Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U svakoj normalnoj i uredjenoj drzavi svaki proizvodjac zna unapred bar 5 godina sta ga ocekuje i kakva ce biti ekonomska politika zemlje.A u kakvoj mi drzavi zivimo,posle obavljene setve i posle svih peripetija oko registracije gazdinstva na dnevniku se pojavi ovaj nas mutavi premijer i kaze kako nisu zakasnili sa uredbama za poljoprivredu u tekucoj godini!
 
Ej prosle godine kad su dali ono za povracaj na traktor (preko konkursa) ako si imao vise od 50ili 60ha registrovano onda si dobio najvise bodova, sad izgleda obrnuto.. Mamuim :haha: :haha: Zamisli 400ha * 14000din (bi dobio) a ovako veliki **greška u usta.U sto je dobro da nismo uleteli u kupovinu kombajna...
 
Kicca ti očigledno mnogo ideš po Bečkim bicirkovima ,a vrlo malo po njivama.Moj stav je da je ipak Vojvodina nosioc poljoprivredne proizvodnje ove zemlje.Nije najveći suficit ostvaren na izvozu krastavaca iz plastenika već na kukuruzu(mahom proizvedenim u Vojvodini).Svako podnevlje je predodređeno za nešto pa stoga se tome treba i prilagoditi.
 
nista, mene samo obavestite na pp kad i gde je skup ako se organizuje protest, ja dolazim...
za ovih 10ha necu ni da idem da cekam u redu da se guram sa masom... propast.
 
  • Like
Reagovanja: ...
E ljudi ta ideja Vam je odlicna koliko imas ha tako da ide PIO procentualno pa izvol'te,nije fer da plati isti PIO neko ko radi 10ha i ko radi 100ha.
 
LJUDI upravo sam gledao na dnevniku RTS1"kako rts nezvanicno saznaje subvencije samo do 10 hektara" pa dali su oni normalni te subvencije nije izmislila srbija to je normalno svugde u svetu i postoji budzet za poljoprivredu od kojeg oni hoce da isplate penzije i da povecaju plate policiji i da zaposle komunalnu policiju koliko hiljada u srbiji kao treba nam ajd dobro.nemam reci za ove idijote iz vlasti koji nemaju grama mozga o poljoprivredi kao sto rece mirko cvetkovic uredba nije zakasnela(niti smrdi nit mirise) da ima grama mozga znao bi da strategija poljoprivrede i plan donosi se pre posla pa se po tom planu radi to je svrha bilo kojeg plana u bilo kom poslu.Ja smatrm i ljudi bliski meni moje komsije i kolege poljoprivrednici da svi treba da dobiju subvencije koji rade do 100 hektara jel je svugde u okruzenju tako ,ja licno 14 hektara,oni prave takvu sprdacinu sa nama da je to strasno ako se ovo potvrdi mi IDEMO PRAVO PRED BEOGRAD nepada mi napamet da blokiramo regionalne i magistralne puteve to smo vec jednom radili i najvise su ispastali radnici.Mi cemo ici da BLOKIRAMO BRANKOV MOST GAZELU BEOGRAD pa neka vide koliko boli a bolece, ako treba ja cu prvi ici,a ako treba i vladu cemo da rusimo ,koji ce nam **greška ovakva vlada koja ce da subvencionise kredite tj podstice zelenaske banke da klepaju od 15%, 20% kamate,da ja nemogu da zivim od svog rada nego treba da uzmem kredit da bi ziveo dal tu ima pameti.jos uzmes par hetara u zakup racunajuci na subvenciju koja ti da kazemo sleduje kao svugde u okruzenju kada lopovi vec potrosili nase pare pa kako podsticu samo male (BEZ UVREDE NISAM MISLIO NIKOGO DA VREDJAM) ali kako su krenuli i od ovih od 20 -tak i vise hektara ce da naprave male i sve ce da nas kupi TATA MISKOVIC.Jos jednom kazem BLOKADA BEOGRADA
 
Da li ti zivis od tih 10ha? Ili se bavis jos necim?? ako je to povrtarstvo na 10 ha onda moze lepo da se zivi!!!

I da se razumemo nije to 14000 po ha jer svi koji hoce to morali su da plate pre toga 45 000 PIO

PLjacka

PIO moras da platis u svakom slucaju. to je penziono i zdravstveno osiguranje a to sto je isplata subvencija vezana za njeno regulisanje to nema nikakve veze sa cinjenicom da PIO mora da se plati. mislim makar toliko ako ocekujemo da neko prema nama bude korektan - moras da platis ono sto je do tebe da platis.
 
Ja mislim iskreno da su ovo sve lupetanja,jer oni znaju da idu izbori i da ce puci ukoliko subvencije ne daju,pogotovo DS u Vojvodini...Tako da vise verujem u pricu 7000 dinara onima do 10ha bez PIO, a preko 10ha do 30 ili 50ha, 14.000, racuni i PIO...

Znaju oni sta rade, zato i kalkulisu....

Inace ovog ministra ne volim da vidim, ne znam zasto, skroz mi je antipatican covek...

Inace znam jednu osobu koja radi u ministarstvu, malo pre sam je zvao,i saznao sam da je sastanak i dalje oko uredbe koja sutra ide na vladu... Jos se nista 100% ne zna...
 
E koliko mojih poznanika nije ni registrovalo gazdinstva ove godine.Ostali su sve gurali u jedno da skupe što više da im se isplti da jednom od njih plate PIO.Kakva će tu tek zbrka biti raspodeliti te "silne" novce dobijene za 10ha:haha:.Pa ako još ispadne da pravo na te pare imaju samo oni koji imaju registrovano do 10ha(a mislim da je tako) biće čuda.
 
ljdui,ovo stvarno nema smisla do 10h,hajde da organizujemo proteste,moramo da uzmemo neke mere ove nedelje!!!!!!
 
Predlažem nedelju ili ponedeljak skup u svim mestima po Srbiji i da se obaveste svi mediji i da se namesti nacrt zahteva i u ponedeljak ili utorak da se krene ka BG.Trebalo bi to najaviti gospodi policajcima da će imati poteškoće u saobraćaju u prestonici i bez odustajanja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh