Case

Pa sta ako daju prioritet svojim kupcima ?? Isto kao meni npr.za usluge uvek su u prioritetu stare musterije.:osmeh:
A i duzni su dok je u garanciji,a to sto kod nas stigne je odavno punoletna masina i garancija do kapije.
 
Северц бре, ај леба ти прочитај, бар што се мене тиче шта сам написао, па онда коментариши написано.

Да слажем се да, сви ми који смо узели половне машине, немамо исти приоритет, као онај који је узео нову машину и која је под гаранцијом, јер то није фер мпрема тим људима.

Али ја сам нешто друго био написао....Е, то није у реду с њихове стране...
 
Ово питање сам поставио из разлога јер мој брат размишља да мења комбајн Џон Дир, за Кејс 8240 којег би купио у Немачкој, јер тамо има јако пријатеља, Немца који би комбајн купио на своје име из Титана овај би му дао кеш и прошао доста јефтиније него да га узме у Србији. А тај швабо је дугогодишњи купац Кејс машинерије, па стога има фин попуст код њих увек, када обнавља свој возни парк. Зато сам и поставио оно сад већ квази хипотеточко питање, како се третирају купци нових машина из иностранства у Србији, што се тиче сервиса.
 
Mozda se nekima nece svideti moji komentari ali moram se malo umesati...
Sebe cu nazvati "njihovom musterijom", sto i jesam, vlasnik sam traktora jxu105, kupili smo ga novog, sa garancijom...
Servisna sluzba je dolazila na vreme svaki put kada su bili pozvani, odradili posao kako treba cak i na njivi, bukvalno u brazdi.
Sada imam jos jednog takvog polovnog kupljenog iz uvoza iz Nemacke, naravno prvo sam bio u Titanu da vidim sta ce mi oni ponuditi.
Ponuda je bila dobra ali odluka je pala na polovnu masinu iz inostranstva, iskreno zbog cene.
U medjuvremenu sam imao problem na "starom" traktoru, banalna glupost, plovak u posudi kocionog ulja je nekim cudom otpao i poceo da pokazuje gresku koju ja nisam mogao da "provalim" sta je.
Konsultovao se sa nekoliko majstora i elektricarem iz Titana i ustanovili smo sta je problem, medjutim,
meni to nije bilo dovoljno i hteo sam da serviser to potvrdi na licu mesta, posto ne volim da mi nesto blica pred ocima i upozorava me,a ja da nisam siguran sta je to.
Sutra dan je serviser dosao na parcelu, ustanovljeno tj. potvrdjena tvrdnja elektricara...
Do sada imam dobra iskustva sa njima i iskreno se nadam da ce takva biti i u buducnosti.
Toliko od mene...
 
@secondgeneration ovo vase extremno profesionalni mi je toliko odjeknulo u usima da sam morao odreagovati na tu vasu izjavu. Naime u ovoj temi sam pisao o slucaju u mom selu na jx 95 od mog najboljeg drugara koji je servisirao traktor od prvog dana u vaitu pa potom kod vas. To vase extremno je daleko od profesionalnog.
 
@secondgeneration ovo vase extremno profesionalni mi je toliko odjeknulo u usima da sam morao odreagovati na tu vasu izjavu. Naime u ovoj temi sam pisao o slucaju u mom selu na jx 95 od mog najboljeg drugara koji je servisirao traktor od prvog dana u vaitu pa potom kod vas. To vase extremno je daleko od profesionalnog.

Vidi druze a da se javi tvoj drugar pa da isprica sta e desilo a ne konstantno neko ko je cuo od nekog da se nekom nesto desilo. Taj tvoj drugar je koliko znam zadovoljan sa nama.

- - - - - - - - - -

Пошто сте рекли да је произвођач тај који даје гаранцију на свој производ, у овом случају је реч о марки Кејс, ма где да се купи по белом свету иста та марк (бренд), ВИ сте ка овлашћени дилер/сервисер дужни да све купце третирате као да су ВАШИ, односно као да су од вас купили у Србији машину. Нико од купаца није повлашћен у овом случају, јер ВИ заступате марку Кејс, која даје гранцију на своје производе, а не ВИ.

Samo da pojasnim mi nismo duzni nista. Ugovor sa CASE IH nas obavezuje da servisiramo i odrzavamo masine u garantnom roku. Drzava nas obavezuje da odrzavamo masine i snabdevamo rezervnim delovima 5 godina od dana prodate masine sa nase strane. To su ti sve obaveze koje imamo i sta smo duzni. Isto se odnosi i na ostale brendove. Kako tretirate prodajne kuce koje na primer ni nemaju servis?

- - - - - - - - - -

Ово питање сам поставио из разлога јер мој брат размишља да мења комбајн Џон Дир, за Кејс 8240 којег би купио у Немачкој, јер тамо има јако пријатеља, Немца који би комбајн купио на своје име из Титана овај би му дао кеш и прошао доста јефтиније него да га узме у Србији. А тај швабо је дугогодишњи купац Кејс машинерије, па стога има фин попуст код њих увек, када обнавља свој возни парк. Зато сам и поставио оно сад већ квази хипотеточко питање, како се третирају купци нових машина из иностранства у Србији, што се тиче сервиса.

