Case

Izvini kolega ali si me pogresno optuzio, jer si me pomesao sa nekim drugim iz mog sela.

U pravu si mislim da je bio fenix,ali nije bitno jer nisam mislio u negativnom smislu njegovo oduševljenje.Drugar kome sam prodao traktor imao je rusa onog starog,kad su došli da ga kupe njegov mlađi sin nije hteo da izađe iz traktora da idu kući u Temerin pa su morali terati odma iako to nije bio plan:osmeh:Ja sam tad vozio kamion a traktor mi je bio zetor 6211 sa original kabinom pa sam realniji ,ali je činjenica da iveko od 3,9 l motor i kabina su najbolji u toj cenovnoj klasi.Mc 105xtrashivt koji sad imam je udobniji za EHR,el.revers i radialne gume,a jači samo za gušće brzine kojih je 36 naspram 12 u jx.:ppozdrav:
 
Sve što je iz Turske je samo kopija originala i cenovno i do 30 % jeftinije, može da bude dobro ,ali treba traktor prilagoditi priključnoj mašini i obrnuto, često se dešava da prodavci navuku kupca sa navodnim velikim mogućnostima traktora, ali ako se sve prilagodi i uskladi to funkcioniše , inače ja sam vlasnik Case -a ali ne bi puno o tome,samo mogu da kažem da tako ozbiljni brendovi treba da vode računa o svom proizvodu ma gde se on proizvodio, cena koštanja osim opreme zavisi i od cene radne snage i zato se prebacuju fabrike na istok jer tamo radnik košta 200-300 a na zapadu i do 1500 eura!

- - - - - - - - - -

Inače skoro cela Italijanska industrija poljo mehanizacije se prebacila u Tursku i samo se stavljaju druge nalepnice, mada su se i Turci malo drznuli sad, pre nisu štedeli na materijalu i radili su po kg gvoždja.dok sad već gledaju da štipaju gde god stignu!?
 
Најквалитетнији Интернационал-Кејс трактори за европу стизали су из немачке фабрике у Нојсу....

mwbayw.jpg
 
Не знам које си моделе гледао, али рецимно 856/956ХЛ су неподериви јер су чисто механички. Мој ујка има 956ХЛ од 90кс, код њега је ја мислим 15 година и ништа до сада отварао није. Купљен је тада са правих 6000 и нешто сати, а код њега је напрвио за ове године преко 7500 сати, јер му је то једини трактор и он му све ради, од орања па до прскања. Иначе он ради 50Ха земље са њим и сад гледа да узме 5150 или неког новијег максума, а да му 956 остане само за лаке површинске радове и транспорт.

- - - - - - - - - -

Такође су добре серије 4200ХЛ кесја, које су малко новије и они су мислим директни наследник 856/956 серије....има један у суседном селу, видео сам га у раду и то је све што знам о њима. 956 сам терао и то је изузетна машина....
 
Mislio sam na 895 ,795 xl i na 4210 i 4220. Deluju dosta kvalitetni. Ko prodaje delove za njih a da nije Titan?
 
Такође су добре серије 4200ХЛ кесја, које су малко новије и они су мислим директни наследник 856/956 серије....има један у суседном селу, видео сам га у раду и то је све што знам о њима. 956 сам терао и то је изузетна машина....[/QUOTE]

Moj mali traktor,1997 g.Filozofija izrade ovog traktora je potpuno suprotna onoj po kojoj se izrađuju naslednici serije.Pravljen je da traje generaciju (ne garanciju) pa je zato fabrika 1998 i zatvorena i pretvorena u muzej a proizvodnja premeštena u Italiju i Tursku.Ovaj je kod mene 5 g. i neznam ni kakav motor ima(neki mali turbo od 3 cilindra) akamoli neki kvar.Sve što možeš da se setiš da treba on ima mehanički naravno,jedino ovaj nema klimu i polovine brzina ali postoji opcija.
DSC00131.jpg
[/URL][/IMG]
SDC11327.jpg
[/URL][/IMG]
 
Kad malo razmislim i pogledam po instranstvu mislim da su serije traktora koje imam i ja dobro pokazale i da su dugovecne.Ipak masina stara 20 godina neotvarana da skoro ne trosi nista ulja ili zanemarljivo i da i ostale stvari dobro funkcionisu treba biti jako zadovoljan.Mogu da zamislim ove sada nove traktore kako ce funkcionisati za dve decenije .Mislim da ce biti glat za otpad.
 
Steco je l' mu ovo prva farba ili je sredjivan? Kakav je potrosac u poredjenju sa nekim drugim traktorom sa 3 klipa?
 
Nije ništa sređivano.U Austriji je bio u komunalnoj seoskoj firmi i mnogo je ganjan bez veze.Radne sate neznam(verujem da su namerno zeznuli ovi što su ga doterali)ali ima ih sigurno??U knjzi uputstvu koju sam dobio zapisivali su šta su radili:dizne,oba prednja rukavca,gume stare tri godine a potrošene 80%,menjana automatska poteznica,zato mislim da su ga ganjali.Menjač iz 2 u 3 ponekad zapne kao da je poluga zapinje(nemože da krči koliko god guraš) ali je stalno isto pa se nisam bakćo stim.Troši više od torpeda 4806 a manje od zetora 6211(oba imam)ali mu je mogućnost rada kao zetor.
 
Не знам које си моделе гледао, али рецимно 856/956ХЛ су неподериви јер су чисто механички. Мој ујка има 956ХЛ од 90кс, код њега је ја мислим 15 година и ништа до сада отварао није. Купљен је тада са правих 6000 и нешто сати, а код њега је напрвио за ове године преко 7500 сати, јер му је то једини трактор и он му све ради, од орања па до прскања. Иначе он ради 50Ха земље са њим и сад гледа да узме 5150 или неког новијег максума, а да му 956 остане само за лаке површинске радове и транспорт.

Ponekad bas pretarujes.
Za 7500 sati nista nije dirano i otvarank. A on dosao sa 6000 sati?
Ma daj covece. Nije menjena AC pupma ili dizne, bosh pumpa nije dirana, ili nesto oko trapa. Za ukupnih 13.500 radnih sati.
Budi malo realniji, znamo svi da su stare serije kvalitetne. Maltene svakog traktora, ne samo Case-a.
Ali ovo sto si napisao je preterivanje.
 
Manjevicu galicije ne preteruje.
Moj case 5150 ima oko5000 h tako pise mada nisam siguran i od toga navedenog nije nista pipano .Ono sto je pipano ne bi bilo pipano da se pazilo.
 
Citam UK forume,sve vise zadrtih John Deere pristalica prelazi na Case brend.Kazu nove serije imaju more problema i nije vise JD ono sto je bio... Oni menjaju traktore cim istekne garantni rok pa razmisljaju na ovaj nacin...
 
Nazad
Vrh