Case

Druze ne znam sta bi moglo biti,ali cim se cuje nesto sto ne treba da se cuje,nemoj ga gledati dalje,bez obzira koliko on bio jeftin...jer opravke na njemu mogu kostati 60% celokupnog traktora...

Sent from mTalk
 
Pa to i nije puno skuplje nego sto sam ja dao za malog yto.. Ali puno skuplje nago za neke druge ali nije ni mesto ni vreme..
 
Imas li sliku traktora? Ne vjerujem po motoru da moze, jer je vjerovatno ugradjivan u vise modela i rasponu godina, konkretno blok.

Predpostavljam da kupujes pa se raspitujes, gdje si gledo traktor? Da nije duboki potok?
 
Ово ти је шифра за 856хл који су се радили од 1983-91 године у Нојсу у Немачкој...
d03 0292 d001000 - d003800 за моделе до 30км/ч
d0
3 0292 d030000 - d031760 за моделе до 40км/ч

где се иста налази, стварно не бих знао а то би требало потражити негде унутар кабине или пак на некој од плочица ако их уопште има на мотору....

На моделима максум 5100 постоје четири такве плочице, једна се налази у кабини са леве стране, код стуба од волана, друга је на мотору, трећа се налази на предњем мосту са десне стране и четврта се налази назад на хидрауличном цилиндру тј. његовом кућишту....за моју серију максума карактеристичне шифра је јјф1000001-1067931, а овај послењи број је уједно и послењи кејс који је изашао са линије у нојсу 1997 године, пре затварања фабрике...
 
Poslednja izmena:
U pravu si. Od 85 do 87. Skoro smo kolega i ja gledali isti ovakav u dubokom potoku pa sam mislio da je to taj. A inace pratim pik redovno i ovaj isti lik je za jos jedan traktor tako napiso slicno u opisu. Kao 91 godiste, prva registracija 2000 ili1 ili slicno. U glavnom to nije cista posla. Opet ako si zadovoljan masinom i cijenom, odete zajedno u sup i ako se mogne bezbijedno registrovat na tvoje ime zasto da ne. Nije da ce ga neko poslije otet. Jednom kad dobijes saobracajnu to je to.
 
Нема шансе да је то трактор из 1990. године. Јер су они малко другачије споља изгледали. Пре бих рекао да је трактор из период 1985-86, када је кејс преузео Интернационал, јер ова предња маска карактеристичан за интернационале и прве серије после куповине интернационала од стране Тенека...

2.jpg

ово је кејсоња из 1990 године, тотално другачија маска...
 
Vjerovatno je onaj sa pika uvezen na rodni list od ovakvog sto si ti postavio.
 
Вероватно...То већина увозника ради, да би скупље продали машину, јер слабо ко се разуме у годиште производње јер су сви слични...

Ето за моју максум серију, често се пише на огласима да су рецимо неки модели 5140 из 1995 године, а кад се рецимо погледа тип реверзера види се да недостаје неутрални положај, а тај неутралан положај реверзера карактеристичан је за серије максума од 1994-1997 године, тачније од последњег квартала 1994. године па до краја производње тог модела и целе серије 5100...

И постоји грешка у трактор дати. Ови трактори су се правили од 1983-91. године, а не од 1985-87...
 
Traktor je stvarno u ekstra stanju i mogo bi se uzeti za 10000-11000€... E sad ovobsa godistem me bas zbunjuje i ne kupuje mibse zbog toga. Galicije dal je i ovaj traktor pravljen u nojsu ovaj 856xl stobsi okacio ili negdje drugo? Nisam ih viđao ovde u prodaji sa ovim novim prednjim djelom
 
Nisam 100% siguran, kolega je htjeo pomenuti model pa smo se raspitivali. Konkretno sa ovom kabinom i maskom se kratko pravio a nova hauba je duze radjena a isto tako postoji i medju serija sa mizernim izmjenama. Stvarno je zapetljano. Dok smo se raspitivali, nekih 7 dana traktor je otiso u zivinice ako se ne varam za 19 ili 20 000 marki.
 
Серија 856ХЛ Плус се радила кратко у Нојсу, око годину дана, а серија је имала маску као нова серија максума 5100 која се појавила 1990. године. Ту маску задржаће до краја производње 1996. године. Та производна линија је пребачена с краја 1991. године у енглеску фабрику Кејс ИХ у Донкастеру.

856ХЛ Плус
856_xl_plus_1991.jpg

1.jpg


Они подаци о серијским бројевима које сам на прошлој страни оставио важе само за моделе 856ХЛ који су рађени у Нојсу, за ове који су рађени у енгелској немам серијске бројеве.....
 
Hvala za ove informacije. Zbunio me je i podatak iz traktprdate. Znaci onaj 856xl moze biti 90godiste kako prodavac tvrdi... Svakako ću uporediti sa ovim brojevima što si napisao
 
Онај са огласа 856ХЛ који си ти окачио није 1990. годиште, пре ће бити да је из 1985-86. Али свакако треба проверити преко серијских борјева које сам исписао о ком годишту је реч.
 
Nazad
Vrh