Titan nema dilera u Nemackoj.

- - - - - - - - - -

Kako je kod vas?Vi niste proizvođač,samo trgovina?

Ne razumem sta kako je kod nas? Ugovor sa fabrikom nas obavezuje da dajemo i prosledjujemo garancije.
 
Necu komentarisati vas odgovor na moj post,jer ne zelim niti da vredjam niti da blatim firmu vasu. Niti ja govorim nesto sto nije tacno niti je on zadovoljan. To nije prica od usta do usta to je kao da se kod mene desilo u dvoristu to mi je jako dobar prijatelj. Vas upotpunosti razumem jer za firmu koju radite treba da se borite ali sa tim izjavama extremno profesionalni ne treba preterivati. pozdrav
 
http://secondgeneration
kao zastupnik uvoznika nesmeš da ulaziš u raspravu preko foruma jer se lošeš braniš a mi volimo da mrcvarimo žrtve :ppozdrav:

Druze moj u raspravu cu da udjem svaki put kad za to nadjem razlog. To sto mislis da sam neka zrtva i da me mrcvaris tvoja jako velika greska. Mene jedino spajki, Panonstib i North army znaju da iznerviraju ;-) ali njima je to unapred oprosteno. Iznervirao bih se da koristis argumente i cinjenice a ne rekla kazala.
 
Druze moj u raspravu cu da udjem svaki put kad za to nadjem razlog. To sto mislis da sam neka zrtva i da me mrcvaris tvoja jako velika greska. Mene jedino spajki, Panonstib i North army znaju da iznerviraju ;-) ali njima je to unapred oprosteno. Iznervirao bih se da koristis argumente i cinjenice a ne rekla kazala.
zašto argumente,jasam samo malo ispitavao tvoj stav?
ko zna možda dođem ponovo do vas da razgledam vaš plac :osmeh:
bio sam i do vas onomad a možda dođem opet da gledam
vidimo se na sajmu,pretstavit ću se :ppozdrav:
 
Necu komentarisati vas odgovor na moj post,jer ne zelim niti da vredjam niti da blatim firmu vasu. Niti ja govorim nesto sto nije tacno niti je on zadovoljan. To nije prica od usta do usta to je kao da se kod mene desilo u dvoristu to mi je jako dobar prijatelj. Vas upotpunosti razumem jer za firmu koju radite treba da se borite ali sa tim izjavama extremno profesionalni ne treba preterivati. pozdrav

Druze pokusavam da objasnim da u celoj mojoj bransi imamo ogromne probleme. Imao sam problem sa covekom koji se zalio fabrici da mu traktor ne radi kako treba a pri tom nije ispricao da sprema njivu sa 15 km/h i da je podrivao reku Karas (bilo na forumu). Kompletna bransa ima slicne probleme. Najveci problem je finansirati servis. A profesionalci moraju da ga imaju. Servis je najskuplji kad ne radi nista. Dali smo ove zime mogucnost besplatne dijagnostike i popusta na servis delove i ulja. Javila se samo jedna firma sa New Hollandom. Niko od Case ih korisnika nije iskoristio mogucnost. A kad je pocela sezona to je pocelo da gori u servisu. Padali su od umora. I naravno sa pretrpanim rasporedom umornim serviserima dolazi i do greske i do nezadovoljstva. Uvek kazem javite se na vreme. Ako servis ne izadje u nekom razumnom roku slobodno me pozovite.
 
моја грешка, јер сам мислио да је титан у ствари, продузница CNH групе, међутим то је фирма која ради са CNH групом и не припада истој (проверих на нету, и хвала вам за ово, јер то стварно нисам знао). било како било, он ће вероватно тај комбајн купити у швабији од CNH:osmeh: дилера тамо....
 
Poslednja izmena:
моја грешка, јер сам мислио да је титан у ствари, продузница chn групе, међутим то је фирма која ради са chn групом и не припада истој (проверих на нету, и хвала вам за ово, јер то стварно нисам знао). било како било, он ће вероватно тај комбајн купити у швабији од chn дилера тамо....

Neka on proveri i ovde.
 
моја грешка, јер сам мислио да је титан у ствари, продузница chn групе, међутим то је фирма која ради са chn групом и не припада истој (проверих на нету, и хвала вам за ово, јер то стварно нисам знао). било како било, он ће вероватно тај комбајн купити у швабији од chn дилера тамо....
Nije chn, nego cnh :ppozdrav:
 
I opet Secongdeneration kriv, a svapski luk ni jeo ni mirisao.
Jbg svi bismo mi voleli da vozimo nesto udobno kao kejs a da odrzavanje kosta kao za IMT i da serviseri rade ceo dan za 2 crvene....jednostavno kad nesto hoces da ti sluzi moras i kesu da odresis.
 
Nazad
Vrh