Case

mg9774.jpg
 
Montiraosam analoggni merac temperature jer digitalni na tabli nesto nije bas pokazivao tacno.Radna temp ide mi do 93 -95.Jel to mnogo?

Molim te objasni ko kome dize temperaturu, ti traktoru ili traktor tebi?Za traktor treba da ide od 80-90 stepeni celzijusa a za tebe 37 !! Proveri ko je od Vas pregrejan, a ko pothladjen?
 
Danas sam se igrao sa hudraulikom na traktoru. Svi modeli 5100 serije IMAJU plivajuci rezim hidraulika. Jednostavno se koristi preko mod selektora ili ti onog tocka.

Postoje tri rezima tj. moda za podesavanje njegove hidraulike, a sve u zavisnosti koja se prikljucna masina koristi.
Gornji ili ti nulti polozaj je takozvani pozicioni polozaj gde kada se podesi zeljena dubina preko rucice polozaja poluga (slobodan prevod) orudje zadrzava uvek istu dubinu bez mogucnosti korigovanja iste. Polozaj orudja se koriguje iskljucivo putem rucice polozaja poluga.

Drugi mod je miks mod. Da bi se on ukljucio potrebno je prvo mod selektor, tocak postavitu u posicioni polozaj, zatim preko rucice polozaja poluga, odrediti zeljenu dubinu orudja, i sa granicnikom ga ograniciti, potom se tocak, mod selektor, rotira u kontra smeru od kazaljke na satu do njegove slicice. U tom polozaju hidrauluka ce imati polu plivajuci rezim.

Treci mod je plivajuci rezim rada i mod selektor se skroz do kraja zarotira. Tada hidraulika sa prikljucnom masinom kopira teren i ovaj mod se koristi za oranje, spremiranje, grubiranje, sejanje i td. Osetljivost same hidraulike moze da se podesava izmedju datih rezima, pomeranjem tockica ka zeljenom rezimu rada (postoje podeoci izmedju svakog rezima).

Napomena. Postoje dva slica na polugama. Ti slicevi se koriste kada je izabran prvi rezim (mod position), da bi prikljucna masina mogla minimalno da kopira teren. Ti skicevi se ne koriste ukoliko se koriste miks rezim, a pogotovo plivajuci rezim, jer onda prikljucna masina nece najsrecnije kopirati teten (u sta sam se uverio danas).

Ako nekom nije jasno, posalji te mi na pp poruku dacu vam broj telefona pa cemo se cuti.
 
Та пума 155 са ЕП има преко 180КС ако се не варам...Није ни чудно што се игра са тим грубером.

20150426113510.jpg

Но да се ја врнем на овај мод селектор, код много јефтинијих трактора од те пумице...

Као што се са слике може видети, јасно су нацртана три мода која се користе у раду у зависности од онога што се ради. Стрелица тренутно показује да је хидраулика у пливајућем режиму. Ако би којим случајем окретао точак у смеру казаљке на сату, ка микс моду, смањивала би се осетљивост пливајућег режима и хидраулика би полако прешла у микс мод, код кога је као што сам горе написао, осетљивост много мања тако да хидраулика спорије реагује. И наравно остаје нам позициони мод, скроз горе, где као што сам већ рекао, пливајући режим ни мало не ради.

Код сва три мода спуштање и подизање врши се преко ручице setting lever, а путем граничника му се подеси жељена дубна.

Уколико су њиве равне ко тепсија, користи се без проблема микс мод рецимо у орању или спремирању. Док се приликом бацања вештачког ђубрета или пак прскања користи исљкучиво позициони мод (машине које се не вуку по зељми). Остала два мода се по жељи корисника користе у раду и то опет зависи од самог терена, као и прикључне машине која се користи.
 
Ako se cipuje onda ima min 18oks.Mislim da za cipovanje treba izdvojiti jedno 3000-4000e,a to moze samo kod ove nove Pume.
 
Kao sto kaze Galicije treba da ima opciju u podesavanjima za rad motora. Da joj se snaga podize i spusta. Koliko sam ja razumeo top snage iz power managmenta su predvidjene za kratkotrajne poslove gde je potrebna veca snaga od deklarisane, nije predvidjena da radi u tim podesavanjima non stop.
 
Bio sam danas u titanu,imaju novog sefa servisa,imali su neki vazan sastanak,austrijanci dosli pa nisam mogao da pricam sa njim ali smo se culi telefonski,reko je da ce doci da mene kuci pa cemo pricati. Videcemo sta ce biti dalje...
 
Nazad
Vrh