Subvencija poljoprivredi za 2011 godinu

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa gde si bre Provac da nam sad "pomogneš".
Šta bre bi sa APS?Vidim da se slažete sa novim merama Vlade.Jeste li za to konsultovali svoje članstvo koje će ovim postupkom izgubiti i taj polu-korak koji je imalo za svojim susedima?
 
Ja mislim da ce na kraju biti da ce dobiti svi do 10ha, znaci i ako imas 30ha, dobices za onih 10, 20 ti propada..i naravno morace PIO, danas mi u upravi za trezor rekla zena, da je PIO obavezan, i da je iznos 42818,00 dinara...

Sto se tice refakcije informacija koju sam dobio je sledeca - ide samo fiskalni racun, nazad overen sa brojem gazdinstva, treba razdvojiti na zahtevu D2, i Evro dizel, ide 60 litara po hektaru, i isplata je 35 dinara za D2, a 37 za evro...Ukoliko hoces te racune da koristis i za subvencije, moras da kopiras, oni overe i onda mozes da ih iskoristis i za subvencije...
 
De Lalo ala je to prica...Ja sam bio na sastancima u Lacarku selu odakle je pocelo sa protestima i tamo su ljudi isterali na ulicu pa se slepali dalje znaci volja im je trebalo i bilo je po sistemu ko izda pi***.
Tamo je vodja bio Bogdan predsednik APS-a ljudi ga znaju i verovali su mu,na kraju su dobili vise para od zita da odu na more jer su odmah posle protesta izasli sa stavom kako ce zito ici gore i kako ga nema u svetu...
 
ovo pise press
"Vlada Srbije bi danas trebalo da usvojiti uredbu kojom će ograničiti subvencije poljoprivrednicima sa 100 na 10 hektara zemljišta, saznaje Press. Novac koji će tako biti ušteđen biće usmeren u dodatne podsticaje, kredite za agrar i subvencije u drugim oblastima. Država je prošle godine na subvencionisanje poljoprivrednika potrošila 120 miliona evra, međutim, u Vladi i resornom ministarstvu ocenili su da tako velika ulaganja nisu dala očekivane rezultate, odnosno nisu povećala proizvodnju po hektaru. Ovu agrarnu meru u 2010, koristilo je 74.000 poljoprivrednika koji su dobijali 14.000 dinara po hektaru. Među njima ih je oko 55.000 obrađivalo zemljište površine do 10 hekatra."

analizirajmo ovu glupost
- dakle vlada je shvatila da je 74.000 poljoprivrednika koji su prosle godine koristili meru po 14.000/ha - "nisu dali ocekivane rezultate" ....
i sta je vlada onda zaklucila da treba da uradi?
- da 19.000 od preko 10ha lisi subvencija a da 55.000 poljoprivrednika dobije onu istu meru kojom vlada nije bila zadovoljna.
ejjjjj pameti gde si ...
pa ako ovi sa vise poseda (pretpostavljam i sa ukrupnjenijim parcelama) "nisu dala očekivane rezultate" pa kako ce ovi sa po 10ha (pretpostavljam sitnijeg poseda). i zasto vlada manje vise ponavlja meru kojom nije zadovoljna? i to na 75% poljoprivrednika!
 
Malo sam obrisao offtopic u ovoj temi, tema za one koji hoće da blokiraju puteve postoji na forumu, pa ko ima šta da kaže na tu temu, neka izvoli tamo da piše.
 
Potrosili su silne milijarde evra da im se i nezna gde a sad im mnogo sto su dali 120 miliona evra prosle godine u nasu jedinu uspesnu privrednu granu!
 
  • Like
Reagovanja: ...
Zahtevi:
1.Subvencije za ovu godinu da ostanu kao i prosle godine
2.Ukidanje zabrane izvoza psenice
3.Smena ministra poljoprivrede
Tj sve mere koje su bile prošle godine da ostanu na snazi i ove godine za inflaciju i cenu repromaterijala će mo da im progledamo kroz prste
4.Stočari javi te se i iznesite realne zahteve po grlu po litri kako već jer ne poznajem ovu tematiko dobro.
5.Novi predlozi.
Pa braćo mora da se potroše 22milijarde nemože tek tako da nam uzmu.

