Voćarski traktor-vaša preporuka

Najvažnije je da ti razumeš šta bi da kažeš, al' ne možeš d uradiš ništa od toga jer nisi sposoban.

Reci nekom da je nesposoban i vredjati ga, a pritom ne znati nista o njemu osim sto si cuo od kolega preko prouka je van svakog razuma... Kupujte traktora ulazite i rizikujte ja cu ulagati takodje ali cu i graditi na drugoj strani...

- - - - - - - - - -

A i vec kada kupujete ili nudite traktore imate hew holand traktore koji su po svim specifikacijama jako dobri za rad u vocarstvu, i to su traktori sa kabinama a ne ovi koje mogu da koriste samo oni gde je kisa misaona imenica. .. . Platiti bmw 100 hiljada evra to je dobra stvar, a traktora kojiz avrsavaju posao ima koliko hoces, e sada druga je stvar prestiza i hvaljenja kako neko ima, a niko drugi u selu ga nema..
 
AGT 830 - AGT 835 (zglobni traktori) 13 hiljada evra a AGT835 za par hiljada skuplji :)

- - - - - - - - - -

Koliko hektara sljiva treba da imas da bi otplatio traktor od 100 hiljada evra??? Ja nesposoban molim vas sposobne da mi objasnite??? Samo nemojte one price tipa neces ti to shvatiti itd....

- - - - - - - - - -

Prodjose 10 minuta svi vi sposobni, Kole@ da vidimo sposobnost???? Jel to tisina ili?? aha shvatam...

- - - - - - - - - -

thumbs_agt-835-ts-sinhronizovan-menjac.jpg
 
Dobro, shvatam, ja sam izleteo i lupio glupost, ali i dalje mislim da treba na sto brzi nacin obrnuti novac, a ne da ga radimo 10 godina da bi otplatili, nego nema veze, neko govori pametno neko lupa, idemo dalje, kao da nista nismo rekli... Pitao je kolega za AGT trkatore ?? Da li neko ima prakticnih iskustava??
 
@nikoleta jeste blizu sentilja ta parcela gdje slikat je jedan kilometar samo od granice

@jugi nije samo jedan takav traktor u tom selu ili okolini takvih ima bar 50 komada mladjih od 10 god,a ima dosta i antonio carraro traktora,jednostavno bogat seljak bogata zemlja bogat narod,a da nepisem ti o dvije tri firme tu u toj okolini to jest vinarije koje posjeduju i po pet,sest pa i po desetak vinogradarskih traktora i pratecih prikljucnih masina i bagera i koje kakvih cuda.
a ko se bavi necim to samo prosiruje,nema svastarenja kao kod nas
 
Ok razumeo sam, ja sam mislio da to sto svi kukaju je istina, ali ono ispade drugacija istina, nego nema veze, idemo dalje :)

- - - - - - - - - -

JA sam pogresio, svako svoj kraj zna i potrebe masina... I svoje mogucnosti...
 
Ako hoces nesto zaradis moras da ulozis u taj posao e sto smo mi sirotinja na jugu mozda smo i sami krivi
 
Na jugu smo ograniceni povrsinama, plus sto je godinama jug smatran idustrijskom zonom, manje poljoprivrednim krajem, ali sta da radimo, ko kako moze neka radi:ppozdrav:
 
ljudi ušli ste u polemiku koja se otegla a nema veze sa voćarskim traktorima, ajde da se vratimo na pravi put i batalimo stanove i garsonjere, bez obzira da li je to dobar ili loš poslovni poduhvat :bravo:. Inače, činjenica je da kod nas nema, ili je vrlo malo, ljudi koji mogu da kupe traktor skuplji od 25 ili max 30 ooo eura. Nije da mi ne bismo znali šta ćemo sa njim, nego jednostavno voćarstvo kojim se mi bavimo ne daje toliku zaradu da bismo to mogli sebi priuštiti, a gro traktora koji se kupe za voćarstvo su između 10 000 i 20 000 eura, iako skoro nijedan od njih nije prevashodno pravljen za te namene. To je situacija o kojoj JUGI piše, ovde kod nas na jugu zemlje, u drugim delovima Srbije je možda drugačije, ali čisto sumnjam. Ovde je preko programa Fruits&berries kupljeno sigurno preko 100 traktora, možda i više, ali 95% su IMT, Foton, YTO, Mahindra. Ne verujem da ima više od 10-tak komada pravih voćarskih.
 
Ja sam kupio YTO 454 prošle godine i za sada sam zadovoljan njime.
Pored voćarstva koristim ga i za druge radove

Pozdrav
 
Ovaj je "okaljen"preživeo sito i rešeto ,sada čeka srećnika da ga odvede u večna lovišta.
 
Прочита све постове у овој теми и оно што могу да закључим да већина овде ради са домаћим јако старим тракторима, а да сви маштају о неким новим западним ил источњачким тракоторима.
Такође примећујем да је овај наш ''аустријанац'' написао нешто јако занимљиво. А то је да они премда свакодневно раде огромне површине један део тракториста нема кабину и заштитне маске. Зашто то констатујем јер примећујем да се нонстоп овде људи ложе на неке кабине са надпритиском и карбонским филтерима. И наводе то као неку неминовно нужну ствар коју тракотор под обавезно мора да има.
Да се разумемо већина наших воћара данас сања и ручну прскалици, а да не причам о атомизерима за које није чуло ни 50% српских сељака.
Сви ми знамо шта је добро и шта треба да има добар воћарски трактор. Али ако готово сви европски произвођачи продају преко 60% укупно произведених воћ трактора, као тракоре без кабине, о чему ви онда овде дрвите....
Лично мислим и видим јер живим у брдском крају (350-500м надморске висине) да добар део послова у воћу завршава наш ферџа. Али наравно да је универсал дуплак и 549 или 550 супер. Ко то овде има рачуна се као домаћин човек, јер ја и поред 15ха земље, 3ха воћа и две плате у кући не могу себи да приуштим неког дуплака посебно не новог и не европског. Мислим да би требали да се базирате господо на то да видимо који су добри половни воћарски тракотори и која су искуства са њима. Јер нов трактор је сваки под обавезно добар. Почевши од наших ИМТ-ИМР-а преко кинеза, турака па све до Карака и Фендова... Док год су у року од пар хиљада радних часова то је екстра, јер ко има паре да узме нов ваљда за 5-6год може опет да купи нов ?!
Мислим да већину овде занима који су добри стари и на западу отписани трактори а да могу бити коришћени овде код нас, бар док не дођу нека боља времена за нашу пољопривреду. И док се не смилује још неки фонд (као нпр fruit@barries) и крене са неким нормалним субвенцијама 50% и више да дају повраћај.
Можда би сви ми остали воћари требали, ако већ сматрамо да морамо да имамо нове тракторе, да узмемо и да тражимо од владе неке озбиљније подстицаје за куповину новог трактора. Ево Македонија која је смешна државица за нашу Србију даје подстицај такође од 50% за куповину нових трактора, да не помињем Хрватску и Словенију које аплицирају за ЕАФРД фондове и добијају шта им се пожели....
Ево не знам колико је један број вас упућен у причу да су грци својевремено добијали по стотине хиљада евра као подстицаје да засаде маслине. Стим што је већина њих од тог новца куповала нове мерцедесе и бмв-е, па су дошли ту где јесу....
Али мислим да можемо покушамо да направимо неко кровно удружење воћара и да изађемо пре владу са тим захтевима. Друга ствар постоје и ИПАРД програми за земље које су кандидати, ка нпр ми :))))
Ова моја критика са почетка није злонамерна неко објективно сагледавање ствари. Знам добро зашто тако пишем јер се крећем по цело Србији и видим да се овде одудара од реалне слике стања у нашем воћарству ;)
 
Kada budeš jednom zakačio atomizer za traktor sa kabinom i filterima za prskanje, biće ti jasno o čemu mi ovde"drvimo". To što imaš 15 hektara zemlje i 3 hektara voća a nemožeš da priuštiš sebi polovan traktor sa prednjom vučom znači da nešto neradiš kako treba. Znam mnoge ljude koji sa tri hektara voća žive sasvim dobro,kupuju traktore,priključke,kola,ali se mora raditi tačno.
 
Иди то објасни и овима у карару, голдонију, фенду... идр... јер они очигледно не знају шта раде :)
Па да је тако лако прикане села би била пуна људи, а не празна као пећине. Где у 10 села имаш 4 до 5 способних младих људи. Мора да постоји неки проблем а не рачуница...
Као што рекох, да заобиђемо ове увредљиве што су завршили ''сеоске факултете''. Интересује ме, а вероватно и већину, који полован трактор препоручујете за воћарство?!
Или на крају може и нов, али за неке ''мале воћаре'' као што сам ја или мени слични. Дакле до 3ха воћа.
 
Nazad
Vrh