Case

Malo sam ga okrečio ovih dana. Inače nisam za farbanje traktora , al ovaj je bio baš kao da je "iz akummulatora izvadjen " pa eto malo . Nisam navikao , totalno mi nenormalan izgled al danas je odma dobio normalan traktrski izgled , možda ću sutra slikati baš ak stignem.

20180409_164838_zpscgce6rrd.jpg
20180409_164859_zps6xtfk7xd.jpg
 
Pozdrav ljudi. Imam problem sa 5140. Kad gazim desnu kocnicu i kad okrecem volan nesto lupa kod pumpe kao da se neki zupcanici sudaraju ili kao da neki lager lupa na levoj kocnici nema nista. Traktor je otvaran i sve je u redu svi lageri i svu zupcanicu su dobri, ulje i filteri za hidrauliku su zamenjeni, za pumpu kazu da ili radi ili ne radi, a kod mene svaka komanda radi, volan normalno, kocnica u mesto koci. Ima na 2 cevi se oseca vibracija velika kad nagazim kocnucu, jedna cev ulazi na onaj deo pozadi gde su izlazi za zadnju hidrauliku ( prikolica, plug itd) a druga isto na onaj prikljucak mislim da je za hidraulicnu kocnicu. Lupanje se cuje i na leru samo manje.
 
АБС лупа када нагазиш до краја кочницу, ништа се не секирај, терај то тако, код мене лупка од када је стигао из франције...Мој кочи одлично, мајстор рекао да ништа не дирамо, јер је замена те мебране папрено скупа, а половна не долази у обзир...
 
A sto onda lupa i na leru i kad okrecem volan? Pa sramota me ovako da ga vozim po selu mnogo se cuje. D:
 
Онда је вероватно проблем у хидро изводима за хидро кочнице, тачније у разводнику истих. Вероватно се заглавио, то треба расклопити и видети. Сад сам на њиви јад дођем кући послаћу слике истог.
 
Налази се код задњег точка а иза хидропумпе. А ево како изгледа. Има он неки разводник одакел се напаја, и њега треба преконтролисати. Надам се да сам помогао колико сам могао...
rm8fw9.jpg
 
Данаске је дошао и ред на његово височанство, шклопоцију:osmeh: да се среде неке ситнице. Носач блатобрана, тачније један шараф/брезон је отегао папак од вибрације па је постојала могућност да озпадне и други....заварен је био да одради припрему....
14uuiyc.jpg


1zmcuxk.jpg



Носач блатобрана који има 20кг...малко предимензионисано гованце...
xmoku1.jpg
 
Зато ми није јасно да трактор који је цео пластични, који нема шасију као овај стари кејс, да има тежину од 5400кг без тегова, мој без истих је 5500кг....
 
Зато ми није јасно да трактор који је цео пластични, који нема шасију као овај стари кејс, да има тежину од 5400кг без тегова, мој без истих је 5500кг....
Treba izmeriti svaki,kantar ne laže...A ne valja ni traktor kada je pretežak za svoje konje,najidealnije je kada ima 40 kg/KS...:ppozdrav:
 
Treba izmeriti svaki,kantar ne laže...A ne valja ni traktor kada je pretežak za svoje konje,najidealnije je kada ima 40 kg/KS...:ppozdrav:
Kilaza po ks je vezana za posao koji obavlja. Ima neki dijagram u onoj knjizi Moj Traktor sto je Res trejd promoviso. Uglavnom sa povecanjem brzine u radu u razliictim operacijama treba da se i tezina smanjuje. Tj balasti da se skidaju. Najtezi bi trebao biti u oranju. A najlaksi u pripremi

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh