Case

Ispada moji fergusoni najbolji. 500kg vestaka u Vicon sa lulom stane, na 550-600kg sedne neko na haubu prvih 100m dok se ne razlaksa.

Podizna moc se meri na 60cm od zemlje (ili od krajeva poluga, ovo nisam siguran ali sam siguran da je 60cm u pitanju) na samim krajevima poluga. Krak sile je R (rastojanje) x M (masa). Sto bi znacilo da ako je 2800kg podizna moc da kazemo na 60cm od krajeva poluga = 2800*0.6~1700N, na 1.5m udaljenosti bi bilo 1700/1.5 = 1133kg. Tako bi isao racuna ako je ispravna pretpostavka 0.6m
 
Case 110 JX diže do 1500 kg, već preko toga ima problem ,a podizna moć je preko 3220 ako se dobro sećam ,Belarus 820 na kratko može 1500-1600 kg a na duže do 1200kg sve preko toga je problematično, eto nekih odnosa i procenta napisanog i stvarnog , ali je sigurno da dužina orudja ima važnu ulogu u dizanju !
 
Onda je na krajevima poluga pri visini od 60cm od zemlje. Uglavnom on ima odredjenu silu dizanja koja je proizvod mase i udaljenosti.
 
Bojčetićeva računica je apsolutno tačna.Svaki cm.udaljenosti od kraja poluge je bitan jer sila ptrebna za dizanje tereta raste geometrijskom progresijom sa povećanjem poluge(rastojanja od težišta):ideja:
 
Kuhn Mds921 1500 l ,stane 1500 kg NPK u njega + on prazan oko 250-300 kg i to mu je to,sila dizanja može biti i veća ali treba još tegova napred (450 kg su tegovi). To je nošeno bez spoljne hidraulike. Klip je fi 110 sa podiznom moći od 4500 kg.

Sa spoljnom hidraulikom je daleko veća sila dizanja ali diže točkove i nije za njega veći teret od toga. Lagano radi sa 1-1,5 t uk mase

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
NH t5060 ima spoljne cilindre, tako da mislim da nisi u pravu. Moguce da turcin nema ni kao dodatnu opremu?
 
Koliko ja znam Maxxum serije poput moga svaki ima spoljnu hidrauliku.
Farmall serije U i C (austrijanci) isto imaju spoljnu hidrauliku, dok serije Farmall A (talijan) i JX (turčin) nemaju.
Moj Farmall nosi rasipač sa 1500 kg gnojiva bez problema, nosio sam i sjetvenu liniju praznu, oko 1900 kg ima, raspuštenu sijačicu nije mogao diči, ali kad je na liftu digo ju je.
 
Ja da nisam u pravu. :osmeh:
Do serije Maxxum mozete da ... kao dodatnu opremu, tek Maxxum ima redovno spoljne cilindre i oni skupi Farmali tipa C,U,JXU. JX jok.
Bojceticu i ne samo taj t5060 da ima spoljne,ali to NISU isti traktori.
 
Taj t5060 je kostao nijansu samo vise kada je kupljen negeo sada Turcin 110 a ima svu mogucu opremu, za razliku od "brkatog alija". Eto gde nas je odveo Ipard u skupocu:osmeh:
 
Sad kroz 3 godine mi je malo žao što nisam uzeo Farmall-a serije U.
U oranju mi fali power, i volio bih da ima EHR hidraulik.
Ali nisam požalio sa ovim Farmall-om ni najmanje u nikom pogledu, 2000 radnih sati je odradio bez greške, kroz koju godinu bi mi trebalo stići pojačanje kalibra poput Maxxuma kojeg sada imam pa će Farmall na poklon dobit uske točkove.
 
Koliko ja znam Maxxum serije poput moga svaki ima spoljnu hidrauliku.
Farmall serije U i C (austrijanci) isto imaju spoljnu hidrauliku, dok serije Farmall A (talijan) i JX (turčin) nemaju.
Moj Farmall nosi rasipač sa 1500 kg gnojiva bez problema, nosio sam i sjetvenu liniju praznu, oko 1900 kg ima, raspuštenu sijačicu nije mogao diči, ali kad je na liftu digo ju je.

Kojeg Farmalla imas?
 
Uf,uf,prednji most kao moj,ehr,zadnja osovina Steyr compact,nova kabina...lep, bas lep.
 
Nazad
Vrh