subvencija za repromaterijale upravo poticao iz ovog dela gazdinstava koja su od pet do 10 hektara.
Ovi što rade do 10 ha u mom selu uopšte ne kupuju veštak, samo seme, sejanje i šta im bog da. Ja sam uzeo tri vagona veštaka i ja sam po njima neozbiljan:haha:?
 
Malo kao proizvodimo recimo činjenice 2400kg soje po jutru prosek, 1800kg barolo rm po jutru prosečno šta treba mečku da rodim j.....:sjasi: t. dali to nije dovoljno unapređeno:haha::haha:
 
Poslednja izmena:
B92 piše "Vlada Srbije bi danas trebalo da usvojiti uredbu kojom će ograničiti subvencije poljoprivrednicima sa 100 na 10 hektara zemljišta, saznaje Press. Novac koji će tako biti ušteđen biće usmeren u dodatne podsticaje, kredite za agrar i subvencije u drugim oblastima. Država je prošle godine na subvencionisanje poljoprivrednika potrošila 120 miliona evra, međutim, u Vladi i resornom ministarstvu ocenili su da tako velika ulaganja nisu dala očekivane rezultate, odnosno nisu povećala proizvodnju po hektaru. Ovu agrarnu meru u 2010, koristilo je 74.000 poljoprivrednika koji su dobijali 14.000 dinara po hektaru. Među njima ih je oko 55.000 obrađivalo zemljište površine do 10 hekatra." pa prosudite .
Pa koje usmeravanje u dodatne podsticaje kada su svinji 100 din kg,niko nemoze izvesti pozitivnu nulu,a za mleko svaka litra koji dinar u minusu su ljudi ovo ce im biti jako los potez a sto paorpaor kaze vremenska prognoza > bez padavina samo ce biti padanja sa ramena>
 
Po pojedinim forumasima, izgleda da mi sto imamo do 10 h, nista ne radimo kako valja i da eto zemlju radimo ofrlje, iz hobija malo. Ako ako, prosle godine su nas podelili na one koji placaju PIO i na one koji ne placaju PIO, mi smo naseli i podelili se. Sada nas dele na one do 10 ha i one sa vise, izgleda cemo se opet sami podeliti. Neka nam je Bog u pomoci, ako nas ovako neslozne uopste i gleda.
 
Ludi šta vam je!!!!!!
Mi ćemo (moramo)raditi zemlju bilo subvencija ili ne(od čega živiti)!!!
Oni nas tuže oni nam sude(kadija te tuži kadija ti sudi)

Nemoj pogrešno neko da me shvati,ako bude blokada IDEM na blokade.
Samo mi to miriše kao na one proteste oko male cene svinja pre nekoliko godina,poslali gadovi žandare na seljake i ćao.

Ako tako budemo razmišljali stvarno će mo samo raditi zemlju a ne i zarađivati.Nemoj samo da nam snize i cene polj.proizvoda da vidim šta će onda biti.
Baš iz tog razloga sugerišem na to da bude drugačije i ozbiljnije tj. istrajnije jer verujem da nas ima dosta iz rzličitih mesta i dovoljo da se razglasi i da se krene.
Ako što se tiče policije mogu reći samo pohvale doduše za naše lokalne policajce a što se tiče žandarmerije ne diramo mi njih nediraju oni nas.Gledalo bi se da što manje ljudi tj.građanane ispašta zbog protesta parkrali bi se makar pored puteva ali vladu makar i golim rukama blokirati.
 
Zorane jasno je sve prevara 3 va:sjasi:gona veštaka puta pdv pa ti vidi dali nećemo biti pokradeni . I pitam se dali će večeras asocijacija i poljoprivredna udruženja i na koji način da odreaguju na ova zbivanja oko subvencija . Tu nisu u pitanju novci već opstanak seljaka i naših porodica.
 
Poslednja izmena:
Pa od čega bi LEBA jeo kad bi čekao da ti ga proizvedu ti iz Vranja?
Ne mogu da poverujem da tako piše čovek koji živi u srcu Vojvodine.
Ozbiljnu gresku si napravio ovde. Pogledaj malo ukupne obradive povrsine i kako su rasporedjene. Takodje i pogledaj setvenu strukturu posebno psenice od ove godine. Takodje nije zgoreg i da pogledas odnos isplacenih subvencija i obradivih povrsina. Ako ne znas, silno ces se iznenaditi.

