Case

Cak ni jx110 nije za teze radove?

Otkad veličina traktora određuje težinu radova,Mislim da količina hektara određuje veličinu potrebnog traktora.2007 sam kupovao nov traktor za oko 50 ha zemlje.Tada je izbor bio između:brežnjev od 105 ks neznam oznaku 22000 e,jx95 28000,zetor neki sa same motorom i ful opremom 41000 i lindner geotrac 105, 44000 bez pdv.Šta mislite koji sam kupio ?Jx je za te pare odličan traktor ,rus bi rebao biti 15000,lindner je opravdano skuplji,zetora nisam bolje gledao.Uzeo sam ga sa vogelom L950 i pošto je oranje za repu sledilo nisam ni montirao treću glavu.Oranje je bilo milina na dubinu koliko može plug a potrošnja malo veća nego kad sam stavio treću glavu.
Ovaj nije mogao u međurednu obradu sa fabričkim gumama ,motor je izuzetno žilav u repi je vukao kamionsku +zmaj najveća ukupna težina bila je 35t.Najveća mana je max brzina od 30 km koja se zbog udobnosti čini još manjom.Prodao sam ga drugaru sa 1300rs,sad ima 2500 i po izgledu može da ga vrati na 500.Traktor je odličan ali su to shvatili i trgovci pa je od 25000 kad se pojavio došao do sadašnjih?Sada imam Mc105 i mogu reći da razlika u ceni nije opravdana.
Zanimljivo je da loše stvari o ovom traktoru imaju oni koji ga nemaju.Za to je sigurno kriv i član frenki koji je zaista iritirao svojim hvalospevima:haha:Ja ovde poznajem još dvojicu vlasnika, jeste da nemaju 5000rs ali nikom se ništa nije pokvarilo a pogotovo ne menjač??
 
Druze treba si citirati nekoga koje spominjao da kompletna jx serija nije za teske radove. Planiram kupovinu novog traktora, za oranje i pripremu zemljista i Case JX 110 mi je glavni kandidat zbog cene pa sam se i sam iznenadio kada sam cuo da je kompletna jx serija pravljena za lakse poslove.
Otkad veličina traktora određuje težinu radova,Mislim da količina hektara određuje veličinu potrebnog traktora.2007 sam kupovao nov traktor za oko 50 ha zemlje.Tada je izbor bio između:brežnjev od 105 ks neznam oznaku 22000 e,jx95 28000,zetor neki sa same motorom i ful opremom 41000 i lindner geotrac 105, 44000 bez pdv.Šta mislite koji sam kupio ?Jx je za te pare odličan traktor ,rus bi rebao biti 15000,lindner je opravdano skuplji,zetora nisam bolje gledao.Uzeo sam ga sa vogelom L950 i pošto je oranje za repu sledilo nisam ni montirao treću glavu.Oranje je bilo milina na dubinu koliko može plug a potrošnja malo veća nego kad sam stavio treću glavu.
Ovaj nije mogao u međurednu obradu sa fabričkim gumama ,motor je izuzetno žilav u repi je vukao kamionsku +zmaj najveća ukupna težina bila je 35t.Najveća mana je max brzina od 30 km koja se zbog udobnosti čini još manjom.Prodao sam ga drugaru sa 1300rs,sad ima 2500 i po izgledu može da ga vrati na 500.Traktor je odličan ali su to shvatili i trgovci pa je od 25000 kad se pojavio došao do sadašnjih?Sada imam Mc105 i mogu reći da razlika u ceni nije opravdana.
Zanimljivo je da loše stvari o ovom traktoru imaju oni koji ga nemaju.Za to je sigurno kriv i član frenki koji je zaista iritirao svojim hvalospevima:haha:Ja ovde poznajem još dvojicu vlasnika, jeste da nemaju 5000rs ali nikom se ništa nije pokvarilo a pogotovo ne menjač??
 
Proizvodi se u Turskoj. Ima 3.9l motor i 12 brzina menjac. Mehanicki reverser i obicnu hidrauliku. Pre im je najveci model bio jx95ks, a kako su ubacili umesto JXU modela Farmall oznake i Turski ogranak je podigao snagu na 110ks. To je ujedno najjaci model koji se sklapa tamo.
 
Kris ovo je link ka jx80, mozda Bojcetic misli na jx110http://www.titanmachinery.co.rs/sr/nove-masine/traktori/farmall/110jx, ali ne vidim da na titanovom sajtu ima jx 110U samo jx 110

- - - - - - - - - -

Ma da pricaomo o istom traktoru, mislio sam da postoji jos neka serija 110U, pa par strana ranije neko je napisao 34 000+ pdv ako se ne varam.
Proizvodi se u Turskoj. Ima 3.9l motor i 12 brzina menjac. Mehanicki reverser i obicnu hidrauliku. Pre im je najveci model bio jx95ks, a kako su ubacili umesto JXU modela Farmall oznake i Turski ogranak je podigao snagu na 110ks. To je ujedno najjaci model koji se sklapa tamo.
 
JX110U vidim da pise na kabini ovog u selu... Uglavnom to je model koji nije Farmall U, i nije iz Jesija iz Italije.

Ja sam cuo da idu dosta ispod 34+pdv. Da je 27-28+pdv mislim da ne bi mogli da proizvedu koliko bi se prodalo:haha:
 
Na sajtu nema U oznake u naslovu a ako pogledas ni na fotografiji na haubi? Ma da, to je nerealno pa rusi 1021.3 su 24 000+pdv
JX110U vidim da pise na kabini ovog u selu... Uglavnom to je model koji nije Farmall U, i nije iz Jesija iz Italije.

Ja sam cuo da idu dosta ispod 34+pdv. Da je 27-28+pdv mislim da ne bi mogli da proizvedu koliko bi se prodalo:haha:
 
[video]https://m.youtube.com/watch?v=cPURN1i4aFQ[/video]
Evo ga moj vrsnjak,mator i od skoro u mom vlasnistvu,za sad me odusevljava,nije da nema kvarova-ima :lampica u prekidacu prednje vuce,antena gubi kontakt,sirena kmeci ne trubi,i rucna kocnica koja je premestena da koci preko noznih papuca... ??????

- - - - - - - - - -

[video]https://m.youtube.com/watch?v=cPURN1i4aFQ[/video]
Evo ga moj vrsnjak,mator i od skoro u mom vlasnistvu,za sad me odusevljava,nije da nema kvarova-ima :lampica u prekidacu prednje vuce,antena gubi kontakt,sirena kmeci ne trubi,i rucna kocnica koja je premestena da koci preko noznih papuca...
 
Nemam JXU 105 nego NH T5060, što je isto. Fali mu 20-30 rh do 7000 rh, a godina je napunio 8. Ajnšlag odličan ko i kočnice, mjenjač 24x24 jako dobar (12x12 je loša opcija jer je to malo brzina), hidraulika (pumpa 80 i koja litra + vanjski cilindri) EDC jako dobra, kabina prostrana, dosta tiha, dobro dihta i vrlo pregledna. Motor ima snage i okretnog momenta (sve poslove radimo na cca 1600-1700 o/min.), ali dosta trom (imamo malog TN95FA sa 10000 rh i on je živa vatra na gasu u odnosu na većeg brata). Što se potrošnje tiče tu je solidan, ALI samo do 1700-1800 o/min., a sve preko toga je pogubno za gazdin šlajbok. Dakle za transport i 40 km/h (pri 2300-2400 o/min.) nije već ga treba držat na 30-ak km/h. Težak je 5 t sa 300 kg u zadnjim felgama i 450-500 kg org. utega na prednjoj hidraulici. Kod nad radi sa okretačem 3x15, vučena tanjurača 3 m, spremač (germ.) 3 m, RD teška 3 m, malčer, atomizer, dvije prikolice... Sve u svemu dobar traktor, ovisi za što ga ko treba i za koji obim posla.
 
@grabik
http://www.caseih.com.tr/UserFiles/...roperties/08122014110705-JXMaxProSIRALI28.jpg
Ovo na dnu Turk Tractor mislim da znaci da se pravi u Turk Traktoru. Bilo je ako se ne varam u Vaitu u ponudi i Italijan JX i Turcin, razlika je u motoru. Jedan je imao sa jedne strane auspuh a drugi sa druge strane. Ono sto mi se cini je da 2.9l/3.9l motor se pravi za Tursku verziju JX, dok je 3.2, 3.4 i 4.5l za Italijansku verziju.

Becarinin vocarski ima taj 3.9l motor koji su kada su razvili druge motore, prebacili u Tursku da jos malo ga proizvode. Otplatio je svoj razvoj jos kad i kad, a sada je cist profit svaki napravljen:osmeh:
 
@ Becarina , ima i kod nas jedan NH 95ks i nije imao sa njim nekih vecih problema a i bilo je 2 jx95 jedan davno otisao , taj sto ga kupio se isto usrecio jer ga samo spakovali da izadje iz dvorista a ovaj drugi sad mjenjac, moguce da nisu iz iste radione izasli ili nisu za isto trziste namjenjeni, recimo golf 4 prodavani novi ovdje odlazi servo volana i ostalo , a na polovnim uvoznim to ne odlazi , ali su i dva proizvodjaca tog sklopa. Malo googlao i ima i onih koji se zale na traktor da je junk preko bare.
 
Ma ima svega, a osobno vjerujem da se ti zeleni preko bare, kako kažeš, prave za zapadna tržišta i za nas. Ali to je tako i kod ostalih poznatijih marki traktora, automobila... JD SE i Premium su osjetno različiti jedan od drugog po masi stvari, a dam se kladit i po motoru (snazi). Idući traktor će vrlo vjerojatno bit "sa rogovima" i slovom P iza broja. Ove jeseni smo na istoj njivi sa istim plugom orali sa mojim NH i sa 6320 (bez utega, sa utovarivačem). Zelenko gazi puno brže i lakše. Potrošnju nismo mjerili.

@bojcetic: Motor 3,9 l je odličan, oštar na gasu i vrlo rado se vrti, gas prima ko benzinac.
 
Nazad
Vrh