Case

gospodo seljacikako se sutra pokazete takva ce vam biti godina deca se prave do 11 nista od kompa
 
Maticu do 00:00 je post, jos 2 sata tupljenja o traktorima:haha:

Kopti koji se smatraju najstarijim krscanima poste 40 dana(pricao prije sa jednom zenom jel Etiopija ili Somalija nemam vise pojma) , poste tako da nista ne jedu niti piju od jutra do zalaska sunca , onda mogu jesti i piti , nista zenske sunke, pusenje i ostali poroci :osmeh:, i opet kad osvane dan ne jedu i ne piju do uvece, tako da ovaj europski dodje nesto kao lajt verzija.
 
CITAM OVE POSTOVE I PO VAMA ISPADA DA JE CASE IH LOSIJI I OD IMT-a toliko ga grdite a koliko vidim niko od vas nema neku jacu masinu od ovog brenda preko 160ks-200ks-300ks itd po cemu su ovi traktori poznati i sa snagom i sa opremom nego uporedjujete neki tipa 60-90-110ks koji ne mogu da se uporede sa kvalitetom ovog brenda,te male serije su skoro sve skopljene u turskoj.
LJUDI nema cuo sam,rekao itd da je los,ja imam masinu od ovog brenda i video sam kako se pokazao i na par hiljada sati a radim skoro sve sa njim,sad planiram da mu nabavim uske tockove pa da razbacim i djubrivo sa njim i prskam,ljudi kazu ima puno elektronike kao sve ce to pacovi da pocepaju zice bla bla bla 8 godina imam masinu i nijedna zica se nije otkinula kod njega nista...evo sad drugar pazario 210ks ima istog brenda 125ks 7godina i prezadovoljan je pa je uzeo veci on ima na mali preko 5000rh i nije imao nijednog defekta sto se tice menjaca i ostalo.
Kad sam bio na sajmu seo sam i pumu 210 da vidim neke raazlike kod ovog novog modela,medjuvremenu dosao je jedan covek iz okoline subotice kaze takvu masinu teram ja vec par godina ima 9000rh prosle godine je uzorala 1000ha ona sama vugla lemken 5 brazdi,kaze covek moze da bude klas i dzoni lepsi od nje ali bolji nikad jer su pre u toj firmi imali spomenute brendove pa su sve prodavali i presli na crvene.A ne sad neko mi uporedjuje mtz sa ovim stranim traktorima,to vam je kao da uporedjujete FIat-a naspram Audija ili Bmw i neki pametnjakovic ko nije izasao iz Fiata kaze da je on najbolji i najbrze ide tako i sa traktorima.Ja samo gledam sta ovi preko granice i okeana imaju,ameri koje traktore teraju?? Crvene i zelene zna se koji su najbolji :bravo:
 
Pa ja kad sam pitao za misljenja o case-u pre kupovine niko nista nije pominjao od svega ovoga napisanog u proteklih 24h... :) doduse ja sam pitao za case 5140 maxxum stariji model iz 1994-e godine,al sad ste me zaplasili samom recju "CASE IH"... :) :D
 
Pa niko nije ni mogao da ti odgovori jer tih traktora a da su kupljeni novi u Srbiji nema, a ovi sto su iz uvoza nisu merodavni jer niko sa sigurnoscu ne moze da kaze koliko radnih sati ima na traktoru koji je kupio.

Kakvi su Case traktori?

Neki se proizvode u USA, drugi u Austriji a treci u Turskoj. Tim redosledom ide i kvalitet a i cena kostanja traktora.
 
Aj te molim vas, pa Brezljev to je sdelano, a Case IH to je poluproizvod.
Traktor je dobar onoliko koliko brinete o njemu, a udobnost je neka druga kategorija. Na zapadu se odavno vodi racuna da traktorista nije Rista, vec uglavnom glava domacinstva koja treba da traje.
CIH je sigurnobu USA pata karta sa JD tako da je kvalitet nesporan. Kako imate JD iz Brazila tako imate i Case is Turske, pa ko sta voli.
 
Kopti koji se smatraju najstarijim krscanima poste 40 dana(pricao prije sa jednom zenom jel Etiopija ili Somalija nemam vise pojma) , poste tako da nista ne jedu niti piju od jutra do zalaska sunca , onda mogu jesti i piti , nista zenske sunke, pusenje i ostali poroci :osmeh:, i opet kad osvane dan ne jedu i ne piju do uvece, tako da ovaj europski dodje nesto kao lajt verzija.

Oni nisu hrišćani to su muslimani.Veliki Post traje 40 dana nema toga do zalaska sunca i tih gluposti pa posle krkanje...Uzdržavanje je svih dana dok traje,ne samo u jelu nego i pomislima i delima. Znači tokom sedmice si na vodi,(hleb i bez ulja) vikend može ulje, riba na crveno slovo ...Zadnja sedmica je strasna ili stradalna i tokom te cele sedmice si na hlebu i vodi to ti je najstrožiji post od četiri ukupno koliko ih ima...:off_topic:
 
nebi kacio xm-a koji vucem sa 1221 al bio dobio neki laksi sa 3 brazda,mada manje vise trenutno oranje me i nebrine jer ima ko da ore a 2.9 konzuma spremac bi vukao opusteno.......
Taj2,9 ako nemas za sta da zakacis dodji ceka te IMT 560.

- - - - - - - - - -

nebi kacio xm-a koji vucem sa 1221 al bio dobio neki laksi sa 3 brazda,mada manje vise trenutno oranje me i nebrine jer ima ko da ore a 2.9 konzuma spremac bi vukao opusteno.......
Taj2,9 ako nemas za sta da zakacis dodji ceka te IMT 560.
 
maxa

Nije poenta u jacoj masini ovog brenda, vec u pravoj masini ovog brenda, tj. njenoj pravoj nameni. Ovde se cim se spomene odredjena snaga odmah taj traktor etiketira kao recimo u ovom slucaju do 100ks univerzalni. To ne postoji kod stranaca i ovi manji kejsevi su uglavnom namenjeni za povrsinske lake radove. Oni vuku prkljucne masine, tipa kosilice, prskalice, rade sa utovarivacima. To su traktori za stocare pravljeni (JX, JXU serije). Imaju snage podosta, jer im za neke operacije sa tim prikljucima treba ta snaga.

Ovde kod nas se ljudi vode potpuno drugom politikom i ti traktori im sve rade, al bukvalno sve i lakse i teze operacije ( za ove teze postoje druge serije traktora maxxum je najmanji i on je prvi u nizu). I onda se desavaju svi ti kvarovi i onda pocinje pljuvanje po istima. Kako je to los brend, ti im mali traktori ne valjaju, kvare se skupi delovi, ne prave se da traju.

Neko je spominjao takodje rad na niskim obrtajima u oranju. 1500 obrtaja nikako nije malo, a motori pri tim obrtajima imaju najveci obrtni momenat, tj. vucnu silu, pa je istom mnogo lakse da vuce prikljucnu masinu za sobom, nego na punom gasu, gde je obrtni momenat i za 30% manji, dok je snaga najveca, a snaga je potrebna za brzinu ne za vucu. Zato kamionski motori rade na izuzetno niskim obrtajima u transporut od 1100-1200 se teraju, en brze, a menjanje brzina se radi do 1500, pod maksimalnim opterecenjem i ti isti motori predju i po 1000000km bez problema. I onda krene ovde isto tako o podmazivanju motora.

Evo mog primera maksuma i njegovog motora i pumpe koja podmazuje motor i ove druge koja radi sa hidraulikom i menjacem. Sva merenja za pritisak na motoru, hidraulici se vrse na 1500 obrtaja motora, ne ispod toga pri temperaturi od preko 55 stepeni za oba ulja. Obe pumpe na tim obrtajima prave maksimalan pritisak ulja i ako se pri tom pritisku pokaze da je on manji od propisanog nesto nije u redu sa jednom i li drugom.

Zato ono lupetanje, da se bolje podmazuju pri velikim pritiscima mozete okaciti macku o REP cenjene kolege....

- - - - - - - - - -

I da na kraju, ostavite se vi ovog brenda, nego svrljajte na temama o svojim brednovima koje terate, hvalite ih na sva usta ili kudite, jer je vecina Vas samo ove crvene videla na slikam, neki su do duse imali priliku da ih i vide izbliza. Isto tako i za mene vazi niti me interesuju ti Vasi brendovi niti znam sta na njima valja ili ne valja i nisam dosao na te Vase teme da ga tupim do besvesti sa rekla kazala....
 
Oni nisu hrišćani to su muslimani.Veliki Post traje 40 dana nema toga do zalaska sunca i tih gluposti pa posle krkanje...Uzdržavanje je svih dana dok traje,ne samo u jelu nego i pomislima i delima. Znači tokom sedmice si na vodi,(hleb i bez ulja) vikend može ulje, riba na crveno slovo ...Zadnja sedmica je strasna ili stradalna i tokom te cele sedmice si na hlebu i vodi to ti je najstrožiji post od četiri ukupno koliko ih ima...:off_topic:
šta ti je? :sta:
https://sr.wikipedia.org/sr/Копти
 
Oni nisu hrišćani to su muslimani.Veliki Post traje 40 dana nema toga do zalaska sunca i tih gluposti pa posle krkanje...Uzdržavanje je svih dana dok traje,ne samo u jelu nego i pomislima i delima. Znači tokom sedmice si na vodi,(hleb i bez ulja) vikend može ulje, riba na crveno slovo ...Zadnja sedmica je strasna ili stradalna i tokom te cele sedmice si na hlebu i vodi to ti je najstrožiji post od četiri ukupno koliko ih ima...:off_topic:

Tko je spominjao krkanje :) , znam dobro o cemu sam pricao i da je krscanka, a i post im ne pada kao muslimanima a i nisam video da neki musliman nosi krst sa sobom :) , a vode se kao najstarija krscanska crkva.

Necu vise o ovoj temi jer je O.T.
 
Izvinjavam se moja greška ,nisam znao ovaj podatak o njima bilo mi samo čudan način posta jer to je isto kao i kod muslimana ,još jednom se izvinjavam:off_topic:
 
@Maxa
Poredjenje na kraju sa automobilima - moram te sokirati. CNH i jeste Fiat nije BMW, Merc. FIAT je prefarbao ih u crveno i plavo, ali u dusi je fiat. :haha: :osmeh:
 
НЕФ мотори су мотори које је каминс развио у сарадњи са Фијатом када је фијат купио СНХ групацију. Тесно су сарађивали све до 2008. године и чувеног скандала са фијатом и САД. Фијат је том приликом оптужио каминс, наравно све се то завршило ван суда, тако што су се Каминс и Фијат разишли, а фијат је добио технологију израде мотора при томе. Значи ти мотори носе име фијат али су у ствари каминс...
 
Nazad
Vrh