Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja uplatio u petak 46000, mislio sam da cekam jos ,al opet nije lepo ni da me ispale za subvencije sto nisam uplatio u predvidjenom roku - mada kazu da ce biti produzen
 
Ja sam u januaru uplatio za prvo tromesečje 2011. 10700dinara i prekjuče za drugo tromesečje 10700dinara.Mada mi je gospođa kad sam plaćao rekla da imam fore do 15.05, da platim ja sam to odmah odradio da mi glava bude mirna.Isto tako i za zdravstveno samo nekih 6000dinara.
 
Izgleda da nece biti subvencija ove godine, ne znam da li je informacija tacna, ali velike su sanse da je tacna, dojava je stigla od coveka iz ministarstva!!!!!! :(
 
Aj da jednom resimo tu misteriju oko subvencija.
Da ste vi DS (Boris Tadic) i da vam se blize izbori, na jesen ili zimu, sta bi vi uradali, a da imate ovako jak adut.
Pogledajte psihologiju srpskog naroda, da ne kazem naseg. Videcete kako su se dobijali izbori ranijih godina pa ce taj isti sistem primeniti i ovaj put (naucili su od kooalicionih partnera).
Subvencije se cuvaju i maximalno odlazu do leta ili jeseni. Na taj nacin ce dobiti dosta sigurnih glasova i oni tu priliku nece olako ispustiti.
 
Tako ce i biti kao sto kazes, a onda sledece godine, mozemo da se oprostimo od subvencija.
Ali dobice oni k.. a ne glas bilo ko od njih....!
 
Subvencija ce biti jer je predizborna godina, ne brinite to su sigurni glasovi sa DS a i racunaju da im je opcija jos gora te ce ljudi od dva zla birati manje, nece valjda onom nepismenom grobaru dati glas?
 
Branko ja se sa tobom slažem u potpunosti ali kod nas ti je sve vezano za politiku i drp sistem i obrni okreni dođemo na isto ali kod mene se kaže " dok dete ne zaplače majka ne vadi sisu " a mi čutimo i što bi oni nama dali subvencije dače policiji jer njihov sindikat protestuje a seljak se bavi svojom mukom i čuti i ko njaga šiša
 
To je tacno. Tesko je ne dotaci se politike u ovoj temi. Ovo je cinimi se ipak vise politicka mera nego ekonomska.
U svakom slucaju subvencije su neophodne nasem agraru.
 
Pa bez subvencija tesko da ce biti jeftine hrane,nemozemo mi bez subvencija konkurisati nikome tek tada ce biti nestasice psenice jer apsolutno ce se svi okrenuti proizvodnji iz koje se najvise para dobije,mislim da bi nastupio haos na trzistu pa bi jeli svinje iz brazila,psenicu sumnjivog kvaliteta iz bog te pita odakle....:zli:::lose::
 
Pa bez subvencija tesko da ce biti jeftine hrane,nemozemo mi bez subvencija konkurisati nikome tek tada ce biti nestasice psenice jer apsolutno ce se svi okrenuti proizvodnji iz koje se najvise para dobije,mislim da bi nastupio haos na trzistu pa bi jeli svinje iz brazila,psenicu sumnjivog kvaliteta iz bog te pita odakle....:zli:::lose::

A narocito treba vama iz Baca posto ste licitirali i za 60-ak hiljada.
 
Ne bi me čudilo da se ovo za max 30ha ispostavi kao tačno, jer bi sa time mnoge izbacili iz igre, a sa druge strane bi mogli da se hvale kako pomažu malog seljaka da opstane...

I to takmičenje u zidanju cena za zakup državnog zemljišta, to je samo povećavanje lokalne korupcije...
 
Pa subvencije su sarena laza,tj. da se ovaj nas advokat hvali u tv dnevniku.Kakva je to pomoc poljoprivredi ako je dobije 10-15%
seljaka.Vlast ce do jeftine psenice doci administrativnim merama(zabrana izvoza...).Moramo se i mi biti mao mudriji u toj
trzisnoj zajebanciji.Po meni treba sto vise psenice ostaviti kod kuce i prodavati samo kad ti treba novac.
 
vidis KisRobert ja nekako tebe ne shvatam na svaki post o subvencijama ti komentarises kao da je socijalna pomoc mozda i jeste evo ovako ja imam 40h prijavljenih znam da mnogi ovde imaju mnogovise al vidi to je 560 000dinara po prosloj uredbu tj uredbi iz prosle godine to je 5000evra a kada ti neko da te pare za mene to nisu male pare a verujem za nikog ovde takodje!Stim parama mogu kupiti jedan solidan polovan traktor,dosta polovne mehanizacije ili minimum 10 teleta ili jedan auto solidan i sad to trebam da ostavim ovim lopovima iz drzave po tebi jer je to socijalna pomoc!Prosecna plata u Srbiji je bar kod mene u Paracinu 25000din,godisnje izlazi 12x25000 300 000dinara jedan prosecan radnik zaradi u ovoj drzavi koliko i jedan poslanik u skupstini za jedan mesec nerada!To nisu male pare i meni te pare znace i zato slusam svaki trac koji stize jer mi te pare trebaju neka smanje zaradu na gorivo tj porezi nek skinu carine na uvoz i poreze na polovne poljoprivredne masine nek zagarantuju cenu na poljoprivredne proizvode neka lepo poboljsaju uslove za bavljenjem poljoprivredom i ja sam za to neka onda ukinu subvencije netreba mi njihova socijalna pomoc odricem se nje!!!Ja sam kod Milosevica za 42 000kg psenice uzimao nov IMT 539 i bio sam zadovoljan i ako je tada cena psenice bila 7din po kg!!!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh