Case

Manjevicu galicije ne preteruje.
Moj case 5150 ima oko5000 h tako pise mada nisam siguran i od toga navedenog nije nista pipano .Ono sto je pipano ne bi bilo pipano da se pazilo.

On pise za ukupnih 13.500 sati da nije pipano nista. 6000 kada je stigao i kod njega jos 7.500 sati.
A 5.000 moze isdrzati i Zetor 6911 ili IMT 558 bez diranja. Mislim kad su bili novi, ne sada.
 
Ovde kako ko odluci da kupi jedan, ili drugi brend tako pocinje prica o losem kvalitetu onog drugog. Kao Zvezdasi i Partizanovci, odprilike.

Haha lepo si napisao.Jedan bivsi urednik a sada moj dobar drugar me je kako se kaze ono banovao zbog pisanja o losem kvalitetu rujkana,jer i on taj brend poseduje

- - - - - - - - - -

Sad ne sme da se javi:haha:
 
Patroldzija, a ko ti je nasao vrsnog majstora i isao sa tobom kad si kupovao kejsa!?? A ? Lepo sam ti rekao, da si kupio rusa ko sav normalan svet ne bi se patio sa klima uredjajem.

только русские
 
na takav nacin su na mom jx 95 merili snagu ta masina ili uredjaj j stigla u titan kad sam mog kupio pa su ga prikopcali preko kardana rezultat je bio 99,7 konjskih snaga ali bez trunke dima a ne ko ova lokomotiva na snimku
 
Како сад па то да трактор који има 93кс изгура на тесту 100кс на кардану...нема шансе да има већу снагу него на мотору...

- - - - - - - - - -

Питање је колико та парњача, како си је назвао има коња, јер ако је он натерао 190 на кардану, па он има барем 200 на мотору...што би значило да је тјуниран за добрих 50+кс...
 
Kolega @galicije imas da nam kazes nesto o ovom traktoru 1455? Meni jedna od mocnijih masina :D

Послато са LG-H850 уз помоћ Тапатока
 
Па нисам тај трактор никада уживо видео нити радио са њим...шта има да пишем о њему онда...ваљда је добар, да није не би га звали легенда из Нојса....
 
Pregledajte sve dyno testove s tog yt kanala. Fendtu fali 20 ks. Za john deera kaze da je tjuniran malo. New holland pokazuje maksimalnu snagu na kardanu, koju nema na tockovima.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Гледао сам за овог кејса. Па он је нагурао 192кс макс снаге, на кардану 178...то значи да није мало тјуниран, већ подоста...

Са фабричких 145 додаше му још 50кс, што му дође 30% више...

Сваки тај њихов старији трактор је диран и то подоста...

- - - - - - - - - -

1455 има 1200 лбфт обртни моменат, који када се претвори у Нм добија се невероватних 1600+ Нм.

Фендт има 2028лбфт, а то му дође преко 2700Нм...

То су ненормални обртни моменти за те тракторе...
 
licno sam prisustvovao merenju snage u titanu,na zahtev servisera posto do sad nisu merili snagu ni jednom traktoru serije jx 95 pitali su me da li bi pristao na test naravno pristao sam zakacili su traktor kardanom za tu napravu serviser je bio u traktoru upalio ga malo smo cekali da se zagreje dodao je gas i izasao iz njega krenulo je merenje i cuo sam da ga optrecuju po zvuku motora a ja i jos jedan pored racunara prikopcanog na tu masinu traktor je pokazao na kraju testa 99,7 ks svidelo mi se da kad je motor bio najvise opterecen video se samo mali trag crnog dima i dalje je imao dobar zvuk nije se gusio
 
Motori 4.5l i 6.7l ne dime ni kada im je najteze, ali obrtaji im padaju kada opterecenje prevazilazi snagu koju imaju.
 
Zato uzmeš Green traktor i nema padanja obrtaja.Kada je priključna mašina predimenzionisana on kopa u mestu ali obrtaje ne skida.
 
ПА није нормално да трактор на кардану има већу снагу од мотора. Или има исту или мању, али да је имао 5 кс више, у то не да не могу да поверујем него нећу да поверујем, јер се то коси за законима физике, термодинамике, механике...

- - - - - - - - - -

Ево шта каже тест који су јенкији радили
[TABLE="class: tdData3, width: 100%"]
[TR]
[TD="colspan: 2"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: thdr, colspan: 2"]OCED Tractor Test 2023:
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"]Nebraska summary:[/TD]
[TD="class: tdat"]406[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="colspan: 2"]
1624-caseih-jx95-fuel-use1.jpg
[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"]Test Date:[/TD]
[TD="class: tdat"]March 2002 - July 2002,[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"]Type:[/TD]
[TD="class: tdat"]Diesel 12-speed 4WD[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"]PTO power (max):[/TD]
[TD="class: tdat"]83.8 hp [62.5 kW] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"]PTO fuel use (max):[/TD]
[TD="class: tdat"]4.7 gal/hour [17.8 l/hour] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"]PTO power (rated engine speed):[/TD]
[TD="class: tdat"]81.7 hp [60.9 kW] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"]PTO fuel use (engine speed):[/TD]
[TD="class: tdat"]4.8 gal/hour [18.2 l/hour] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"]PTO power (rated PTO speed):[/TD]
[TD="class: tdat"]81.7 hp [60.9 kW] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"]PTO fuel use (PTO speed):[/TD]
[TD="class: tdat"]4.5 gal/hour [17.0 l/hour] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"]Drawbar power (max):[/TD]
[TD="class: tdat"]66.3 hp [49.4 kW] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"]Drawbar fuel use (max):[/TD]
[TD="class: tdat"]4.8 gal/hour [18.2 l/hour] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"]Drawbar pull (max):[/TD]
[TD="class: tdat"]4115 lbs [1866 kg] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="class: tfld"]Max pull gear:[/TD]
[TD="class: tdat"]II-3[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
 
Pa mozda taj jx ima vise ks od deklarisanih na plocici motora..kako ovi sa mtz 52 ne mogu da se dogovore jel ima 50,60 ili 70 ks..
 
Nazad
Vrh