Voćarski traktor-vaša preporuka

Šta mislite o fotonu 454 vidim da ih hvale cena im 2010 bila 10500 sad se popela 14500e zato što ide lepo prodaja širina im je 1,6m a visina 2,5m što je baš visoko al nema niskog voćarskog traktora koliko ja vidim to jest ima ali su svi preko 20000e.
 
Da pitam u ovoj temi pošto je aktivnija ili spojiti ovu sa onom "vocarski traktor" iz dela voćarstvo. Ima li neko neka iskustva sa Landini Advantage 85f? Traktor je '94. godište pa me vise zanima ta serija.
 
Evo i u ovoj temi post, posto sam sad video da ima i ovde, izvinjavam se na duplom postu.
Danas malo obisli sajam, pa nam privukao paznju ovaj turcin a i njegova cena, najveze iznenadjenje je svakako to da ima kabinu sa karbonskim filterima koja je ukljucena u ovu sajamsku cenu. Ovako laicki na oko ne izgleda lose, jedina stvar koja se nama nije dopala jeste svakako to sto nosi indijski motor, i sto je jos sama marka kod nas malo poznata a onda su i iskustva svakako sromna. Iako smo mi daleko od ovakovog traktora mozda ce nekim kolegama dobro doci da malo uporede cene kao i odnos ulozeno/dobijeno. Evo par slicica
65ed07a260b34878d9a3ab9746f1ff96.jpg
fe536d3a3c253950ceacffafd30b74a5.jpg
35cca007e84fc34f25bb3f0e3b014703.jpg
98638811ae669bca22c5d99dda75b906.jpg
a6cfd496defa8003b10f6bfd99696e6a.jpg
6ab90436275293c6e235bef9758c2c0a.jpg
a60a3de8d9ec90e2a17920459ed80189.jpg
fe62de5c43c5123cba971830ba6fa8fa.jpg
c2653893e1036aba5db8c6b54e2b24f8.jpg


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
ls r 60 [posle 5 godina radi ko sat nijedasn kvar

- - - - - - - - - -

[video]http://lstraktori.rs/wp-content/uploads/2017/03/Mija-Lute-2.mp4?_=1[/video]
 
LS voćarski traktori su puno obećavali, ali nema ih nešto po voćnjacima. Jednostavno ako hoćete varijantu sa kabinom XR sa 50ks košta, ako se ne varam preko 25 000, dok je Landini serije 2 sa 60KS oko 28 000, tako da se ljudi opredeljuju za zvučnije ime. Takođe nema jačeg u XR seriji od 50ks, što je mnogima malo. U svakom slučaju mislim da je ovaj traktor zaslužio više pažnje (doduše uz par izmena, kao što su tesni prednji točkovi ili oni nezgrapni kramponi na točkovima), jer sam čuo da ih ljudi koji ih poseduju, hvale, međutim u mom kraju nije prodat nijedan. Još ako ne podleže IPARD-u, onda su mu šanse dodatno smanjene.
 
Na sajmu ove godine ima dosta noviteta kod voćaraca, ali mislim da je najveći to što se na naše tržište vratio KIOTI sa svojim traktorima. Uvoz ide preko neke posrdničke Hrvatske firme koja to već radi za njihovo tržište, a ovde radi naša firma koja već duže vreme izlaže Labin-ov program freza kao i Tuber traktore. Inače Kioti ima novu seriju 10, i snage 40ks, 50ks, 60ks. Iskreno u nekim stvarima je 60ks varijanta bolja od Landinija serije 2, koji je, zna se, nosilac klase. Jednostavno, kabina je jako komfornija, bez obzira na veoma slične dimenzije, komande dosta prijatnije, ne kao kod landinija tvrdi menjači, zatim KIOTI se mota, siguran sam, najviše u klasi. Krug zaokreta je oko 2.7m. Takođe njihov crdi turbo dizel od 60ks prolazi na IPARD-u, a landinijev ne, već samo onaj bez turbine od 50ks. Kioti ima 4x4 brzina, puzajući mod, mogućnost prednje hidraulike sl. Cena je otprilike ovako. 50ks sa kabinom bez klime 25 000 sa pdv-om. 60ks sa kabinom, klimom oko 28 000. plus prednja hidraulika, mislim da bi 60ks sa klimom, mogla da se zaokruži na oko 30 000 sa pdv-om ( toliko košta i landini sa navedenom opremom ali sa motorom od 50ks,bez turbine, skupljim servisima i manjom garancijom). Nije malo, ali ako pogledate Mistrala, Agrokid-a (koji košta više), ovo je korektna cena. Takođe obećavaju servise po povoljnim cenama, a GARANCIJA JE 3 GODINE.
Takođe primetio da je Antonio Carraro poskupeo jako puno, u nekim varijantama motora 80+ks, sa motorima koji prolaze IPARD i do 5000 eura veća cena.
Inače za manje para, YTO 504 ima dosta unapređenja i homologaciju koja prolazi IPARD. za oko 14000 -15000 imate solidan traktor s aklimom, reverzerom, sinhro menjačem (doduše samo 8 brzina), nezavisnim uključenjem ardana, sada je kvačilo jednostepeno, menjači su sada sa strane. Nije pravi voćarac, ali imam jedan, i koristi mi nekih 4-5 godina u voćnjaku dosta dobro. Za površine do 10-tak hektara sasvim završava posao.
 
