Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cemu sluzi subvencija gazdinstvima do 10ha? Kada plate PIO ostaje im 500 evrica da "razvijaju" proizvodnju:haha: Kraj sveta...
 
Možda su hteli da socijališu one koji su ostali bez posla i vratili se na dedovinu od 10 hektara


Baš se vidi da će vas dobro očepiti-ima ljudi koji odavno rade tih 10ha samo ih ne vidite jer su vam subvencije udarile u glavu pa ne vidite da su ti najugroženiji i da i oni treba da žive,a ne da ih omalovažavate kao do sada-i oni imaju porodice iza sebe
 
seljak je do sada sve izfinamsirao i bez subvencija pa ko vele njemu i netreba jer je ostalo samo da se ovrše i obere
 
meni se cini da su se neki prisetili Tita na dan mladosti i da ce da "subvencionisu" samo one koji imaju maksim zemlje iz Titovog doba kada nisi mogao da imas vise
18 x 57.55 = 10.359
 
pa sa maksima se i steklo ovo što se danas ima to je bila osnova i tada si mogao lepo da živiš i sa 10h a danas ni da preživiš ali hteli smo demokratiju sada trpimo sada če moderator da mi obriše post ali sve je vezano za politiku:off_topic:
 
Stvar sa subvencijama je takva, da država nema para. Imaju dve opcije da se poboljšaju uslovi subvencija. Prvi je da država digne kredit, ali ga posle mora vratiti. Drugi je da podigne akcize na gorivo, e to ne mora posle da vraća. Jednostavno da bi država više podelila na jednoj strani, na drugoj mora da otme porezima i razrezima.

Ovo sam napiso za one koji ne razumeju odakle državi pare da dele, jer da bi više delili jednima, moraju više oporezovati druge. Sad kome se koliko isplati, to je pitanje.
 
pa jasno je novili kako država funkcioniše ali gde je državna zarada od izvoza naših proizvoda ( poljoprivrednih ) hvalili se silnim izvozom a sad nemaju pare
 
Pa sto onda ne vrate pare ovi lopovi koji su se obogatili na racun drzave i naroda pa da se moze lepo ziveti.
 
za penzije ,dečiji dodatak ,i sve one koi su na buđetu zdravstvo, policija,opštinski lešinari e tu se ne štedi nego samo seljaku da zavrnemo šiju i rešili su sve probleme
 
železnica, JAT, EPS, i slični gubitaši, eto gde su pare od izvoza. Ali sav taj novac uglavnom odlazi za otplatu kredita koji su ranije dignuti. Kome nije jasno zašto su subvencije tako male, neka pošalje e-mail u ministarstvo ili neka ih nazove direktno pa neka ih pita.

Ovo u ovoj temi sve više liči na samo jadikovku, ja sad moram da sređujem lozinke ovima što su izgubili pa ne mogu na forum, neka neko u ovoj temi nabaci mail od ministarstva iili direkno link do njihove kontakt strane da ih kontaktiramo. A možemo i nekim novinskim kucama poslati predlog da ih i oni pripitaju o tome. Ako odziv za ovo bude malo veći, možda se neko i udostoji da nam pokuša odgovoriti.
 
Cela ova prica oko subvencija je da ih u reklami ima a u stvari ih niko nece dobiti, mali koji imaju do 10 ha nisu ni registrovani jer nemaju racuna da placaju doprinose i socijalno, a mi pamet u glavu pa na sledecim izborima opet ovako.
 
Ja od jednog covekla uzimam 20 kj u zakup a ima mnogih koji imaju dosta zemlje,stari su, ili deca su po gradovima i ne zanima ih da se bave poljoprivredom...tako da bogami neradi se o dve tri crvene

Tacno tako...!
Ja sam od jednog uzeo 64kj po 100e kj i takav ugovor smo potpisali na 30 godina kako je on zahteo...!
 
Ludi šta vam je!!!!!!
Mi ćemo (moramo)raditi zemlju bilo subvencija ili ne(od čega živiti)!!!
Oni nas tuže oni nam sude(kadija te tuži kadija ti sudi)

Nemoj pogrešno neko da me shvati,ako bude blokada IDEM na blokade.
Samo mi to miriše kao na one proteste oko male cene svinja pre nekoliko godina,poslali gadovi žandare na seljake i ćao.
 
B92 piše "Vlada Srbije bi danas trebalo da usvojiti uredbu kojom će ograničiti subvencije poljoprivrednicima sa 100 na 10 hektara zemljišta, saznaje Press. Novac koji će tako biti ušteđen biće usmeren u dodatne podsticaje, kredite za agrar i subvencije u drugim oblastima. Država je prošle godine na subvencionisanje poljoprivrednika potrošila 120 miliona evra, međutim, u Vladi i resornom ministarstvu ocenili su da tako velika ulaganja nisu dala očekivane rezultate, odnosno nisu povećala proizvodnju po hektaru. Ovu agrarnu meru u 2010, koristilo je 74.000 poljoprivrednika koji su dobijali 14.000 dinara po hektaru. Među njima ih je oko 55.000 obrađivalo zemljište površine do 10 hekatra." pa prosudite .
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh