Case

Nema na menjacu dugme, ima samo na volanu onu rucicu.
 
Вуку они четири бразде у лакшој земљи без већих проблема. Мој рођак има 5140 и ради са потингеровим плугом захват 35цм и 4 главе обртач.

Тај што си гледао није Про нити је '97 годиште....да ли си га терао....ако будеш ишао следећи пут до њега, нек га ваљано разгреје газда, па онда да видиш како се понаша када му се мењају повершифт брзине и како мења смер кретања помоћу реверзера без квачила....ту промену смера мора да уради без већих трзања, такође не сме да крене и да стане и да на табли избаци упозорење за повешифт мењач. То врло вероватно значи да има проблема или са неким од електровентила, што је намања могућа грешка и квар.


Такође не би требао да при раду при проемни повершифт брзине затрзава, треба течно да пербаци у вишу брзину, а ако се деси затрзавање, врло вероватно да је један од давача притиска уља у мењачу при крају свог радног века и да шаље компијутеру погрешан податак о истом, па он брже пребаци брзину и не сачека да опадне довољно притисак уља. Тада се деси да трактор затрзе при промени исте.

Ако се поготиде обавезно поведи мајстора да му провери притисак у пумпи и то после рада када је уље разгрејано и на 1500 обртаја на мотору. Требало би да буде ту између 190-195 бара притисак....

- - - - - - - - - -

Nema na menjacu dugme, ima samo na volanu onu rucicu.

Он има два мењача, један је класичан са 4Х брзине (ранг мењач, при промени брзинакористи се квачило), а други му је повершифт, који се гура напред назад без притиска квачила.

То на волану му је електро реверзер, са који мсе мења смер кретања трактора опет без квачила, мада може да се користи и квачило....
 
Hvala galicije83 na upozorenjima gde da pripazim. Nismo ga bas nista posebno probali, gazda ga jeprovozao par metara napred nazad i pokazao nam kako menja brzine, pitao sam ga da li trza on mi je reko da ne ali licno ja ga nisam vozio, sto sam mogo da primetim jedino je da pali kao mina. Svaki prodavac hvali svoju robu.
A sta mislite o ovom, malo je stariji ali nema veze https://www.polovniautomobili.com/traktori/7408750/case-ih-5140
galicije83 ako imas jos koji savet na sta da obratim paznju slobodno mi kazi, necu se ljutiti :D
Kod nas ovde u okolini nema bas mnogo ovako velikih traktora, tako da i ja nisam bas neki poznavalac ovih menjaca, ali naucicu se.
 
Ovog prvog sam gledao licno zato sto je tu u susednom selu, jeste malo neugledan obecao je prodavac da ce ga srediti za te pare ali su mu gume u solidnom stanju i bolje ovako sto nije lickan vidis mu svaku manu, gde curi ulje gde ne curi, on ga koristi svakodnevno, dok kod ovog drugog su gume vidim mnogo lose. 15.02. idem u Smederevskoj palanci na vasaru pa otici u Zabare da pogledam i njega, mozda ga ubijem na cenu za gume. Da li mogu da vuku 4 brazni okretac ili 3 brazni?
Taj iz Zabara mislim na vlasnika je tesko g*vno od coveka,bio sam u prolazu i svratio da pogledam neke pneumatske sjalice,moras mu cupati neke informacije o masinama bukvalno.Naqurcen je tipa ako hoces da kupis kupi ako ne bas me briga,retko negativan lik s obzirom da drzi i prodaje te masine trebalo bi da ume da se ophodi prema potencijalnoj musteriji!Lik ima i otkupno mesto za zitarice i iz price sa ljudima koji su saradjivali sa njim niko ga ne hvali,lokalni tajkun koji je umislio da je Bog.Masine koje ima na placu su uglavnom teski krsevi zato ih i kreci da kolko tolko lice na nesto a po oglasima mu se vuku masine i po 2 god.Nije ti daleko od Sm Palanke nekih 30km pa mozes u povratku produziti iz Zabara za Svilajnac imas ukljucenje na autoput da se ne vracas nazad.Licno bih ga izbegao u sirokom luku,al ako vec dolazis do Sm Palanke mozes svratiti i pogledati traktor, mozda prodjes bolje od mene u trgovini...:ppozdrav:
 
taj traktor u Zabare je gledao moj drugar i kaze da mu u kabini i sire fale tosta komponenti ,nerade kocnice i jos nesto neznam tacno sve bas i naravno nije ga kupio
 
Poslednja izmena:
Pozdrav opet ja. Nasao sam jednog CASE 5140, nije lose stanje, ali mi je covek rekao preko telefona da mu ne valja razvodnik ulja hidraulike, kaze cuje se da pisti ulje. Da li je to nesto opasno, da li moze da se popravi i da li neko od vas zna mozda orjentaciono koliko bi kostala popravka?
 
2lvmdqf.jpg


"Nova" puma
 
Nisam palio traktor celu zimu akumulator je bio skinut, danas ga namestim dam kontakt sve radi da ga upalim samo je skvacnuo i pogasio celu instrument tablu, vratim kljuc nazad čuje se zuanje u tabli i sve skale podrhtavaju. Skinem stavim na punjenje akumulator posle punjenja vratim akumulator na traktor dam kontakt sve radi krenem da palim opet skvacnuo kao da mi je bacio varnicu na anaseru i pogasio mi celu tablu opet neko zujanje skinuo sam akumulator ostavio na punjenju neznam koji mu je dal neko zna?????????

- - - - - - - - - -

U pitanju je Jx 95 sve je ispravno ostalo u novembru kad sam ga parkirao. E da jel ima neko broj Nikole sa Banstola radi kao serviser u titanu
 
Marko,proveri +kontakt (debeli kabel) na anlaseru.Tu hoće da gube spoj a odatle im ide napajanje za instalaciju.
 
Hvala ujutru cu probati, ma u pm nekad mi zao sto nisam uzeo belarusa samo zbog kvarova dzabalesku delovi, ovde na kejsu sto god pomislim muka mi je
 
Nazad
Vrh