Ja se u YTO 504 razocarao cim sam usao u kabinu. Visok sam oko 190-195, tesno je i nezgodno stisnuti pedale kvacila i kocnice, gas je ok. Yto 554 je vec mnogo prostraniji, kao i Lovol 504-604.
Sto se tice Kioti traktora deluju mi jako zanimljivo, @zicaprom je vec sve rekao. Jedino sto mi je neobicno je sto se kroz rupe od poluge kvacila i rucica hidraulike vidi spolja, uopste nije zadihtovano. Promoter pojma nije imao da li traktor ima karbonski filter i nadpritisak.
Basak je takodje imao vrlo zanimljivu ponudu, vocarski 2060 i 2080, po povoljnim cenama. Za nekih 22000 + pdv dobija se traktor od 80 ks, komfor je u kabini vrlo dobar. Opet ne znam da li ima karbonske filtere i nadpritisak.
Na sajmu nisam video LS traktore, sto mi je bilo neobicno
 
Kolege jel ima ko iskustva sa Goldoni Ronin 50?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Sto se tice kabine i rupica pored komandi kod Kiotija, tacno je da zastupnici koji ga prodaju pojma nemaju, niti ih bas nesto intetesuje. Srecom na štandu je bio Hrvat koji ih direktno uvozi... Te rupice ima kod varijante od 50ks jer te kabine dolaze zasebno i montiraju se u Hrvatskoj, cak su i obloge blatobrana platnene. Navro sam im to kao zamerku. Inace 40ks i 60ks dolaze sa kabinama i tu je situacija perfektna a 50ks ce do kraja hodine takodje.
 
Meni se na sajmu svideo onaj turčin Basak voćarski traktor. Oko 3 tone,70 ks beše valjda, dobrih dimenzija, dovoljan broj brzina, nezavisno uključivanje kardana, klima, filteri oko 22000€ beše valjda, rezervoar malo zavučen i klaustrofobična kabina malo :). Opšti utisak mi je dobar.
 
On je u klasi većih voćaraca tj snage 70-100ks. Cena sa pdv-om, klimom i kabinom im bude 27-28000, čini mi se. Stoji da je težak, ali mene muči to što niko još nema taj traktor kod nas te nema informaciju koliko troši, koliko je pouzdan, da li su servisi skupi i sl. Takođe, i ja sam smatrao da ovi "light" voćarci do 2t i sa 50-60ks, ne mogu da rade sve poslove, međutim malo sam promenio mišljenje poslednjih par godina. Zamislite samo, koliko samo malo goriva troši Yanmar od 1800 kubika (ili motor drugog proizvođača a slične zapremine), sa turbinom i 60ks, u traktoru od 1.8-2t, u svakodnevnim voćarskim poslovima, tipa kosidba, freziranje pipalicom, prskanje, rasturanje djubriva i sl. Mislim da se na toj razlici, samo u gorivu jako puno uštedi za godinu. Inače nezavisno uključenje kardana, reverzer, 2 brzine na kardanu, najmanje 12 brzina, široki prednji točkovi sa dobrim "ajnšlagom", male dimenzije,dobri kabinski filteri, pa i klima to je sve ono što svaki voćarac mora da ima. Poželjno je da se doda i prednja hidraulika jer je jako korisna kod dosta poslova, tj. puno lakše se radi.
 
Kolege da li znate dobro snadbevenog i povoljnog dustributera rezervnih delova za New Holland (fiat motor) traktore osim AgroGloba, posto zelim da uradim kompletan servis?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Kolege da li znate dobro snadbevenog i povoljnog dustributera rezervnih delova za New Holland (fiat motor) traktore osim AgroGloba, posto zelim da uradim kompletan servis?

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Za Holanda jedino znam za ove u N.Sadu na Klisi.Jedino da pitam ove ljude što meni održavaju Same pa da ti javim
..
 
Nazad
Vrh