Case

Evo neke slike ako pomazu
7ded78fb10580f34dc84f18d3f1a79b7.jpg
2b908556cd7a7e6fb857a8de44aa93f3.jpg


Poslato sa STF-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Pozdrav kolege, zanima me koliko ovi mali farmali 75c mogu da nose tezinu na polugama? da li moze da nosi prskalicu od 1000l? pricao sam sa covekom, ne bih da imenujem, i rece mi da moze bez problema da nosi. :sta:
 
gledao sam na konedata, ali znas kako, papir trpi sve... plasim se da nije samo marketing, zanima me licno od ljudi da cujem da li su radili nesto slicno :D
 
Kolega Atilla ako moze ja bi da demantujem izjavu naime pre jedno 5 ili 6 god meni na 577 odpala matica sto drzi poluosovinu i naravno tocak je krenuo da odpadne zadrzao se na blatobranu nije moglo da se slepa naravno_Onda moj drug a clan ovog foruma {kum} dosao sa 82.1 i za donju traktorsku pougu zakacio i podigao moj zadnji kraj i prakticno doneo me kuci nekih 7 km .Ja neznam koliko je 577 tezak na zadnjim tockovima ali nije daleko od 2700kg
 
Podigao je zadnji kraj traktora a gde je bio prednji kraj? Na zemlji zar ne?To ne moze da se poredi sa podizanjem i nošenjem nekog tereta.
Ono naše "tabanalo" ima 1920 kg pa rus 892 ne moze da ga odvoji od zemlje.
 
Kolega Atilla ako moze ja bi da demantujem izjavu naime pre jedno 5 ili 6 god meni na 577 odpala matica sto drzi poluosovinu i naravno tocak je krenuo da odpadne zadrzao se na blatobranu nije moglo da se slepa naravno_Onda moj drug a clan ovog foruma {kum} dosao sa 82.1 i za donju traktorsku pougu zakacio i podigao moj zadnji kraj i prakticno doneo me kuci nekih 7 km .Ja neznam koliko je 577 tezak na zadnjim tockovima ali nije daleko od 2700kg

820 sa rasipačem donder od 1500l i 800kg đubriva se propinje da to nije normalno to se punilo da su poluge bile zakačene pa sam probao da spustim pa da podignem dosta se namučio da digne rasipač da se može zakačiti. Sad ne znam tačno kolko je težek rasipač ali po mojoj proceni preko 400kg+800kg.
 
Da prednji kraj je bio na zemlji ali ceo traktor ima 3650kg pa se na osnovu toga da zakljuciti da prednji tockovi nenose mnogo vise od 1 tone znate kako izgleda 577 zar ne
 
Podizna moc se daje za krajeve poluga, a krak sile zna da bude znatno veci, to jest poluga. Sve u svemu to je cista fizika i moze se vrlo lako izracunati koliki teret koji traktor moze da nosi.
 
Moji su tako kazu davne 88 dovukli kuci dva zmaja univerzala sa 52mtz dugacku ojacanu poteznicu zavrnu nazad i nose ga unazad. i to po 80km.
 
Podizna moc se meri na samim krajevima poluga traktora, sto je teret duze udaljen od krajeva poluga smanjuje se i sama nosivost traktora!
 
Pozdrav kolege, zanima me koliko ovi mali farmali 75c mogu da nose tezinu na polugama? da li moze da nosi prskalicu od 1000l? pricao sam sa covekom, ne bih da imenujem, i rece mi da moze bez problema da nosi. :sta:

Ja sa td 5.75 sam sejao psenicu sa agriom od 3m .nosio je punu bez problema .po mojoj proceni to mu je maximalno.
 
AtilA kolega ja u moj rasipač sipam 750kg urea i koliko je težak rasipač ne znam,ali znam da sa 820 nikad nisam imao problema sa podizanjem prednjeg trapa tu su i tegovi od 200kg,pa i po ovim mojim bregovima nisam imao problema...I hidraulik diže na ler gasu.:off_topic:
 
Nazad
Vrh