Case

Treba izmeriti svaki,kantar ne laže...A ne valja ni traktor kada je pretežak za svoje konje,najidealnije je kada ima 40 kg/KS...:ppozdrav:

Meni iz prakse se svidja 1t/20ks, sto ispada 50kg/ks. 30-40kg/ks za povrsinske radove i rad sa kardanom gde udeo mase traktora ne utice toliko za rad, kao na vucnim masinama (plug, prikolice).
 
Ал он није ол ераунд трактор...

Причао сам са пар људи из енглеске управо о нашим максумима....само речи хвале имају за њих...све послове су радили са њима...од лаких до тешких....један је чак рекао да му је то био најбољи трактор у класи за све послове јер је био поприлично компактан за снагу и класу....
 
Idealno kao MTZ od 4t i 80ks, savrsenstvo bez mane. :osmeh:

- - - - - - - - - -


JX 110 ima 110ks i 4500kg sa sve prednjim tegovima i po 2 tega u zadnjim tockovima.


Mislim da malo preterujes sa tezinom, gledao jednog jx95 razbuksanog na djelove , mjenjac, dif. i reduktori, od starijih zetora snage 60ks je sve robusnije i teze od ovog jx , tako da cisto sumnjam u tu kilazu.
 
Mislim da malo preterujes sa tezinom, gledao jednog jx95 razbuksanog na djelove , mjenjac, dif. i reduktori, od starijih zetora snage 60ks je sve robusnije i teze od ovog jx , tako da cisto sumnjam u tu kilazu.
A zašto mora da je to sve robusnije u menjaču kako raste konjaža???Ti kada bi video neke menjače od traktora od 200 i nadalje konja,plakao bi koliko to sve deluje mizerno,ali ide...:ppozdrav:
 
Reko već jednom da sam baabu jedva odgovorio od 4 brazde Vogela,čovek ipak ima 50 godina iskustva sa traktorima i reko je da bi mogo da vuče 4 brazde...:ppozdrav:
 
Нисте ви видели колики је повершифт мењач на мојој серији максума...колутали би очима једно пар сати....нема га шта видети....иначе тјунирали их швабензији до 150кс, радили им бес проблема....битан је квалитет.....

- - - - - - - - - -

МИслио сам на моторе, а мењачи су издржавали без проблема већа оптерећења услед коришћења већих прикључака....мада код њих је земља као и у Пољској лака за обраду...
 
Павршифт од серије 5100
5437369_1977147231.jpg
 
Nazad
Vrh