ishrana zeceva vocem i povrcem

I tako i dalje jedu drveni kavez,a ovako sa grancicom unutra koja je meksa od suve daske nece grickati kavez,a posto imam to,mogu da im dam da se zanimaju...
 
Poslednja izmena od urednika:
Pošto sam ostao bez sena,dajem prosušen maslačak i mišovkinju.Čak i šargarepu i jabuku isečem na kockice,ostavim da zavene pa tek onda dajem....Ali u malim količinama!Bože zdravlja,biće i Fruškogorskog sena još malo!
 
Vode moraju imati, ne moze nista u potpunosti da je zameni, ja mojima ubacim malo da grickaju sto mi ostane od lubenice, ali nikako je ne zamenjujem skroz sa njom.
 
Imaju vode uvek ali npr preko noci dok ne dobijem pojilice naspem im vode i malo se pokvase.. A noc je vec hladnija. Imam problem :D Toliko hrane imam na bacanje da ni 5000 kunica ne moze da pojede :D npr immam oko 10 000 kg lubenice :D pa kupusa mogu 100 000 kg :D jecma psenice kukuruza :D Visak hrane manjak kunica :D
 
Imaju vode uvek ali npr preko noci dok ne dobijem pojilice naspem im vode i malo se pokvase.. A noc je vec hladnija. Imam problem :D Toliko hrane imam na bacanje da ni 5000 kunica ne moze da pojede :D npr immam oko 10 000 kg lubenice :D pa kupusa mogu 100 000 kg :D jecma psenice kukuruza :D Visak hrane manjak kunica :D

E blago tebi...:osmeh: Ja bih u lubenici i spavao, koliko ih obozavam...:haha:
 
Imaju vode uvek ali npr preko noci dok ne dobijem pojilice naspem im vode i malo se pokvase.. A noc je vec hladnija. Imam problem :D Toliko hrane imam na bacanje da ni 5000 kunica ne moze da pojede :D npr immam oko 10 000 kg lubenice :D pa kupusa mogu 100 000 kg :D jecma psenice kukuruza :D Visak hrane manjak kunica :D
Moji ušati neznaju šta je zeleniš jedu samo suvo i nebune se.:sreca::haha::haha:
 
Ja mojim priplodnim svaki dan dajem jabuke.Imam ih toliko da sam delio po komsiluku i opet trule po vocnjaku i dvoristu.Granula,jecam i psenica su takodje svaki dan na meniju.
 
Ja mojim priplodnim svaki dan dajem jabuke.Imam ih toliko da sam delio po komsiluku i opet trule po vocnjaku i dvoristu.Granula,jecam i psenica su takodje svaki dan na meniju.

Ja na to dodam soje pogace malo i suncokretove sacme. I kupus i sangarepu i list persuna ponekad i 1/4 paprike da grickaju. Jedinu nedoumicu imam oko kukuruza. Vlasnik mi je rekao da je on zbog kukuruza izgubio 5 muzjaka godinu dana starih znaci steta je ogromna.... Juce sam im doneo sitne sojine slame.. grickaju i to.
 
Moji deru zob i jecam oko 80% dok kukuruz i psenica zauzimaju tih ostalih 20%...To mogu nabavit od zitarica, dok seno imaju non stop, a ostale bastenske kulture dajem sve sto hoce da jedu...Od suncokreta onako sa listom i stabljikom do persuna, cak sam im posejao repice i kukuruza...Od repice jedu onaj list ko blesavi dok cu krtolu ostavit u podrum da imaju neku zanimaciju i zimi...
Pomalo ih navikavam i na suv hleb( u pekari stari hleb vreca 1,5 evro)...Jabuke kruske cak i sljive hoce da jedu...Od ti bastenskih kultura(mislim koje rastu u mojoj basti), jedino blitvu nece ni da pipnu, ne znam zasto.....
 
@Zhexy. Ne znam da li moze da im naudi kukuruz ali moji uopste nece da ga jedu.Tacnije samo ga izgrickaju (usitne) i ostave....
 
Nazad
Vrh