Svako bi u svom mestu razglasio informaciju ili ti borbu za goli život za sve nas pojedinačno skup na to i to mesto i lagano pred vladu sa mašinama.Ko je baš iz jako dalekih naselja neka organizuje autobuski prevoz.I kako dostiži iz dalji mesta tako će se masa sve više i više povećavati.Mi koji smo u okruženju od oko 50-70km bili bi tamo za pola dana lagano.
I nikakva više asocijacija netreba da nas predvodi i podržava.PODRŽIMO SAME SEBE
 
Ja ne znam ljudi što toliko komentara oko ničega.Stvar je vrlo prosta,većina od tih do 10ha nije ili neće uplatiti PIO koji će opet biti uslov.Tako će smanjiti broj subvencionisanuh.To im je cilj jer nemaju para.Ja sam dosta pisao i govorio da se iza brda valja ali su mnogi od tih subvencija ostali slepi jer ih nije biko briga za one koji se bave poljoprivredom bez subvencija a sada kada je mečka zaigrala pred njihova vrata,sada ne valja.Spominjao sam i procente ali ih niste čitali.MALO je vas preko 10ha i to je tačna informacija,nemojte se zavaravati-ovom uredbom će subvencije dobiti oko 7-8% od ukupnog broja registrovanih.Ove procente su mnogi prevideli.Hobisti su baš ti koji bi mogli da utiču na dalji razvoj situacije ali ih profesionalci podcenjuju jer misle da njih 10% drži poljoprivredu ove zemlje-E TU JE greška
 
Ljudi ovo vise nema veze sa mozgom! Procenili su da 120 miliona evra koliko su iznosile subvencije za proslu godinu nisu dale rezultate?! Pa poljoprivreda je jedina ostvarila suficit u spoljnotrgovinskoj razmeni a onaj Jocic iz JP Puteva Srbije je sam utukao 200 milki evra, ej!!! Za drzavu taj novac nije nista ovo se radi samo da bi nas unistili i napravili prostor tajkuneriji. Pa kakav efekat su dale Dinkiceve subvencije stranim investitorima od po 10.000 evra po zaposlenom koji radi od jutra do mraka za 200 evra.
 
Ja ne znam ljudi što toliko komentara oko ničega.Stvar je vrlo prosta,većina od tih do 10ha nije ili neće uplatiti PIO koji će opet biti uslov.Tako će smanjiti broj subvencionisanuh.To im je cilj jer nemaju para.Ja sam dosta pisao i govorio da se iza brda valja ali su mnogi od tih subvencija ostali slepi jer ih nije biko briga za one koji se bave poljoprivredom bez subvencija a sada kada je mečka zaigrala pred njihova vrata,sada ne valja.Spominjao sam i procente ali ih niste čitali.MALO je vas preko 10ha i to je tačna informacija,nemojte se zavaravati-ovom uredbom će subvencije dobiti oko 7-8% od ukupnog broja registrovanih.Ove procente su mnogi prevideli.Hobisti su baš ti koji bi mogli da utiču na dalji razvoj situacije ali ih profesionalci podcenjuju jer misle da njih 10% drži poljoprivredu ove zemlje-E TU JE greška

ovo je 10000000% tačno znam dosta porodica gde imaju do 10h a pritom se tih 10h vodi na dve osobe pa kome se isplati da plača PIO 40000din radi subvencije od 14000/h
 
Pomoć malim poljoprivrednicima


Država ove godine subvencioniše poljoprivrednike koji imaju do 10 hektara zemlje, saznaje RTS. Stučnjaci ocenjuju da je namera Vlade da subvencioniše mala gazdinstva dobra, jer su velika imanja dovoljno jaka da mogu da se snađu na tržištu.
Vlada Srbije sutra raspravlja o subvencijama za poljoprivredu, najavio je premijer Mirko Cvetković, ukazujući da je to potrebno zbog poskupljenja poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda na domaćem i svetskom tržištu.
Izjave Zorana Sefkerinaca, Vladimira Rakića, Tatjane Ugarković, Mirka Cvetkovića, Drago Cvijanović

Konačno će biti poznato da li će podsticaje od 14.000 dinara po hektaru dobijati samo proizvođači koji imaju do 10 hektara zemlje.
Prolećna setva je završena, usevi su nikli, a poljoprivrednici još ne znaju na kolike subvencije imaju pravo. Mnogi su se dovijali kako bi obezbedili sve što je potrebno za proizvodnju.
"Nije isto ako imamo prinos od 4 tone po hektaru ili 7,8 tona po hektaru. Malom proizvođaču je bitno da dobije subvencije od ministarstva da bi mogao da proizvede više robe i tako preživi u poljoprivredi", rekao je Zoran Sefkerinac, predsednik Udruženja poljoprivednika iz Pančeva.
Vladimir Rakić, poljoprivrednik iz Užica, kaže da je neophodno stimulisati manje proizvođače.
"Mi bismo možda proširili proizvodnju, uzimali zemlju u arendu ili u trajno vlasništvo" rekla je Tatjana Ugarković, poljoprivrednik iz Kikinde.
Strategija kočila odluke
Iz vrha vlasti, pak, tvrde da im je bilo potrebno vreme da naprave pravu strategiju podsticanja, kako bi i građani i država na pravi način iskoristili to što hrana u svetu poskupljuje.
"Mislim da se, ipak, ne kasni sa tim, imajući u vidu da je bilo potrebno da se napravi ozbiljniji pristup načinu na koji poljoprivredu treba podržati u funkciji novonastale okolnosti, a to je da su njihove cene, poljoprivredni proizvodi, značajno rasle mnogo više nego ostale cene", rekao je premijer Mirko Cvetković.
Država je prošle godine pomagala domaćinstva do 100 hektara i za to potrošila 120 miliona evra, ali proizvodnja po hektaru nije povećana, kažu stručnjaci. Kako je budžet ograničen, objašnjavaju, u narednom periodu trebalo bi stimulisati mala gazdinstva koja imaju šansu da povećaju produktivnost.
"Sigurno je da su velika gazdinstva finansijski, tehničko-tehnološki sa mehanizacijom opremljeniji, njima je mnogo lakše ne samo da proizvode, nego i da vraćaju kredite koje recimo u ovom trenutku nudi ministarstvo i banke sa kamatom od osam odsto", rekao je Drago Cvijanović, iz Instituta za ekonomiku poljoprivrede.
Stočari će, kažu u ministarstvu, i dalje moći da računaju na premiju od pet dinara za litar mleka i subvenciju od 25.000 dinara po grlu.





Izvor:

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/Ekonomija/898022/Pomoć+malim+poljoprivrednicima.html
 
evo nekoliko predloga:
1. za tov junadi i svinja subvencija ili po grlu ili po kilogramu
2. ako je uslov za subvencije uplaćeni PIO da ministarstvo uplati PIO i zdravstveno za registrovano gazdinstvo (negde oko 70000 dinara) što dođe oko 5 hektara a za ostalo da se podnose računi.
 
Zahtevi:
1.Subvencije za ovu godinu da ostanu kao i prosle godine
2.Ukidanje zabrane izvoza psenice
3.Smena ministra poljoprivrede

Slazem se sa "rasom02" da su gore navedeni zahtevi nesto najminimalnije sto treba traziti i ostvariti.
Krajnje je drsko i neposteno sada menjati uslove ..... Sada moraju ispostovati uredbu o subvencijama od prosle godine ...
Poljoprivredni proizvodjaci su najobespravljeniji sloj drustva u danasnjoj Srbiji... To se mora promeniti, ne samo zbog Paora nego zbog svih ostalih gradjana Srbije.
Propascu sela glad ce zavladati u gradovima.. Grese oni koji misle da ce plackajuci selo i Seljake, doci do pojeftinjenja hrane u gradovima.
Visoku cenu hrane diktiraju tajkuni koji plackaju i sela i gradove...
Vlada koja to omogucava, sama sebe vodi u propast.. i zasluzuje da nestane...
 
Radice nas seljak i dalje,da mi je videti nekog ko ce reci ja vise necu raditi...mozda nece raditi samo onaj kome lizing kuce oduzmu masine.

Opet vi zaboravljate da mnoooogo ljudi prosle godine nije dobilo subvencije jer su mali i nisu platili PIO.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh