Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
bravo diklofen ::svaka cast::to sto su oni vodili razgovore sa 100p+ to je kao da su vodili razgovore sa sobom.ista tikva ista frula ili ti kako god nazovi ali to je takva poltronka ekippa da samo sto ne kleknu i lizu stopala ljudima iz min ZASTO ne znam da li zato sto su isti ili :haha::haha::haha:
 
provac je napisao(la):
bravo diklofen ::svaka cast::to sto su oni vodili razgovore sa 100p+ to je kao da su vodili razgovore sa sobom.ista tikva ista frula ili ti kako god nazovi ali to je takva poltronka ekippa da samo sto ne kleknu i lizu stopala ljudima iz min ZASTO ne znam da li zato sto su isti ili :haha::haha::haha:
Zato što im je zinulo **greška i to puno :udri: ne mogu ovi da ga napune ::lose::
 
Upravo Dragin na Pinku reče da povećanja subvencija neće biti.To je obrazložio veoma visokom,čak rekordnom,cenom poljo proizvoda.Višak od 2 milijarde dinara u budžetu biće usneren ka stočarima.Biće povraćaja za kupljene mašine.
 
Sad je Dragin pričao na pinku i doslovno odgovarao na pitanja.
S obzirom na povećanja cena ratarskih proizvoda a ministarstvo finansira oko70% proizvodnje smatra da je nerealno očekivati povećanje subvencije po hektaru u odnosu na prošlu godinu.
A da bi se "višak" koji bi pripao ratarima dobio pravac prema stočarima.
Mehanizacija,skladišta,oprema biće subvencionisani sa 30-50 % akcenat će se baciti na marginalna područija da bi se potsticali ljudi dA neodlaze sa imanja.
 
Neka bude samo kao 2010 i ja sam prezadovoljan.Pa ipak ne treba zaboraviti gde živimo i kakva je situacija na nivou cele države.
 
Ha ha moram malo ::namigivanje:: jbg od ukuno pročitanih pet pitanja jedno je bilo moje a poslao pri kraju ali kad su videli mene nisu smeli da ne postave pitanje. :D :ppozdrav:
 
Da ne misli ministar da smo mi sa poljoinfa "seljaci"-e sad šta mu mislimo.to je druga priča
 
ZRENJANINAC je napisao(la):
taj dragan i zr sam bio ja koji je postavio pitanja o subvencijama po ha i za mehanizaciju. :D :D :cao:
Svaka čast za pitanje !!!
Mada i nije baš kozna kako odgovorio, ako saznaš nešto za konkurs za traktore obavazno javi !!! :ppozdrav:
 
diklofen je napisao(la):
Neka bude samo kao 2010 i ja sam prezadovoljan.Pa ipak ne treba zaboraviti gde živimo i kakva je situacija na nivou cele države.

O kojoj situaciji pricas Diklofen? i o kakvoj drzavi? o onoj drzavi koja samo seljaka dere bar nekih 20 i kusur godina. Da samo pisnu o povecanju plata neki iz drugih resora ima da im daju i vise nego sto ocekuju a nas je....ju kako kod im se dize.
Bilo je srece 2010 sto je bila rodna godina sto ne mora da znaci da ce biti i ova.
Mislis li da je sve jedno onom seljaku koji je zbog novca bio primoran da proda psenicu po 13 din. a sad bi mogao uzeti 25 din. Suncokret je bio 40 din zbog silnih kisa pa ga nije bilo, a da je rodio bio bi opet 27-28 din. Soja vec par godina se drzi tu negde a o kukuruzu jos cemo videti sta ce nam sve raditi.
Tako da batali ono gde zivimo, sta su bolji Hrvati od nas? A imaju po 300 evra za ha subvencije.
:udri: :udri: :udri:
:cao:
 
Pa Peet ja kažem da ipak trebamo biti realni s obzirom na sveukupnu situaciju oko nas.Ko je tebe terao da prodaš pšenicu po 13 dinara,ko te je naterao da seješ malo suncokreta...
O tome koga država dere nisi samo ti korespodentan da govoriš jer kad bi pitao vlasnika jednog kafića čuo bi da i on misli da samo njih deru.
Ja sam izneo svoje mišljenje i stojaću iza njega.
 
Ali prijatelju kafic nije njiva,brazda,drndanje i truckanje,muka i patnja i pogled u nebo...Nerealno pricas i nisi u pravu,ali to je tvoje misljenje.Ja sam sacuvao psenicu i mogu da je prodam po 25 din ali necu,imao sam dosta i suncokreta ali vise od 80 % popadanog,daj ti meni te vlasnike kafica na +35 jedan dan...da vidimo sta ce onda reci?!Drzava zivi tj.prezivljava od nas paora,seljaka...Suficit od 1,1 milijard.dolara od izvoza polj.proizvoda bio bi sigurno za 40-50% veci da su odresili kesu za barem 7,5% u budzetu...Ali ne,dosta je vama 2,5 %,sve po starom,rodilo je ove godine.Nama je potrebno 5 ovakvih godina da se oporavimo i stanemo cvrsto na noge,ali drzavi Boga mi malo je i 15...Pozdrav :ppozdrav:
 
Ko je radio zemlju , radio je i bez subvencija, i radiće je opet.Poređenje nas sa Hrvatima nije realno jer bi se onda trebali porediti i recimo sa Rumunijom.Pa subvencije su nama donele i dosta negativnog efekta tipa povećanja zakupa,povećanja cene zemlje i opšte otimačine oko zakupa državnog zemljišta.Ponavljam sam sebe da sam sa 14000 po ha + refakcija za naftu+povraćaj na kupljenu mehanizaciju+subvencionisani krediti veoma zadovoljan.
Ne zaboravite koliko ima ljudi koji nemaju pravo ni na to i opet ćute i rade zemlju čak možda i bolje od nas koji imamo subvenciju.A druga stvar za koju treba biti otvorenog srca je koliko je nas pare od subvencija usmerilo pravo u proizvodnju?
To što mi gledamo u nebo isto je kao što ugostitelj gleda u praznu ulicu čekajući da mu neko uđe u lokal.
Svako ima svoj stav i ja ću se mog držati sve dok nekome ne bude zasmetao, i ne budem isključen sa foruma.
 
svaki posao ima mane i prednosti,ako ti se nesvidja ova delatnost predji u drugu ti uvek mozes da otvoris kafic ali treba neko da ostavi i pare za pice,a ja sam radio zemlju i bez subvencija , sada je mnogo lakse a moze i bolje kao napr u Hrvatskoj, zato ija delim misljenje diklofena kako bi nam bilo da nije bilo tih subvencija ko bi sada imao zrno kukuruza za prodaju?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh