Case

kolega @bojceticu nije valjda da si presao u "jelenji" tabor?
ako se dobro secam @galicije je okacio sliku "If ain't red,leave it in the shed"
 
Nisam ni u jednom za mene je i MTZ nauka, ali sto dalje sve vise mi se cini da JD nije skup. :ppozdrav:
 
@bojcetic Ja i dalje cekam da ces doci da pogledas NH a ti presao u “Nothing runs like a Deere” e neka si.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A mozda i njegov 558 ode u Padinu kao IMT a vrati se "like a deere"... Samo ga jebe vreme koje im treba da urade i zavrse traktor.
 
@Murtin
Odustao sam od traktora kao tvoj jer ne ispunjava euro 10 norme po ipardu. Odustao sam i od Ipard-a jer to nije ni priblizno kako smo zamisljali svi mi. Bice ili polovan Nothing runs like a Deere ali serija maksimalno 6x20 kasnije su Common rail i common su problemi ili ce biti rus/turcin nov po punoj ceni jer nisu euro podobni.


Ovde se poredilo Case sa Volksvagenom a NH sa Seatom. To je tacno ako se gleda udobnost, jer NH je udobniji. Ostalo je sve isto. NH se bolje prodaje po evropi, Case po Americi. I jedan i drugi su jaje jajetu. Steyr kao njihov premijum brend se bori sa JD i Fendtom. Fendt od kako ga je preuzeo Agco je takodje izgubio mnogo trzisnog kolaca po celoj evropi izuzev Nemacke (domace) jer su delovi jako skupi, a kvarovi precsesti za takav brend. Sve u svemu CNH pored JD je vodeci dvojac.
 
Ma znam. Ipard je cisto mazanje ociju. Ili ce pare dobiti oni blize kazanu. Ili niko. U oba slucaja ce biti prica. “Mi smo vama dali sansu i hteli smo vam pomoci ali vi niste zeleli ds iskoristite.”


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nadam se da će stići ove godine jedan takav sa tom opremom. Ako vidi snajka ovaj snimak za ručak će biti jedan tanjir manje postavljen.
 
Nekad sam negdje na nekom stranom forumu naletio na opis kako na case maxxum iz 90ih adaptirati stari tip reverzera bez neutralnog položaja u novi tip sa položajem N , ali sad nemogu to naći . Znali neko nešto o tome , dali bi bila preskupa nemoguća misija ili je izvodljivo ? Možda ovi iz Titana znaju nešto o tome ?
 
Jel bio neko da vidi ovaj traktor, ili mozda poznaje vlasnika?? Na TractorData.com pise da su te serije 1990-1991god...
https://www.polovniautomobili.com/traktori/12034002/case-ih-5140

Traktor je druge serije 5100, jer ima reverzer sa neutralnim polozajem, a radjeni su od kraja 1993. do kraja 1996. godine, jer se od 1997. godine pocinje praviti PRO serija maksuma, sa visljom kabinom, nesto jacim motorima i poveshift menjac mu je postavkjen na rang menhac pa se brzine menhaju umesto rucice, kao na ovom midelu i starijim, preko dugmeta....sve ostalo je isto....

Ovaj traktor je verovatno 96. godiste, a isto se moze utvrditi preko njegovog broja sasije svi pocinju sa JJF a poslednje serije PRO imaju broj JJF106xxxx, svi ostali imaju od JJF100xxxx-JJF103xxxx....

5120 ima 90ks, PRO 95ks ( cetri cilindra turbo motor)
5130 ima 100ks, PRO 105ks (sestak bez turba)
5140 ima 110ks, PRO 117ks (sestak turbo)
5150 ima 125ks, PRO 132ks (sestak turbo)

- - - - - - - - - -

Momo, moras da mu menjas onaj razvodnik sa elektroventilima ispod sedista, jer tvoj ima jedan elektroventil manje od mog, tj. sa neutralnim polozajem. To je preskupo da se radi, mislim da ta razvodnik sa elektroventilima kosta nova oko 1700 evra, a gde je tu reverzer koji moras menjati, koji je isto par stotina evra, plus dodatni elektro ventil koji je 240 evrica nov...to se ne isplati raditi uopste....
 
Poslednja izmena:
Да другачији разводник је потребан за ту работу. Не постоји друга могућност јер да постоји онда тај разводник не би био мењан уопште на новијим серијама, већ би тај старији скарабуџили ала мајстор Живота из мајсторксе радионице....
 
Nazad
Vrh