Voćarski traktor-vaša preporuka

Učlanjen(a)
21 Avg 2010
Poruka
4.092
Lokacija
Zemun / Novo Selo
Vidim da ovakve teme nema na forumu (valjda ne grešim). Za koju marku/model traktora biste dali preporuku da je valjana i pouzdana ( i relativno pristupačna ) mašina u voćarstvu.

Ako sam dobro shvatio, utovarivači i kašike podjednako dobro rade na svakom modelu traktora, a svakako dobro dođu pa i to treba uzeti u obzir pri odabiru, ako se slažete. :cao:
 
Agromehanika Kranj, sto se tice traktora za vocnjak,vinograd..moze nesto i od ostale mehanizacije iz njihovog proizvodnog programa (prskalice..)
 
Mislim da će to mali IMT odraditi bez problema. Samo pazi na međuredni razmak u borovnicama i širinu traktora.
:ppozdrav:
 
amac86rs je napisao(la):
Agromehanika Kranj, sto se tice traktora za vocnjak,vinograd..moze nesto i od ostale mehanizacije iz njihovog proizvodnog programa (prskalice..)

Od njih sam mislio da uzmem atomizer a o tim AGT traktorima baš ništa ne znam, bojim se da su malo jači u ceni :sta:

meeker je napisao(la):
Mislim da će to mali IMT odraditi bez problema. Samo pazi na međuredni razmak u borovnicama i širinu traktora.
:ppozdrav:

Uzeto u obzir, čak i 2050 bez problema staje :D
 
Uzmes IMT 539. Za 3500e imas odlican traktor koji ce tu tvoju povrsinu da odradi sa lakocom.
Zet ima 2ha jabuka + ratarstvo oko 4ha, radi sve sa 539.
Ne treba ti bolji traktor za tu povrsinu.
 
Odg: Voćarski traktor-vaša preporuka

i ja mislim da ucinak i cena su na strani IMT539 ne postoji potreba za profi traktorom za te povrsine licno sam AGT video samo na netu Atomizeri su naravno dobro poznati ali ne poznajem nikoga ko ima traktor ocekivao sam malo duze objasnjenje ali dobro :ppozdrav:
@amacos
koliko kosta kod nas ovakav traktor?
 
sory sto odmah nisam odgovorio radim pa nemam bas vremena da proveravam poruke ::lose::.
Ovako mi smo2002 ili 2003 god. uzeli agt 830 i njihov atomizer od 330l .Cena traktora i atomizera je bila oko 13 000 maraka. Secam se da smo tada za te pare mogli uzeti novog fergusona. Traktor je napravio 2000 sati i nije bilo nikakvih problema sa njim al bas nista,doduse nista tesko nije ni radio samo je prskao i nekad malo frezirao al na frezi nje napravio vise od 200 sati. nemam model sa kabinom i velik je problem kad vetar duva hoce da nosi sredstvo na vozaca tako da ne preporucujem uzimanje traktora bez kabine za prskanje.
Ako ima jos nesto da treba tu sam
 
mozes ovo a ako nemas para mozes i sa tomom vinkovicem da zavrsis poso
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=2Cslq0ZQmvs[/youtube]​
 
Ma 539 mu sve zavrsava nemojte coveka gurati u trosak dzabe. Ima moj drugar 2 pa bi jedan hteo da menja. Javi se na pp
 
Hvala vam ljudi što se interesujete a praštajte što nisam bio dovoljno precizan, nisam očekivao ovoliko odgovora i sugestija. :ppozdrav:

Da pojasnim, u obzir dolazi i nov i polovan traktor (radije bih nov) ali bi mi valjala kabina jer će atomizer raditi samo tako. Ako je nov može da se skupi para za IMT ili kineza (verovatno na kredit) . Računam da mi je 50ks dovoljno, DV obavezno. Ako neko misli da treba jači traktor neka kaže.

Konsultovao sam ljude od struke jer mi trebaju dve mašine koje traže visok broj obrtaja kardana pa moram imati takav izvod.

Poseban problem je što o mehanici i mehanizaciji ne znam baš ništa i na prvom traktoru moram da se učim .

Imam dovoljno vremena za kupovinu, ništa nije hitno. :cao:
 
Mislim da je ipak bolje kupovati neki istočni ili nas imt nego neke zapadne ili nedaj bože kineze.Makar za tih 4 h borovnica.Treba uzeti u obzir i odrzavanje masine koja je kod ovih novijih traktora-zapadnih izuzetno skupo.Mene u poslednje vreme zabrinjavaju zbog tih motora koji su veoma ekonomicni i imaju veliki procenat iskoriscenja snage po kg tezine,tj.laki su. smanjenu emisiju stetnih gasova i sijaset elektronike koja sve to kontrolise.Sve to ima za posledicu kraci radni vek.Naravno sada će da kazu da su ti traktori veoma pouzdani i jesu ali kad se pokvare ....Meni je zivotna zelja da zaradim jednog fenda ali pusti snovi.Vidi koliki ti je jorgan toliko se opruzi.4 hektara nije neka povrsina uzmi u ozir medjuredni prostor
 
Sad cete me verovatno kritikovati ali ja bih preporucio jedan zapadno-evropski trktor.Radi se o Landini Mistral-u, mali po dimenzijama, ali ima jak motor 50 konja i ima prednju vucu.Idealan za vocarstvo ima hermeticki zatvorenu kabunu sa karbonskim filterom, sto omogucuje veoma visoko preciscavanje vazduha i ne dozvoljava otrovima iz preparata za prskanje da udju u kabinu.Ima dovoljan broj obrtaja na kardanu 540 i 750 sto je dovoljno za sve prikljucke na kardan.
Traktor je veoma kvalitetan i izdrzljiv, mana mu je naravno cena jer kosta 26500 evra sa pdv!!!!!!!!!
 
Nazad
Vrh