Case

Kod mog ujaka isto hoce da trza iz C u D u transportu. U pitanju je Case CS150

Послато са C1905 уз помоћ Тапатока
 
А ево и шта ми је странац одговорио синоћ, на ПП. А и о томе је писао на форуму њиговом:
Yes the p/shift controller monitors the pressure decay in the off going pack & the pressure build up in the oncoming pack, obviously to make for smooth shifting you have an overlap, once the off going pressure drops so far the switch will activate & the controller on picking up this signal will open the on coming solonoid. If it did this too late the clutches would bang in, too early & you they would lock. Both engaged at the same time.

What you really need to do from here is a regulated circuit leakage check with a flow meter plugged into the priority remote valve ( number 1 ) This test shows up any leakage within the regulated circuit.

Превод:
Да п/шифт контролер надгледа опадање притиска у одлазној брзини и притисак који се јавља на долазној брзини, како би се направио мекан прелаз прилико мењања брзина, ти треба да направиш преклапање, а када једном одлазни притисак опадне довољно, прекидач( притиска) се активира а контролер који ће тај сигнал добити, активира долазни соленоид. Ако то уради превише касно квачиал ће лупити једно о друго, прерано и она ће се закључати. Она се ова активриају истовремено.

Шта стварно треба да урадиш је да провериш склоп регуалтора цурења са инструментом за притисак на даљинском приоритетном вентилу 1. Овај тест ће показати сва цурења у колу.

А све то пише у приручнику, мада има подоста ставки да се испроверава. Није тешко, али има подоста посла, за механичара и електричара....

а ево како изгледа тај приоритетни даљински вентил ,а има их три на трактору....
p0040040.jpg


- - - - - - - - - -

Тај тест показује:
1. Грешку у соленоиду
2. Грешку у прекидачу притиска
3. Грешку у повершифт вентилу...

Негде брљави, а врло вероватно да је у питању ил ипрекидач притиска или вентил, јер да је соленоид не би било брзине онда те....

- - - - - - - - - -

А ево и слике целог повершифт вентила са та три дела која могу да зезају...
2en6a8g.jpg
[/IMG]
 
Evo sto si citirao da ti je englez odgovorio, trebas napraviti dijagnostiku sa mjeracem protoka.

What you really need to do from here is a regulated circuit leakage check with a flow meter plugged into the priority remote valve ( number 1 ) This test shows up any leakage within the regulated circuit.

Trebas da provjeris regulaciono kolo sa mjeracem protoka. Mogucnost curenja na prioritetnom ventilu tamo gdje ne treba.
 
Da li vredi ovo necemu ima li ko od forumasa ovakav model?

https://www.polovniautomobili.com/traktori/9391518/case-ih-895xl

- - - - - - - - - -

Ko je bolji od ova dva?

https://www.polovniautomobili.com/traktori/9365794/case-ih-5120

Gledao Sam ovaj 895 Pre dve godine... Nije mu radio prednji kardan, ostalo je bilo korektno... Inace Traktor je u kategoriji sa zetor 7745... Jedino sto me je odbilo od kupovine je to sto mu je menjac sa leve strane, meni je bas bilo nezgodno da ga vozim
 
Nema spojnicu na prednjem kardanu ali mene najvise plasi sto je Englez neznam kako je sa delovima. Zto pitam da li neko ima na forumu pa da kaze kako se pokazao i gde ako nesto nije u redu da moze da se kupi rezervni deo. Ovaj drugi je Nemac pa malo je lakse doci do delova. Samo lakse sto ne znaci i jeftnije.
 
D2dhPQF.jpg

Cemu sluze ovi tockici na razvodnicima ventila za kipu,tj spoljne komande hidraulikom? Na komandi 2 i 3 okrecu se za pola kruga i mogu se rukom sabijati i izvlaciti za oko 1 cm ovi tockici,a na komandi 1 mi deluje kao da je zapeklo,ne moze se ni okrenuti ni izvlaciti... Ako neko zna cemu su namenjeni i kakvu funkciju imaju? U pitanju je case naxxum 5140...

Sent from mTalk
 
Ту се подешава проток уља кроз прикључке, више уља брже ће ти се цилиндар отварати и затварати на прикључној машини, мањи проток уља и он се спорије отвара и затвара....
 
Poslednja izmena:
Od 125ks ti je oko 55.000 +pdv ,a ovaj 140ks sigurno oko 60.000


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
140ks sada ce biti 145ks, a manji ce biti 4cil. Na kraju proizvodnje 125ks je bio 47+pdv, a pre akcije kako koga oderu:osmeh:
 
Ova iz crepaje je malo radila.
Ja sam sa mojim maxumom stao pored njega i mogu vam reci da maxum izgledaa masivniji dosta.Covek kod koga je bio je radio sa 4 brazde lagano a na koliko je bio plug otvoren ne znam.
 
To je identican traktor kao 125 samo je motor 15ks jaci. Menjac, hidraulika, kabina, tockovi, sve je isto. Meni se dopada kako taj traktor radi sa plugom u 10. brzini 1900rpm ide 9.6km/h po njegovom satu, sa gumama 520. Nisam se skontao @slobapatrola da li je tvoj Maxum gabaritniji ili taj od 140ks?
 
Jel ima jos neko od clanova ovde ko poseduje case maxxum serije 5120/5130/5140/5150? Interesuje me da li je neko cistio onaj zicani filter na dnu menjaca sa desne strane,i cemu on sluzi,i sta se desava kad je zapusen? I interesuje me odakle se napaja uljem hidraulicna pumpa,tj odakle dolazi ulje u spoljni filter hidraulike?

Sent from mTalk
 
Pozdrav svima

Obišao sam ovaj traktor, dosta mi je zanimljiv i sviđa mi se. Kada sam došao kući upalio sam video čisto da vidim ponovno šta je i kako je, te sam tada zamijetio nekakav čudan zvuk, kao nekakvo zviždanje, krckanje kada se traktor upali. Pa, molio bih iskusnije da mi odgonetnu o čemu se to radi. Također, ako netko pozna ove mjenjače volio bih čuti iskustva. I uz sve to, gazda mi je objašnjavao da traktor ima čudan sistem kvačila... Također, molio bih iskusnije ako netko zna kakav je to sistem da mi objasni.

Hvala, LP

Ispričavam se što je video ispao uspravan...

 
Nazad
Vrh