Batalite vise taj teritorijalni princip, i ko koga hrani, valjda ste svesni koji je to stereotip, i kakva je tu ksoka bacena.
 
ljudi da mi ne dobijemo subvencije, i da moze da se uvozi polj. proizvodi i onda njima pare u dzep... pa sve to lepo smisljeno, kako ja sam 25 krava da opstanem ako ne dobijem subvencije, kako ja sa 10 ha da nahranim sve to a onih 20-30 ha, nema veze.. ode mast u propast... jer to obicno tako ide, pola prijavljeno dobijes subvencije da poklopis troskove onih sto nisu prijavljeni i sada ako je do 10 ha ja ne mogu da dobijem subvenciju...a ovamo pricaju da stocarstvo treba da se unapredi, cime ga unapredjuju kada ne daju subvenciju po ha,``teraju`` nas da uzmemo kredit a kako da ga vratimo kad nas oni pokopavaju... ovo stvarno nije normalno, nece ovo izaci na dobro...
 
  • Like
Reagovanja: ...
Sacekacemo zvanicno sta ce reci do koliko Ha ... i onda pada dogovor sta nam je ciniti koji dan i u koje vreme !!! Dalje ne moze !!!
 
ljudi mislim da ce mali broj ljudi buniti jer kod mene ma njih dosta sa po 12-13 hektara i kao sam ja zakjucio iz ovih tekstova iz medija drzava je smanjila sa 100 na 10 hektara tako da ce svi dobiti koji imaju vise od10 hektara subvecije samo na 10 ha jel pre je bilo ko je imao prijavljenoi 110 dobio je na 100 tako da za tih par ha necedu se buniti imam osecaj da ce to lose proci normalno po nas
 
subvencija poljoprivrednicma koji imaju do 10h ne dobice svi za 10h nego oni sto imaju samo 10. среда, 25. мај 2011, 18:51 -> 20:18

Помоћ малим пољопривредницима

Држава ове године субвенционише пољопривреднике ____који имају до 10 хектара земље,_____ сазнаје РТС. Стучњаци оцењују да је намера Владе да субвенционише мала газдинства добра, јер су велика имања довољно јака да могу да се снађу на тржишту.

Влада Србије сутра расправља о субвенцијама за пољопривреду, најавио је премијер Мирко Цветковић, указујући да је то потребно због поскупљења пољопривредних и прехрамбених производа на домаћем и светском тржишту.

Изјаве Зорана Сефкеринаца, Владимира Ракића, Татјане Угарковић
 
Nije mali broj ljudi koji imaju više od 10ha.Evo drugar i ja smo nabrajali kod nas u selu i došli do nekih 16 ljudi koji imaju od 30 do 100ha prijavljenih i to zemlje koje rade.Na to smo dodali još 12 za koje znamo da imaju na sebe prijavljenu zemlju.Znači to su svi registrovani i PIO sprovedeni slučajevi kojih smo se setili.U selu živi oko 3000 ljudi.
 
Od muke druže , smejem se sam sebi . Ove godine prvi put jedva nekako uplatih taj j...ni PIO i šta sad . Pokupio od prijatelja par ha da bih imao više (dvadesetak od kojih je moje 12ha ) . I ?
:::lose:: :zli: :udri:
 
Kladim se da ce biti nesto vise od 10ha a manje od 50ha optimum za subvencije.
Ovaj nas forum im dodje kao besplatna anketa u ovom trenutku.

Ne bi trebalo prihvatiti ništa manje nego što je bilo prošle godine.Ljudi plaše nas danas dobićemo za 10ha sutra izađu sa 50ha i šta treba da im budemo zahvalni i da kažemo dobro je bar nije 10ha.To ne valja po nas tako verujte mi.Mora da se sprovede petogodišnji program u poljoprivredi ili i duži da se zna šta i kako da se radi i da nas nije briga ko će da bude na vlasti već ko bude da sprovodi to a mi samo to da pratimo kako rade.A ne ova partija pre izbora će ovako druga onako posle se svi živi spoje i ispada haos a mi i dalje kratkih rukava.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh