Case

Razumem ja sve to. I ja sam kupio polovan traktor iz uvoza.
Tu se moze desiti da sluzi 3000 sati bez kavara a moze kvariti na svakih 100 sati.
 
Čovjek koji mi uslužno radi kupio je takvog 4230 imao je prije zetora turbo 7745 reko je da se preporodio .
Da se ne kvari za sada a radi dosta da je velika razlika.
 
Мало сам синоћ истраживо у оном приручнику што сам набавио, како да се подеси повершифт мењач да у одређеним брзинама мења течно. Тачније код мене је проблем 4та повершифт брзина, јер када се мења из треће у четврту трактор поскочи ваљано.

У главном, постоје 4 контролера за сваку брзину и ако се протисци у њима не преклопе, при промени из ниже у вишу брзину долази до затрзавања при пормени исте. У овом мом сличају изгледа да је контролер на 4тој брзини почео да брљави са тим притисцима, тј. притиском, је он би требао да је за око 1-1,7 бар већи од притиска на нижој брзини тј. контролеру.

Једино решење је замена за нови контролер пошто нисам нашао да ли се постојећи може прештеловати. Остаје да се види цена, а сигуран сам да је цена па лепа за исти....

- - - - - - - - - -

24n2yqh.jpg


- - - - - - - - - -

Контролери притиска су означени са 6G, 6E, 6D, 6F, на слици...
 
Da li znas o cemu uopste pises , kakvi "kontroleri pritisaka" , na slici su ti elektro spulne od ventila koji imaju samo ukljuceno iskljuceno , nikakve regulacije tu nema. A oni druge pozicije vjerojatno neki prekidaci po obliku koji su povratna veza na elektroniku.
 
Ja mislim da mora biti negde opcika merenja pritiska u sistemu. A isto tako i stelovanje pritisaka. I tih kontrolera.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Бројеви у црним квадратима означавају урпаво те портове за мерење притиска, на сваком од њих.

Ево сада сам обишао енгелски форум и тамо су људи писали да је могуће да се исти прештелују, са одговарајућим притсцима.
 
Jel posecujes neki cnh forum ili samo case? Daj reklamu na PP.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Углавном посећује форуме за Кејса, али наравно постоје и други форуму са свим брендовима, како трактора тако и прикључака. Послао сам ти на ПП линк ка једном од њих...
 
На еглеском је то speed pressure switch...изгеда да је мој енглески рава нули, када сам читао шта је њихова улога у целој тој причи...


Po meni bi to bio prekidac promene brzine, cim se spominje switch nije u pitanju regulator , prouci mehanicki kako mjenja brzine pa ce ti biti jasnije i kako radi kontrola.

A na rupama na slici se mozda i mjere pritisci ulja, a ako nema zadovoljavajuci sumnjam da koristi samo stelovanje jer uzrok moze biti i u mjenjacu , odnosno u tom mehanizmu za koji ne znamo kako radi.
 
5120 је бољи у сваком случају од 895хл, има више снаге, тежи је, има реверзер који је велики плус у раду. Можда му је минус електроника коју овај 895хл нема, јер је механички...

- - - - - - - - - -

grabik

Били сте у праву, када сте рекли да нисам ушао у суштину рада целог тог повершифт мењача и малко је све то копликованије него што се чинило на прву лопту.

Тај прекидач притиска има улогу да пошаље сигнал када се притисак уља довољно снизи, контролној јединици ( повершифт модулу-компјутеру) која на основу добијеног сигнала са тог прекидача промени повершифт брзину, тако што активира соленоид.

Потребно је извршити тест на приоритетном даљинском вентилу 1 (priority remote valve 1) и губитку тј. појави разлике у протоку на свим брзинама, како би се установило да ли је проблем у соленоиду, повершифт вентилу или пак у оном прекидачу притиска, сваке повершифт брзине посебно...
 
Poslednja izmena:
galicije83 Ja da sam na tvom mestu uradio bi prvo kalibraciju menjača da se vidi jel ima promena na bolje.Evo nekih snimaka kako se to radi a ti izguglaj za tvog...:ppozdrav:


 
Како да урадим калибрацију мењача, када та опција код нас не постоји. Потпуно различити типови повершифт мењача...једина могућност да се калибрише исти је да му се повершифт модул испита и да се онда на основу добијених података он врати на фабричке податке.
 
По тој логици би затразвао у свакој брзини да је проблем у њему. Дешава се само у четвртој повер брзини тј. када се мења из треће у четврту и најизраженије је наравно код промене 15 у 16. Сам трзај није огроман, али се осети за разлику од осталих повершифт прелаза који су течни, без икаквог трзаја...
 
Nazad
Vrh