Case

I ja sam takvog mišljenja, mada bi se uvijek prije odlučio za Case pošto je moj favorit, budići da imam stari IHC

Poslano sa mog HTC Desire 828 koristeći Tapatalk
 
26103013_811984292314696_77145184_n.jpg


- - - - - - - - - -

26176658_811984315648027_509821226_n.jpg


- - - - - - - - - -

slike motora meni je receno da je iveko e sad **greška ga a inace traktor je testiran izmerena mu je snaga dinamometrom tako neto se zove uredjaj ,izgleda ko malo veca auto prikolica sa ceradom za nju se prikopca traktor preko kardana traktoru se da pun gas (ili se to meni tako ucinilo posto je u kabini bio titanov serviser Nikola) i cuje se kao opterecuje traktor . Izmerena snaga je 99.9 ks meni je bilo zanimljivo sto nije bilo dima na auspuhu koliko god da ga opterete nije bacao crni dim
 
kod mene nije skidano nista tako sam traktor dobio,zamenjana je cev od goriva sa bos pumpe pukla je u garanciji pa su to sredili .malo bio pustio ulja na hidraulicnoj pumpi pa dok je bio u garanciji zamenili su dve gumice tako je bilo i sa semeninzima na zadnjimtockovima videla se po koja kap ulja na felni pa sam trazio da mi to zamene u garantnom roku.

- - - - - - - - - -

sto se tice farbe sa ace pumpe sad cu da dam objasnjenje ko ovi sverceri prali traktor pa vapom skinuli farbu. Kako sam ja dobo objasnjenje u titanu da je ostalo 5 komada u toj seriji prodani su svi kad sam ja moj uzeo u roku par nedelja i da seu sa nih skidali po neku cev izgleda da je sa mog skinuta ac pumpa nekom je stradala pa da ne ceka covek itd, zadnja cev sto dovodi ulje za kipovanje takodje nije ofarbana mislim da su je skinuli pa pole vratili kad su dobili novu iz magacina, cev na bos pumpi je pukla kod navoja kod same pumpe navodno nije dobro vracena odnosno zavrnuta pa od vibracije je prsla.
 
Koliko sam "upratio" to CS i znaci Case-Steyr tad je pocelo ujedinjenje. Nije bas 100% tacna informacija.
Case i Nju holand su se ujedinili,pa su potom kupili Stayera,a sve zajedno ih je kupila Fiat grupa, tako da me nece cuditi da sa iste linije krenu da izlaze i fijat traktori.Globalizacija je cudo.
 
Rade to u titanu ,ja kad sam imao jx pukla mi poluga hudraulika:sta:otišli smo na plac i sa jednog skinuli polugu kažu nabaviće za njega.Motor je bio iveco i očigledno je jači od 95ks jer sada imam Mc105 i jači je samo koliko mu je bolja transmisija a to nije malo.
 
jeste motor ostar na gasu ne dimi i traktor lepo vuce fali mu samo tezine posto motor lako prima gas prosto traktor poskakuje kad krece ako je rezimo tanjiraca zakacena za njim. Koliko ga hvalite odustajem od prodaje traktor ce dobiti jos i prednji utovarivac ako bog da ove godine.
 
Sta je razlog da Case traktori od 60-80ks sa kraja 80ih i pocetka 90ih budu jeftiniji od ostalih zapadnjaka iste snage i godista(Fiat, MF, Same, o Fendtu recimo da ne pricam)?
 
jeste motor ostar na gasu ne dimi i traktor lepo vuce fali mu samo tezine posto motor lako prima gas prosto traktor poskakuje kad krece ako je rezimo tanjiraca zakacena za njim. Koliko ga hvalite odustajem od prodaje traktor ce dobiti jos i prednji utovarivac ako bog da ove godine.
Poskakuje jer je i kratak malo, a tockovi veliki.
 
Pozz kolege, Case 1594, curka mi ulje ovde na vratilu od kardana na sredini, da li tu iza ima neki semenig da se promeni ako neko ima slucajno slican? I da li smem odviti ovu plocu da bi bolje video sta se desava iza?




- - - - - - - - - -

A ima ova buksna na zadnjim deferencijalu ispod kabine, ne znam cemu sluzi a nema zica?

 
Nazad
Vrh